Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Trener Rosiek zrezygnował!

Odsłony: 4482

Zaskakująca wiadomość dotarła do nas dzisiejszego wieczora od działaczy namysłowskiego Startu. W czasie popołudniowego treningu szkoleniowiec czerwono-czarnych Grzegorz Rosiek podziękował zawodnikom i działaczom za współpracę, podając się do dymisji! Ta została przez Zarząd Klubu przyjęta, co oznacza, że Pana Grzegorza nie zobaczymy już w roli głównodowodzącego NKS-em z ławki rezerwowych. Dopełnijmy, że na decyzję G.Rośka wpływ miały sprawy osobiste, w tym objęcie roli prezesa klubu w Pogoni Syców, której jest wychowankiem. Co ważne, sama decyzja i związana z nią rozmowa odbyła się w przyjaznej atmosferze między zainteresowanymi. Trener Rosiek życzył swoim byłym już podopiecznym sukcesów oraz przekazał też stosowne informacje następcy, który przejmie jego obowiązki. A kim jest ów postać? Prezes klubu, Pan Tomasz Kozan, przekazał zawodnikom informację, że od jutra rolę szkoleniowca seniorów „Legendarnych Czerwono-Czarnych” przejmuje Pan Damian Zalwert, persona naszym sympatykom, jak i piłkarzom doskonale znana.

Panu Grzegorzowi Rośkowi w imieniu kibiców, działaczy i piłkarzy serdecznie dziękujemy za wykonaną pracę w obecnym sezonie, życząc jednocześnie powodzenia w kolejnych piłkarskich projektach. Podsumowując pracę ustępującego szkoleniowca dodajmy, że G.Rosiek trafił do Startu w tej roli w lecie ubiegłego roku (w latach wcześniejszej reprezentując nasz klub w jako piłkarz grający w ataku). Poprowadził drużynę łącznie w 30 oficjalnych meczach (26 w IV lidze opolskiej oraz 4 w wojewódzkim Pucharze Polski), z których 9 wygrał, 9 zremisował oraz 12 przegrał. W tym czasie drużyna uzyskała bilans bramkowy 43-43.

Fot.: Grzegorz Rosiek (na zdjęciu) nie jest już trenerem Startu Namysłów.

 

Nowy-stary coach Damian Zalwert, prowadził nasz zespół w sezonie 2014/15 oraz przez 7 pierwszych spotkań rozgrywek 2015/16. Łączny dorobek 29-letniego dziś szkoleniowca ze Startem, to 44 gry (41 w IV lidze i 3 w Pucharze Polski), w których czerwono-czarni 15-krotnie zwyciężyli, 7 krotnie zremisowali i 22 razy przegrali (bramki 52-64). Wracając ponownie na trenerską karuzelę, D.Zalwert znów będzie jednym z najmłodszych szkoleniowców w IV lidze opolskiej. Przed trzema laty brakowało mu doświadczenia w prowadzeniu drużyny na poziomie seniorskim, choć radził sobie w tej roli nieźle, a dziś o to doświadczenie jest tylko bogatszy. Damian Zalwert, to wychowanek klubu, który w trakcie swojej przygody z futbolem wycofywał się na murawie niczym Łukasz Piszczek, z ataku poprzez pomoc, a na obronie skończywszy. W ostatnich latach przede wszystkim walczył na chwałę Namysłowa w roli stopera i… nie zdziwimy się, jeśli w tą rolę jeszcze zechce się w obecnym sezonie wcielić. Ale abstrahując od ewentualnych decyzji nowego trenera, liczymy w pierwszej kolejności, że nowy impuls w postaci jego osoby pozwoli chłopcom w szatni na złapanie odpowiedniego rytmu, a przede wszystkim odblokowanie się ze skutecznością. Bo zespół generalnie nie prezentuje się źle, jednak ma problem ze zdobywaniem goli.

Fot.: Nowym-starym szkoleniowcem NKS-u został ponownie Damian Zalwert.

 

Po nieoczekiwanej zmianie czekamy na kolejne mecze. A pierwszy z nich już pojutrze, więc nowy trener nie ma zbyt wiele czasu na kadrową czy też taktyczną rewolucję. Gramy dalej, bo gra nie jest najgorsza. Ale gramy i (oby) w końcu strzelamy! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy