Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

WAŻNE: Dwa dodatkowe sparingi

Odsłony: 5707

Piłkarze namysłowskiego Startu mocno pracują na treningach, które rozpoczęli niemal dwa tygodnie temu (9 stycznia). Nasi ulubieńcy wiedzą, że nic nie przychodzi za darmo, więc tym bardziej sumienne przykładają się do zajęć, gdyż ich pozycja w tabeli (a zwłaszcza niewielka przewaga nad strefą spadkową) nie dają żadnego spokoju. Trener Grzegorz Rosiek uważnie przygląda się swoim podopiecznym, zwracając uwagę na każdy element ćwiczeń treningowych. Póki, co wygląda to dobrze i z takim też – mamy nadzieję – nastawieniem zespół za kilka dni ruszy na zgrupowanie. Przypominamy, że po 6 latach posuchy, czerwono-czarni udadzą się na kilka dni poza Namysłów, aby kontynuować pracę treningową. Zgrupowanie zaplanowano w Nowej Rudzie w dniach 25-29 stycznia. Początkowo zespół miał się tam skupić tylko i wyłącznie na ćwiczeniach, jednak w międzyczasie członkowie sztabu dopięli szczegóły dwóch gier kontrolnych. A to dla zawodników, ale i kibiców, zawsze dodatkowe emocje. Oznacza to, że w okresie przygotowawczym chłopcy testowo zagrają w sumie 9 razy.

Co wpadło nam do sparingowego kalendarza? W pierwszym dniu zgrupowania nasz zespół zmierzy się z Piastem Nowa Ruda. To drużyna, która po rundzie jesiennej plasuje się na 15. miejscu (przedostatnim) w grupie wschodniej IV ligi dolnośląskiej. Mając na koncie raptem 8 „oczek” noworudzianie muszą się mocno postarać, aby w czerwcu zachować IV-ligowy byt (bilans gier 1-5-9, bramki 13-33, bez zwycięstwa na własnym terenie). Spotkanie to może mocno zainteresować naszych najwierniejszych fanów NKS-u, którzy z kibicami Piasta żyją w bardzo dobrych relacjach. Pewnie nie przesadzimy, jeśli napiszemy, że spotkanie Piast – Start nazwiemy „sparingiem przyjaźni”. Ten mecz odbędzie się 25.01. o godz. 18:30.

Fot.: Za 5 dni czeka namysłowian ciekawy mecz kontrolny. Nasz zespół zmierzy się z Piastem Nowa Ruda, z kibicami którego
nasi fani żyją w znakomitych relacjach (co ciekawe, fanatycy obu ekip wraz z sympatykami Bielawianki w poprzednim roku na
jednym z meczów wspólnie się bawili - patrz foto). "Sparing przyjaźni", to na swój sposób w naszym kalendarzu spory
ewenement. [zdjęcie: www.wynikipiastanr.futbolowo.pl]

 

Druga potyczka czeka namysłowian 3 dni później i też w Nowej Rudzie (oba spotkania odbędą się na obiekcie Centrum Turystyczno-Sportowego). Tym razem przeciwnikiem czerwono-czarnych będą gracze Orła Ząbkowice Śląskie. To także przedstawiciel wschodniej grupy IV ligi dolnośląskiej, jednak w dużo lepszym położeniu niż Piast. Ząbkowiczanie po rundzie jesiennej uplasowali się na 12. pozycji i legitymują się dorobkiem 20 punktów (6-2-7, bramki 20-22). Do rywalizacji z Orłem dojdzie 28 stycznia o godz. 11:30. Ale bez względu na lokaty obu przeciwników, z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że będą to bardzo pożyteczne testy.

No to życzymy zespołowi pracy nad podniesieniem umiejętności w dobrej atmosferze. I oby obyło się bez kontuzji!

SPARINGI STARTU NAMYSŁÓW – ZIMA 2017
L.P. Dzień Data Godz. Miejsce Mecz
1. śr 25.01. 18:30 Nowa Ruda Piast Nowa Ruda (IV)
2. sb 28.01. 11:30 Nowa Ruda Orzeł Ząbkowice Śląskie (IV)
3. sb 04.02. 18:00 Siechnice Sokół Marcinkowice (IV)
4. czw 09.02. ? Kępno Pogoń Trębaczów (W)
5. sb 11.02. 18:00 Opole Rodło Opole (W)
6. sb 18.02. ? Kępno WKS Wieluń (W)
7. czw 23.02. ? Brzeg Olimpia Lewin Brzeski (W)
8. sb 25.02. ? Kluczbork LZS Gronowice (W)
9. sb 04.03. ? Kępno Polonia Kępno (IV)


Informacje o meczach kontrolnych (rywale, terminy, godziny) aktualizujemy na bieżąco w dziale WYNIKI. [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
1 Komentarze | Dodaj własne