Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Urodziny bliźniaków

Odsłony: 5978

W namysłowskim Starcie dziś nietypowe święto. Oczywiście nie mówimy o Święcie Konstytucji 3 Maja, a urodzinach dwóch zawodników.

To bracia bliźniacy Kamil (na zdjęciu z lewej) i Krystian Błach (po prawej), kończący 21 lat. Obaj są naszymi wychowankami, choć Krystian zdążył w międzyczasie terminować też w LZS-ie Łączany.

Bliźniacy przygodę z futbolem zaczęli w tym samym czasie. Szybciej do dorosłej piłki przebił się jednak Kamil, otrzymując szansę debiutu pod koniec 2010 r. Od tego momentu cały czas znajduje się w kręgu zainteresowań trenera Kowalczyka. Do tej pory w czerwono-czarnych barwach rozegrał 78 spotkań, strzelając w nich 3 bramki (68/3 w III li IV lidze oraz 10 w Pucharze Polski). Kamil aktualnie występuje w roli lewoskrzydłowego, choć zaczynał jako lewy obrońca.

Krystian najważniejszą kadrę NKS-u zasilił przed w edycji 2012/13, a pierwsze spotkanie w pierwszej drużynie Startu rozegrał 21 maja ub.r. To o tyle ważna data, że w tym samym meczu (wyjazdowym z Pniówkiem Pawłowice Śl.) zagrał też Kamil, co oznacza, że obaj przeszli do klubowej historii Startu jaki pierwsi bracia (do tego bliźniacy!), którzy wspólnie zagrali na poziomie ponadwojewódzkim. Uzupełnijmy jeszcze, że Krystian na obecną chwilę ma na koncie 33 gry (30 w lidze i 3 w Pucharze Polski), w których zdobył 2 bramki (obie w III lidze). Obecnie ustawiany jest przed trenera jako prawy obrońca.

Obu braciom życzymy zdrowia, szczęścia w życiu prywatnym oraz stałego podnoszenia umiejętności piłkarskich. Na pewno obu też życzymy dołożenia cegiełki do utrzymania Startu w III lidze. A skoro czeka nas dziś pojedynek o  punkty z rezerwami 14-krotnego Mistrza Polski z Zabrza, to naszym bliźniakom życzymy też radosnego nastroju po ostatnim gwizdku sędziego. Do życzeń przyłączają się koledzy z drużyny, działacze oraz sympatycy czerwono-czarnych. Sto lat bliźniacy! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy