Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

WAŻNE: Plan zimowych przygotowań Startu

Odsłony: 4717

Nowy Rok, to nowe nadzieje, oczekiwania i wyzwania. Sportowcy i ich kibice świętowali w większości wejście w 2017 rok, jednak to już – choć jeszcze bardzo świeża – przeszłość. Zamknęliśmy poprzednie 12 miesięcy i czas spojrzeć w kalendarz, co przed nami. Piłkarze namysłowskiego Startu odpoczywają już 40 dni (wtedy to po raz ostatni zagrali oficjalny mecz, sensacyjnie eliminując z pucharowej gry Stal Brzeg), a do kolejnej godziny zero jeszcze sporo, bo 65 dób. Nie oznacza to jednak, że czerwono-czarni będą w hibernacji cały ten okres. Tak w futbolu się nie da. Za 4 dni nasi pupile ruszają z kopyta, czyli otwierają zimowy okres przygotowań. To będzie czas pracy, zwiększania wydolności organizmów, ale też szlifowania niuansów taktycznych. Trener Grzegorz Rosiek wielokrotnie podkreślał, że nie jest minimalistą i nie zadowoli go tylko i wyłącznie utrzymanie w IV lidze. To przerabiamy od dwóch sezonów, więc teraz wypadałoby poczynić progres. Zadanie do łatwych nie należy, niemniej po cichu liczymy, że faktycznie uda się przepracować zimę bez problemów (kontuzje i urazy) i do pierwszej gry wiosny chłopcy będą optymalnie przygotowani. Przypominamy, że Start po raz pierwszy od 3 lat zagra wiosną na dwóch frontach. Liga, to oczywiście priorytet, niemniej skoro dotarliśmy do wojewódzkiego ćwierćfinału Pucharu Polski, to wypadałoby tu też powalczyć o dobry wynik. Jest bynajmniej taka chęć ze strony podopiecznych Rośka, więc bądźmy dobrej myśli.

Wracamy jednak do clou dzisiejszego materiału, czyli przygotowań. Te, jak już wspomnieliśmy, zaczynają się w najbliższy poniedziałek 9 stycznia. Pierwsze dwa tygodnie, to będzie intensywna praca treningowa, od 25 stycznia kontynuowana… poza Namysłowem. Tak, tak, czekaliśmy 6 długich lat, aby nasza ekipa ponownie wybrała się na zgrupowanie (w zimie 2011 roku odbyło się ono w Słubicach). Teraz czerwono-czarni udadzą się do Nowej Rudy, gdzie popracują przez 5 dni. Być może dojdzie tam do pierwszego meczu kontrolnego (jeśli już to w sobotę 28.01.), jednak na obecną chwilę temat ten jest jeszcze dogrywany. A co dalej? Po powrocie na własne śmieci treningowy kierat przerwiemy 4 lutego. Wtedy zmierzymy się z dolnośląskim IV-ligowcem Sokołem Marcinkowice. To beniaminek grupy wschodniej, który po jesieni zajmuje spadkową, 14. pozycję (9 punktów ugranych w 15 spotkaniach). Następny mecz zagramy ze znaną nam już Pogonią Trębaczów. Do tej potyczki dojdzie 9 lutego w Kępnie. No to uzupełnijmy, że Pogoń, to obecnie 9. zespół kaliskiej klasy okręgowej (w 15 meczach rywale zgromadzili 20 „oczek”). Czasu na regenerację sił namysłowianie nie będą mieli zbyt dużo, bo już dwa dni później (11.02.) pojadą do Opola na mecz z tamtejszym Rodłem. Opolanie po 5 latach wrócili do okręgówki, gdzie w połowie sezonu zajmują bardzo dobrą, 5. lokatę (15 gier, 25 pkt.). Dalej nastąpi tydzień przerwy od grania, do kolejnej soboty. 18 lutego czerwono-czarni zagrają z reprezentantem okręgówki z regionu sieradzkiego, a będzie nim WKS Wieluń. Wielunianie w swojej lidze spisują się więcej niż dobrze, notując średnią 2 punktów na mecz i zachowując realne szanse na włączenie się do walki o awans. Ekipa G.Rośka postara się wykazać nad rywalem wyższość, po to, aby do kolejnej gry (23.02.) przystąpić w dobrych nastrojach. Będzie nią rywalizacją z niedawnym rywalem ligowym, Olimpią Lewin Brzeski. Po spadku z IV ligi lewinianie nie bardzo potrafią odnaleźć się w klasie okręgowej, gdzie po jesieni wylądowali na niebezpiecznie niskim 12. miejscu (tylko 16 „oczek” w 15 spotkaniach). Dwa dni później (25.02.) będziemy mogli się przekonać, jaka jest różnica w jakości drużyny z czuba tabeli tej samej okręgówki, bowiem sparujemy z LZS-em Gronowice. Ten zespół zgromadził 28 punktów, co daje mu w połowie rozgrywek świetne 4. miejsce. Tym sposobem zakończymy gry lutowe, a w marzec wejdziemy jednym, ostatnim już testem. 04.03. dojdzie do pojedynku z tradycyjnym sparingpartnerem, jakim w naszym przypadku jest Polonia Kępno. Sąsiad z północy, to aktualnie 12. zespół grupy południowej IV ligi wielkopolskiej. Z polonistami niemal zawsze toczymy zacięte mecze i wierzymy, że tak też będzie o teraz.

ZIMOWY OKRES PRZYGOTOWAŃ STARTU NAMYSŁÓW - 2017 R.
Data Dzień Miejsce Godz. Rywal
09.01. poniedziałek Namysłów 18:30 Początek zimowych przygotowań
25-29.01. środa-niedziela Nowa Ruda - Zgrupowanie w Nowej Rudzie (możliwy sparing 28.01., trwa poszukiwanie rywala)
04.02. sobota Siechnice 18:00 Sokół Marcinkowice (IV liga dolnośląska, gr. wschód – 14. m-ce)
09.02. czwartek Kępno ??:?? Pogoń Trębaczów (kaliska klasa okręgowa – 9. m-ce)
11.02. sobota Opole 18:00 Rodło Opole (opolska klasa okręgowa, gr. I – 5. m-ce)
18.02. sobota Kępno ??:?? WKS Wieluń (sieradzka klasa okręgowa – 4. m-ce)
23.02. czwartek Brzeg ??:?? Olimpia Lewin Brzeski (opolska klasa okręgowa, gr. I – 12. m-ce)
25.02. sobota Kluczbork ??:?? LZS Gronowice (opolska klasa okręgowa – 4. m-ce)
04.03. sobota Kępno ??:?? Polonia Kępno (IV liga wielkopolska, gr. południe – 12. m-ce)
11.03. sobota Kup 14:00 LZS Kup (ćwierćfinał wojewódzkiego Pucharu Polski)
18.03. sobota Namysłów 15:00 Polonia Nysa (wiosenna inauguracja IV ligi opolskiej)
UWAGA: W nawiasach podano kolejno: klasę rozgrykową rywala oraz miejsce w tabeli po rundzie jesiennej sezonu 2016/17. Brakujące godziny meczów ustalone zostaną w terminach późniejszych.


Kolejna sobota, to już mecz oficjalny – ćwierćfinałowa potyczka w PP z LZS-em Kup, rywalem Startu z IV ligi opolskiej. Kibice czerwono-czarnych liczą, że uda się przeskoczyć trudną przeszkodę (zagramy w roli gości) i tym samym zobaczą swych ulubieńców w półfinale. Nie będzie jednak zbyt wiele czasu na analizę i rozpamiętywanie, bo 18 marca nastąpi oczekiwane ligowe preludium. Wówczas zagramy przy Pułaskiego z nyską Polonią i mamy nadzieję, że po tym spotkaniu bogatsi będziemy o trzy punkty. To jednak dopiero za 72 dni, czyli bez mała 2,5 miesiąca.

Okres zimowy piłkarskim kibicom niższych klas rozgrywkowych w Polsce zawsze się dłuży, ale na to wpływu nie mamy. W przypadku Startu Namysłów, to przymusowa przerwa między oficjalnymi meczami, trwająca aż 112 dni. Ale jak jest zima, to musi być zimno i wtedy w piłkę na poważnie po prostu grać się nie da. Liczymy jedynie, że do połowy marca ewentualny mróz i śnieg odpuszczą i nie będzie zawirowań związanych z przekładaniem meczów na inne terminy. Póki co, czekamy na poniedziałek i pierwszy trening zespołu, a także kolejne dni, w których – zwłaszcza na nie czekamy – rozegramy spotkania kontrolne. Tych sztab trenerski zaplanował w sumie 7 (być może nawet 8) i co istotne, są to przeciwnicy dobrani z całkiem sensownego klucza. Pierwszy i ostatni mecz testowy zagramy z IV-ligowcami, natomiast pozostałe z przedstawicielami różnych klas okręgowych. Będzie więc sporo się działo, a my o wszystkim postaramy się informować na bieżąco. Na razie pasów jeszcze nie zapinamy, bo do pierwszego sparingu 30 dni, a do pierwszego meczu o stawkę 65 dni. Czekamy jednak z niecierpliwością, bo taka natura kibica, że chcielibyśmy oglądać swoich ulubieńców w akcji przez cały rok. [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
1 Komentarze | Dodaj własne