Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Rafał świętuje

Odsłony: 5207

Urodziny w Starcie Namysłów obchodzi dziś Rafał Żołnowski, jeden z kluczowych defensorów naszej czerwono-czarnej jedenastki. Jego licznik wystukał dziś liczbę 26, oznaczającą obecny wiek stopera. To wychowanek czerwono-czarnych, który w seniorskim futbolu zadebiutował w jesienią 2008 r., domowym spotkaniem z LZS-em Starościn. Oczywiście należy też wspomnieć, że popularny „Żołi” od zawsze przywdziewa czerwono-czarny trykot, co oznacza, że jest naszym wyjątkowo patriotycznym wychowankiem.

Od momentu pojawienia się w seniorach, R.Żołnowski momentalnie wywalczył sobie miejsce w wyjściowej jedenastce Startu, którego zresztą nie oddaje po dzień dzisiejszy (wyjątkiem był sezon 2011/12, kiedy to Rafał nie rozegrał żadnego oficjalnego meczu w Starcie z uwagi na poświęcenie się pracy zawodowej). Świadczy to o jego dużych umiejętnościach oraz możliwościach. Ten wysoki zawodnik może występować na każdej pozycji w formacji defensywnej, choć od dłuższego czasu oglądamy go w roli jednego ze środkowych obrońców. Charakteryzuje go duży spokój, zdolność przewidywania zachowania zawodników atakujących, a także umiejętne wyprowadzanie piłki z własnego przedpola. Do dnia dzisiejszego rozegrał w barwach Startu 190 meczów (171 ligowych i 19 pucharowych), w których strzelił 7 goli (6 w lidze i 1 w PP). Jak na piłkarza urodzonego już w latach 90-tych, to absolutna czołówka wśród zawodników zakładających czerwono-czarny trykot.

Fot.: Stoper Rafał Żołnowski (na zdjęciu) kończy dziś 26 lat. [zdjęcie: Artur Musiał/StartNamyslow.pl]

Rafałowi życzymy zdrowia, zadowolenia z osiągnięć sportowych (utrzymanie z NKS-em w IV lidze!) oraz szczęścia i pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym. Do życzeń przyłączają się koledzy z drużyny, klubowi działacze oraz wszyscy sympatycy Startu. Sto lat Rafał! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy