Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

WAŻNE: Nowy trener w Starcie!

Odsłony: 2467

Nowy rok, to nowe wyzwania, postanowienia, decyzje. Wielu z nas podejmuje się realizacji postawionych przed sobą celów i… tak też będzie w namysłowskim Starcie. Nieśpieszno informujemy (a dlaczego nieśpieszno, wyjaśniamy w dalszej części artykułu), że do zmiany na głównym fotelu trenerskim doszło czerwono-czarnym obozie. Za dotychczasową pracę z IV-ligową ekipą seniorów podziękowano trenerowi Damianowi Zalwertowi, a w jego miejsce zatrudniono Pana Bogdana Kowalczyka. Zmiana dla wielu z kibiców mogła wydawać się zaskakująca, więc „na mieście” stugębna plotka o tym fakcie głosiła już w grudniu, dorabiając do decyzji Zarządu Klubu różne ciekawe teorie. Tymczasem wszystkie sensacyjne teorie w zarodku ugasił poproszony przez nas o komentarz do sprawy prezes klubu, Pan Tomasz Kozan.

- Powód zmiany nie jest żadną tajemnicą, ani tym bardziej sensacją – mówi Prezes. – Przed sezonem Zarząd Klubu postawił przed trenerem Zalwertem cel, którym było wywalczenie w rundzie jesiennej 30 punktów. Jak wiemy, nasz zespół zdobył w tym czasie 21 „oczek” i stąd spotkanie Zarządu, podczas którego po wspólnej analizie i wymianie poglądów zdecydowaliśmy się na podtrzymanie pierwotnego stanowiska.

Faktem jest, że temat roszady personalnej toczył się faktycznie w grudniu. Nie informowaliśmy jednak o tym z prozaicznego powodu. To brak czasu i kolejna próba przywrócenia portalu Startu Namysłów do żywych. Być może tym razem wystarczy nam konsekwencji, niemniej w tym miejscu gorąco prosimy osoby potencjalnie zainteresowane pomocą przy prowadzeniu strony o kontakt z nami (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Wracając do tematu, w imieniu kibiców dopytaliśmy Pana prezesa o następcę. No i wiemy od prezesa, że oficjalnie od 1 stycznia br. został nim doskonale znany w naszym piłkarskim środowisku Bogdan Kowalczyk. Pana Bogdana przedstawiać chyba specjalnie nie trzeba, bo to postać wręcz ikoniczna w namysłowskim futbolu. Niemniej młodszym sympatykom klubu z „eSką” w herbie w skrócie jednak tę postać naświetlimy.

50-letni obecnie szkoleniowiec, to wychowanek naszego klubu i jeden z kilku zaledwie wychowanków, który ze Startem Namysłów walczył z sukcesami w roli piłkarza na zapleczu ekstraklasy. To postać, która – z przerwami – związana jest z NKS-em od 1980 roku. Na zapleczu ekstraklasy (zwanym wówczas II ligą polską) reprezentował nie tylko Start, ale i Naprzód Rydułtowy, a później w niższych ligach także Pogoń Syców, Polonię Kępno, GKS Starościn i Unię Murów.

Szkoleniową karierę Pan Bogdan rozpoczął w Pogoni Syców, gdzie został grającym trenerem (1998/99). Podobną funkcję pełnił w Polonii Kępno (1999/2000) oraz namysłowskim Starcie (lata 2002-2007). Co ciekawe, B.Kowalczyk był jednym ze współreaktywujących nasz klub w 2000 roku, po tym, jak w wyniku wycofania się ze sponsoringu Ryszarda Raczkowskiego, II-ligowa drużyna seniorów w styczniu 1999 r. przestała istnieć. Wracając do Pana Bogdana, to ten jesienią 2008 roku został szkoleniowcem III-ligowej Victorii Chróścice, z którą rozstał się po zakończeniu rundy. W 2009 r. znów pełnił rolę I trenera kępińskiej Polonii. Z namysłowskim Startem związał się - po raz drugi - w grudniu 2009 r., od tego czasu prowadząc zespół w III lidze śląsko-opolskiej (w rundzie wiosennej 2009/10 nie zdołał uchronić czerwono-czarnych przed spadkiem, natomiast w edycji 2011/12 oraz 2012/13 ta sztuka mu się udała) oraz IV lidze opolskiej (w sezonie 2010/11 wywalczył awans do III ligi śląsko-opolskiej). Do tego dodać należy triumf w wojewódzkim Pucharze Polski (2011 r.). Późną wiosną 2014 r. pożegnał się z naszym klubem po zakończeniu sezonu (2013/14), gdy Start opuszczał III ligę opolsko-śląską. Wówczas znalazł zatrudnienie w kępińskiej Polonii, w której pracował do końca ostatniej rundy jesiennej (gdzie jego zespół występował na poziomie okręgówki oraz IV ligi wielkopolskiej). Kowalczyk wraca więc do nas (do siebie) po pięciu latach pauzy.

Nowemu coachowi życzymy oczywiście sukcesów w macierzystym, de facto bardzo bliskim sercu klubowi. Celu na wiosnę można się oczywiście domyślić, co potwierdził nam prezes Kozan. Będzie nim utrzymanie w IV lidze opolskiej. Nie zapominamy jednak o Panu trenerze Zalwercie (to przecież też doskonale nam znany wychowanek klubu, co ciekawe swego czasu prowadzony przez… trenera Kowalczyka), któremu życzymy powodzenia – oby jak najszybciej – w nowej trenerskiej roli. Powodzenia życzy też ustępującemu trenerowi Zarząd Klubu, mając nadzieję na kontynuację współpracy w naszym klubie. [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
1 Komentarze | Dodaj własne
  • Dla mnie ogolnie to zaskoczenie, bo obecnie nie jestem tak blisko przy druzynie NKS Start Namyslow-z uwagi na zmiane miejsca zamieszkania, od 3 lat w Opolu-ale mysle, ze zespolowi z IV ligi opolskiej taka zmiana moze przyniesc odswierzajacy efekt. Czekam z niecierpliwoscia na piewrszy sparing z udzialem Startu i zycze nowemu trenerowi powodzenia!!

    Lubię 0 Krótki URL: