Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Podium w Pucharze Starosty Namysłowskiego

Odsłony: 5750

W sobotę 4 czerwca do Namysłowa kolejny raz zjechały drużyny z całej Polski z rocznika 2007 (Under-9) aby tym razem rywalizować w „Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Starosty Namysłowskiego”, Pana Andrzeja Michty. W turnieju udział wzięło 9 zespołów, w tym tak uznane firmy jak Górnik Zabrze i Raków Częstochowa. Drużyny walczyły jednocześnie na dwóch boiskach w czasie 13 minut, a na boisku tradycyjnie znajdowało się 5 zawodników oraz bramkarz. Nasi czerwono-czarni wyjadacze turniej rozpoczęli od zdecydowanej wygranej 3-0 z WKS Wieluń, natomiast kolejny mecz to ciężka przeprawa z bardzo mocnym Orlikiem Prudnik i po bramce w ostatniej akcji meczu w wykonaniu Kacpra Furmańskiego wygraliśmy 2-1.W 3. kolejce NKS pokonał w imponującym stylu brązowego medalistę Mistrzostw Polski z poprzedniego roku, Raków Częstochowa. Wynik 3-0 świadczył o tym, kto w tym meczu był zdecydowanie lepszy. Kolejnym przeciwnikiem młodego Startu była ekipa Wratislavii Wrocław i był to mały rewanż za porażkę jaką ponieśliśmy w lutym na turnieju w Miliczu, która kosztowała nas utratę 1. miejsca właśnie na rzecz Wratislavii. Rewanż udał się nam znakomicie, a zwycięstwo 2-0 po zaciętym meczu przypadło właśnie naszej drużynie. W 5. serii gier nasze nadzieje zmierzyły się z drużyną z Górnego Śląska, a ściślej Orłem Mokre Mikołów. Z tym rywalem mierzyliśmy się niedawno w Bolesławcu i po bezbramkowym remisie nasi przeciwnicy wywalczyli srebrne medale, a my stanęliśmy wówczas na najniższym stopniu podium. I tym razem mecz był niezwykle zacięty, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej decydujący cios zadała Dominika Romaniuk, strzelając bramkę na wagę zwycięstwa. 6-ty mecz turnieju była dla nas szalony i przyniósł więcej emocji niż niejeden mecz seniorski. Mowa o potyczce z innym uczestnikiem zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Polski, ekipą First Kick Gmina Czernica. Był to pasjonujący mecz pełen zwrotów akcji oraz wielkiej walki. Na prowadzenie NKS wyprowadziła Dominika Romaniuk, jednak już chwilę później drużyna z Czernicy wyrównała. Czekała nas więc kolejna dogrywka. A że była ona rozgrywana w formule "szwedzkiej” (oznaczającej, iż co minutę boisko opuszcza jeden zawodnik), to i było mnóstwo emocji. Aż do momentu gdy na murawie znajdowało się po dwóch zawodników obu ekip. Wtedy piłkę na połowie przejął Maciej Romaniuk, przebiegł z nią pół boiska i trafił do pustej bramki po czym w namysłowskim obozie zapanowała euforia i ogromna radość. W przedostatnim meczu turnieju przyszło nam się zmierzył Górnikiem Zabrze. Młodzi piłkarze 14-krotnego Mistrza Polski od początku turnieju pokazywali wysoki poziom, wygrywając mecz za meczem, tak więc spotkały się drużyny bez porażki. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie lecz minimalnie lepsi okazali się gracze Górnika, pokonując nas 2-1.Ostatni pojedynek czerwono-czarni zagrali z KS Talent Bolesławiec, decydujący o tym, kto zajmie miejsce 2. a kto 3. w turnieju. Po naszych zawodnikach było już widać zmęczenie trudem grania w upale i niestety zakończył się on naszą kolejną minimalną porażką 1-2.

Kolejnym sukcesem kończy się więc namysłowski turniej dla naszych piłkarzy z rocznika 2007. Po bardzo dobrej grze i wielkich emocjach ostatecznie nasze dzieciaki zajęły 3. pozycję, zasługując na spore brawa. Sam turniej stał na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Powoli Namysłów na piłkarskiej mapie staje się miejscem kojarzonym z bardzo dobrym szkoleniem dzieci oraz świetnymi turniejami piłkarskimi dla najmłodszych. [KB]

"OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ O UCHAR STAROSTY NAMYSŁOWSKIEGO”
04.06.2016
WYNIKI STARTU NAMYSŁÓW
Start Namysłów - WKS Wieluń 3-0
Start Namysłów - Orlik Prudnik 2-1
Start Namysłów - Raków Częstochowa 3-0
Start Namysłów - Wratislavia Wrocław 2-0
Start Namysłów - Orzeł Mokre Mikołów 1-0
Start Namysłów - First Kick Gmina Czernica 2-1
Start Namysłów - Górnik Zabrze 1-2
Start Namysłów - KS Talent Bolesławiec 1-2

 

KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ
L.P. KLUB
1. Górnik Zabrze
2. KS Talent Bolesławiec
3. Start Namysłów
4. Orzeł Mokre Mikołów
5. Wratislavia Wrocław
6. First Kick Gmina Czernica
7. Orlik Prudnik
8. Raków Częstochowa
9. WKS Wieluń


Kadra Startu Namysłów:
Wąsik, Ostolski – Bryła, Maciej Romaniuk, Klim, Spór, Furmański, Dworak, Janczak, Dominika Romaniuk, Borczyk. Trener: Kamil BILIŃSKI.

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy