Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Głosuj na Street Workout Park

Odsłony: 10670

Jednym z celów, jakie postawił przed sobą Julian Kruszyński, nowy Burmistrz Namysłowa, było zwiększenie roli obywateli w życiu miasta i gminy. Do tej pory

uczynił to poprzez m. in. powołanie do życia Namysłowskiej Rady Seniorów oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Idąc śladem innych ośrodków, postanowił również wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszego miasta i od tego roku powołał do życia namysłowski Budżet Obywatelski. Innymi słowy my sami, mieszkańcy Namysłowa, możemy zdecydować, w jaki sposób wydać część budżetu gminnego.

W 2015 r. wyodrębniono na ten cel 50 tysięcy złotych. W miesiącu czerwcu mieszkańcy Namysłowa mogli, poprzez Zarządy Osiedli, zgłaszać swoje projekty do miejscowego Budżetu Obywatelskiego. Spośród 17 zgłoszonych wniosków, 14 spełniło kryteria formalno-prawne oraz merytoryczne. Tym samym zakwalifikowały się one do finałowego głosowania, które rozpoczęło się 1 sierpnia i potrwa do końca tego miesiąca.

Dlaczego piszemy o Budżecie Obywatelskim? Sprawa jest bardzo prosta i jak się okazuje, dotyczy namysłowskiego Startu. Wśród finałowej „czternastki” znalazł się bowiem pomysł o nieco enigmatycznej nazwie – „Street Workout Park – trening kalisteniczny”. Street Workout Park , to nic innego jak plac znajdujący się na otwartym terenie, zawierający kompleks drążków służących do treningu sportowego. Projekt namysłowskiego placu przedstawia poniższa grafika. Przyznacie Państwo, że prezentuje się imponująco.

Fot.: Oto plan bazy treningowej "Street Workout Park" w Namysłowie.

Trening bazujący na wykorzystaniu wspomnianego kompleksu stanowi znakomite uzupełnienie przygotowań zawodników z różnych dyscyplin sportu (zapasy, MMA, siatkówka, ale też piłka nożna). Oparty jest bowiem o kalistenikę – aktywność fizyczną polegającą na treningu siłowym bazującym na ćwiczeniach z wykorzystaniem masy własnego ciała.

Samo zadanie zyskało nasze poparcie nie tylko ze względu na możliwości, jakie stwarza naszym graczom, ale także ze względu na osoby autorów projektu. Są nimi bowiem Damian Zalwert i Stefan Kostecki, czyli odpowiednio trener i asystent trenera seniorskiego zespołu NKS-u.

Pomysłodawcy podkreślają, że to forma aktywności dla każdego. Ćwiczyć bowiem mogą osoby w różnym wieku, samodzielnie dobierając sobie obciążenia. Co ciekawe, jednocześnie może z placu korzystać nawet 30 osób! Warto dodać, że wszystko odbywa się na świeżym powietrzu. W przypadku namysłowskiej lokalizacji na terenie przy lodowisku obok Orlika przy ul. Kolejowej.

Fot.: Namysłowski "SWP" zaplanowano w najdrobniejszych szczegółach, włącznie z widoczną na zdjęciach lokalizacją.

Przejdźmy do najważniejszego. Jak już wspomnieliśmy, swój głos można oddać do końca sierpnia. Uprawnieni są wszyscy pełnoletni mieszkańcy Namysłowa, którzy w dniu rozpoczęcia głosowania (1 sierpnia – przyp. MW) posiadają aktualny adres zameldowania w mieście Namysłów. Głosować można tylko raz. Kartę do głosowania można pobrać ze strony www.namyslow.eu bądź też w Urzędzie Miejskim w Namysłowie, a następnie wrzucić do urny znajdującej się w punkcie informacyjnym Urzędu. Głosować można też poprzez internet na stronie www.glosowanie.namyslow.eu. I do tej drugiej możliwości w szczególny sposób zachęcamy.

Z czystym sercem popieramy inicjatywę. Mamy nadzieję, że uzyska również Państwa głos. Wspomniany kompleks mógłby bowiem służyć naszym zawodnikom, a dwa, jak podkreślają autorzy pomysłu: „kalistenika wciąga, a wyciąga z problemów”. [Michał Wilczak]

P.S. Gorąco zachęcamy również do odwiedzenia strony namysłowskiego Street Workout Parku na Facebooku (https://www.facebook.com/sw.namyslow). Na niej znajdziecie Państwo najświeższe informacje dotyczące wspomnianej inicjatywy.

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy