Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

WySTARTowali

Odsłony: 7908

12 lipca, we wtorkowe popołudnie, piłkarze namysłowskiego Startu rozpoczęli przygotowania do jesiennej rundy rozgrywek w IV lidze opolskiej. Zespół spotkał się na pierwszym treningu już pod okiem nowego trenera, którym od niedawna jest Grzegorz Rosiek. Nowy coach przedstawił się drużynie, a także omówił w szczegółach najbliższe tygodnie intensywnej pracy. Z najważniejszych informacji warto kibicom przekazać, że do momentu inauguracji sezonu zawodnicy trenować będą trzy razy w tygodniu (poniedziałki, wtorki oraz czwartki), dodatkowo rozgrywając też cztery mecze kontrolne (szczegóły poniżej). Chłopcy popracują głównie nad przygotowaniem motorycznym oraz elementami taktycznymi.

Co budujące, na pierwszym treningu pojawiło się aż 23 zawodników na dziś zgłaszających chęć gry w czerwono-czarnych barwach! Wczoraj frekwencja, mimo fatalnej aury, także nie była zła, gdyż trener miał do dyspozycji 17 piłkarzy.

Na dziś pewne jest, że z klubu odchodzi Paweł Sarnowski, który w sezonie 2016/17 reprezentował będzie sąsiadów z LZS Agroplon Głuszyna. To jedyny istotny ubytek, jeśli chodzi o skład walczący w minionych rozgrywkach o uratowanie IV ligi dla Namysłowa. Natomiast jeśli chodzi o nowe (a raczej nowe-stare) twarze, to w dotychczasowych treningach udział wzięli Szymon Włoszczyk (powrót z wypożyczenia do Polonii Domaszowice) i Sławomir Paszkowski (wznowił treningi po roku przerwy, wcześniej reprezentując Głuszynę). Obaj to wychowankowie NKS-u. Trenował też z drużyną Rafał Samborski, nasz czołowy snajper, przez ostatnie pół roku leczący kontuzję. Z naszym teamem pracowali też trzej (!) golkiperzy, tj. Ivan Kodliuk (Ukrainiec, który od dłuższego czasu edukuje się w jednej z namysłowskich szkół średnich), Krzysztof Konwacki (Żubry Smarchowice Śląskie) oraz Patryk Zacharski (z juniorów młodszych). Z tym ostatnim graczem dowołano pod broń z juniorskiej ekipy także Macieja Świerczyńskiego. Póki co, nikt z chłopaków nie narzeka na urazy, a treningowa atmosfera sprzyja sumiennej pracy.

IV-ligowy sezon rozpoczyna się na Opolszczyźnie 6 sierpnia, a więc już za 22 dni. Kibice nie powinni się jednak o przygotowanie meczowe martwić, bowiem w tym okresie czekają naszych ulubieńców 4 mecze kontrolne, prezentowane poniżej:

START NAMYSŁÓW – SPARINGI LATO 2016 R.
L.P. Data Dzień Godz. Lokalizacja Mecz
1. 21.07. czwartek 18:30 Trębaczów Pogoń Trębaczów – Start Namysłów
2. 23.07. sobota 18:30 Namysłów/Kup LZS Kup – Start Namysłów
3. 27.07. środa 19:00 Namysłów Start Namysłów – Pogoń Oleśnica
4. 30.07. sobota 18:30 Trębaczów Start Namysłów – Pogoń Trębaczów


Zaczniemy w środku następnego tygodnia (konkretnie w czwartek) od rywalizacji z trębaczowską Pogonią. Ekipa biało-czerwonych w poprzednim sezonie zajęła miejsce na najniższym stopniu podium w kaliskiej klasie okręgowej. W 30 meczach nasi pierwsi sparingpartnerzy wywalczyli 56 punktów, kończąc sezon z bilansem meczów 18-2-10 oraz stosunkiem goli 80-41. Co istotne, z trębaczowianami serię gier testowych również zakończymy, gdy na tydzień przed inauguracją ligi sparujemy po raz wtóry. W międzyczasie zmierzymy się też z LZS-em Kup, a więc naszym ligowym konkurentem, z którym w ostatnim sezonie zaciekle walczyliśmy o utrzymanie. Ostatecznie Kup zajęło w lidze ostatnią bezpieczną, 13. pozycję (39 punktów). Z kolei czerwono-czarni uplasowali się „oczko” niżej (37 pkt.) szczęśliwie unikając degradacji dzięki nieprzyznaniu licencji na grę w III lidze Nadwiślanowi Góra. Wracając natomiast do meritum, trzecim rywalem, który przetestuje formę czerwono-czarnych będą znani nam doskonale oleśniczanie z Pogoni. W minionych rozgrywkach biało-niebiesko-amarantowi zajęli 4. miejsce w IV lidze dolnośląskiej, w 30 grach gromadząc 52 punkty (15-7-8, bramki 61-52). I wydaje się, że to właśnie Pogoń będzie najpoważniejszym „testerem” formy naszych piłkarzy. Szczególnie spragnionych kibiców zapraszamy natomiast na stadion przy Pułaskiego już jutro. Wtedy bowiem (o 13:00) nasi piłkarze rozegrają tzw. grę wewnętrzną.

Fot.: W ostatnich latach regularnym sparingparnterem Startu Namysłów jest ekipa oleśnickiej Pogoni (tu kadr z testu, który
odbył się latem 2014 roku). W tegorocznym letnim okresie przygotowań tradycja także zostanie podtrzymana, gdy obie
jedenastki zmierzą się 27 lipca przy Pułaskiego. [zdjęcie: Bartek Michalak/www.OlesnickiSport.pl]

 

Na razie spokojnie czekamy na wejście w ostry rytm treningowy Startu i pierwsze przetarcie na murawie. A to czeka nas dokładnie za 6 dni. [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
1 Komentarze | Dodaj własne
  • Jak widać spore zmiany czekaja nas w kadrze Startu, najbardziej chyba usieszyl nas fakt, ze do treningow wrocil "lis pola karnego" Rafal Samborski, a zmartwil ubytek Pawla Sarnowskiego, z kolei podjecie treningow przez trzech "nowych" bramkarzy również budzi swego rodzaju niespodzianke, obyśmy tylko nie mieli w tej rundzie większych oslabien kadrowych.

    Lubię 0 Krótki URL: