Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Bliźniacy świętują

Odsłony: 2962

W namysłowskim Starcie dziś nietypowe święto. Nie mamy jednak na myśli narodowego Święta Konstytucji 3 Maja, a urodziny dwóch zawodników. Chodzi o braci bliźniaków Kamila (na zdjęciu z lewej) i Krystiana Błach (po prawej), kończących 23 lata. Obaj są naszymi wychowankami, choć Krystian zdążył w międzyczasie terminować w LZS-ie Łączany.

Bliźniacy przygodę z futbolem zaczęli w tym samym okresie. Szybciej do dorosłej piłki przebił się Kamil, otrzymując szansę debiutu pod koniec 2010 r. Od tego momentu cały czas znajduje się w kręgu zainteresowań namysłowskich szkoleniowców. Do tej pory w czerwono-czarnych barwach rozegrał 143 spotkania, strzelając w nich 7 bramek (132/7 w III i IV lidze oraz 11 w Pucharze Polski). W zależności od potrzeb Kamil może występować na pozycji lewego defensora lub pomocnika.

Fot.: Bracia bliźniacy Kamil i Krystian Błach świętują dziś 23. urodziny.

 

Krystian najważniejszą kadrę NKS-u zasilił w trakcie edycji 2012/13, a premierowe spotkanie w pierwszej drużynie Startu rozegrał 21 maja 2013 r. To o tyle ważna data, że w tym samym meczu (wyjazdowym z Pniówkiem Pawłowice Śl.) zagrał też Kamil. A to z kolei oznacza, że nasi jubilaci przeszli do klubowej historii Startu jaki pierwsi bracia-bliźniacy, którzy wspólnie zagrali na poziomie ponadwojewódzkim. Uzupełnijmy jeszcze, że Krystian na obecną chwilę ma na koncie 88 gier (83 w III i IV lidze i 5 w Pucharze Polski), w których zdobył 5 bramek (wszystkie w rozgrywkach ligowych). Podobnie jak brat, Krystian także może występować jako boczny obrońca lub pomocnik. Z tą jednak różnicą, że jego rewirem działania jest prawa flanka.

Obu braciom życzymy zdrowia, szczęścia w życiu prywatnym oraz stałego podnoszenia umiejętności piłkarskich. Obu życzymy też dołożenia sporej cegiełki do (na to cały czas liczymy) utrzymania Startu w IV lidze opolskiej. Do życzeń przyłączają się koledzy z drużyny, działacze oraz sympatycy czerwono-czarnych. Sto lat bliźniacy! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy