1JS: Start Namysłów - Start Dobrodzień 2-2

Odsłony: 5733

Po kilku latach przerwy reaktywowana drużyna juniorów starszych ponownie zagrała mecz o ligowe punkty. W premierowym spotkaniu I ligi juniorów starszych (drugi poziom rozgrywkowy w województwie) czerwono-czarni podzielili się punktami z imiennikami z Dobrodzienia, remisując 2-2. W pierwszej części meczu namysłowianie dwoma trafieniami udokumentowali swoją boiskową przewagę. Wynik otworzył Świerczyński, który w 9’ główką wykorzystał dobre dośrodkowanie D.Maćkowa. Z kolei w 23’ było już 2-0, po tym jak Chrabański z podania Świerczyńskiego z rzutu wolnego pośredniego celnie uderzył z 7 metrów między słupki (stały fragment podyktowano po błędzie rywali, gdy obrońca podał piłkę do bramkarza, a ten ją złapał). Była okazja, aby do szatni udać się nawet przy 3-bramkowym prowadzeniu, jednak nie wykorzystaliśmy znakomitej okazji. Rywale w tym okresie jeśli już próbowali nam zagrozić, to głównie strzałami z dystansu. Pod bramkę trudno im się było przedostać. Sporo zamieszania na przedpolu rywali robił szczególnie na prawej flance Dawid Maćków, napędzający większość ataków Startu.

Po zmianie stron gospodarze osłabli, co szczególnie dało się zauważyć po chłopcach młodszych, do niedawna grających w trampkarzach. Rywale złapali kontakt w 50’ za sprawą Niemca, „poprawiając” akcję niezwykle szybkiego Krafczyka, który chwilę wcześniej przegrał pojedynek sam na sam ze Stanem. Z Krafczykiem zresztą namysłowianie mieli największe problemy (dobrze wyszkolony i szybki przeciwnik dał się chłopcom we znaki). Od 60 minuty goście zaczęli już solidnie naciskać. NKS do końca spotkania skupił się tylko na obronie, jednak nie udało się utrzymać korzystnego wyniku, gdyż na minutę przed końcem do siatki trafił Kolecek, po wcześniejszym wybiciu piłki, uderzając z 20 metrów. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z piłkarzy i wpadła do namysłowskiej bramki. Rozpędzeni dobrodzienianie mieli jeszcze chwilę później okazję na zdobycie zwycięskiego gola, ale wspomniany Krafczyk nie wykorzystał sytuacji jeden na jeden.

Po dwóch połowach o diametralnie różnym przebiegu, ostatecznie padł remis 2-2, który nie krzywdzi żadnej z drużyn. [DZ, KK]

P.S. Niestety, punkt wywalczony na boisku okazał się pyrrusowym, gdyż Wydział Gier przy Opolskim ZPN zweryfikował wynik zawodów jako walkower 3-0 na korzyść Dobrodzienia. Powodem był występ w naszym zespole nieuprawnionego do gry Tomasza Maćków, który w 65’ zmienił Czuczwarę. W czerwcu wspomnianemu zawodnikowi skończyło się wypożyczenie do Startu i fakt ten nie został zgłoszony. Dlatego też po pierwszym spotkaniu ostatecznie zostajemy bez punktów.

Namysłów, dn. 28.08.2016 r. (niedziela) – godz. 16:30
1. kolejka I ligi juniorów starszych, grupa I

NKS START NAMYSŁÓW – START DOBRODZIEŃ 2-2 (2-0)

1-0 Świerczyński 9’ głową
2-0 Chrabański 23’
2-1 Niemiec 50’
2-2 Kolecek 79’

NKS START: Stan – Burnecki (70.Kilan), Chrabański (75.Dyk), R.Czech (55.Adrian), Czuczwara (65.T.Maćków), Fiedeń (87.Gibulski), Golonka, Kowalczyk, D.Maćków, I.Pabiniak (65.Wojciaczyk), Świerczyński [k].
Rezerwowy: Warowy.

DOBRODZIEŃ: Koza (46.Hehnel) – Brylka, Kaliciak, Kandora [k1] (70.Wojtczyk), Kolecek [k2], Niemiec, Potyka, Sacha (46.Dworaczyk), Sowa (41.Krafczyk), Weidler (65.Głogowski), Wyrwich.
Rezerwowi: Jagielski, Markiewicz.
Trener: Piotr HABERLA.

Sędziował: Sławomir Bryś (KS Opole).