ARCHIWUM

Górnik II Zabrze - Start Namysłów 5-1

Odsłony: 17912

Mimo podjętej walki, z Zabrza wracamy na tarczy. Dziś namysłowski Start poległ z rezerwami Górnika 1-5 i do 9-ciu wydłużył serię ligowych porażek. Podopieczni Bogdana

Kowalczyka, choć poważnie osłabieni (brakiem Szpaka, Bonara i Zalwerta) do przerwy skutecznie neutralizowali ofensywne poczynania gospodarzy. Namysłowianie jako pierwsi objęli prowadzenie, po tym jak w 9’ dośrodkowanie Łątki z rzutu wolnego precyzyjną główką sfinalizował Kamoś. Rezerwy 14-krotnych Mistrzów Polski (wzmocnione m.in. Antonim Łukasiewiczem i Słowakiem Róbertem Ježem) wyrównały w końcówce I połowy (autorem gola Dankowski w 38’). Po zmianie stron czerwono-czarni oddali pole gry Górnikowi, co ten skrzętnie wykorzystał. Na bramkę Węglarskiego sunął atak za atakiem i po ostatnim gwizdku z wyniku 1-1 zrobiło się 1-5. Trzeba przyznać, że po zmianie stron miejscowi przeważali już wyraźnie, choć kto wie, jak potoczyłby się ten mecz, gdyby nie kontrowersyjny rzut karny, podyktowany przy stanie 1-1 (nastrzelona z bliska ręka Łątki)? Tak czy inaczej, w przekroju 90 minut zwycięstwo zabrzan nie podlegało dyskusji. My pocieszyć się możemy jedynie dobrą postawą drużyny przed przerwą, bo po zmianie stron gra Startu zupełnie siadła. Patrząc na końcowy rezultat oraz przebieg gry, dziś przeżyliśmy swoiste deja vu sprzed tygodnia.
Szczegółową relację zamieścimy w najbliższym czasie. [KK]

Zabrze, dn. 24.05.2014 r. (sobota) – godz. 18:00
27. kolejka III ligi opolsko-śląskiej, gr. spadkowa C (klasa rozgrywkowa nr 4)

GÓRNIK II ZABRZE – NKS START NAMYSŁÓW 5-1 (1-1)

0-1 Kamoś 9’ głową (asysta Łątka)
1-1 Dankowski 38’ głową
2-1 Kucza 60’ karny
3-1 Jež 68’
4-1 Otwinowski 71’
5-1 Majtán 86’

GÓRNIK II: Loska – Dankowski, Otwinowski, Wełnicki, Kucza [k], Cupriak, Łukasiewicz (46.Wolniewicz, 76.Kiepura), Barbus (57.Ł.Wolsztyński), R.Wolsztyński (73.Piwowarczyk), Jež, Majtán.
Rezerwowi: Głogowski, Leszczyński, Bartusiak.
Trener: Dariusz KOSEŁA.
Stroje: białe koszulki – białe spodenki – niebieskie getry.

NKS START: Węglarski – Krystian Błach, Żołnowski, Kamoś, Łątka – Urbański (74.Lizak), Zajączkowski, Drapiewski (61.Biliński), Jordan – Samborski [k], Smolarczyk (62.Kamil Błach).
Rezerwowy: Kowalczyk.
Trener: Bogdan KOWALCZYK.
Stroje: czerwone (z czarnymi wypustkami).

Sędziowali: Miłosz Widlarz (jako główny) oraz Przemysław Ziobrowski i Grzegorz Janoszek (wszyscy KS Żywiec).

Żółte kartki: Dankowski (87.) – Kamil Błach (73.).