Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Najlepsi na Opolszczyźnie!

Odsłony: 9123

Bieżące relacjonowanie przez nasz serwis spraw Startu Namysłów, to robota do złudzenia przypominająca

pracę dziennikarską. I nie ma tu znaczenia fakt, czy mówimy o prasie tradycyjnej czy mediach bytujących w sieci. Nie jest to robota łatwa, bo wymaga nie tylko chęci i zapału, ale również minimum przyzwoitości w warstwie językowej (składnia, stylistyka, gramatyka, etc.). Wiadomo też, że zupełnie inaczej relacjonuje się zwycięstwa chłopaków, niż ich porażki. A jak już dojdzie do kiepskiej serii (jak choćby w końcówce ostatniego sezonu), to można się domyślać, że stukanie w klawiaturę przyjemnością nie jest. Ale taka już rola tych, którzy CHCĄ dzielić się życiem klubu z najbliższym środowiskiem i światem. Podstawą jest regularność, czynnik bez którego nie ma szans na rozwój. Z nami jest podobnie jak z piłkarzami. Tylko regularna i sumienna praca na treningach daje nadzieje na podniesienie własnych umiejętności na boisku. A w sieci? Czy my – jako StartNamyslow.pl – rzeczywiście zrobiliśmy postęp? W porównaniu z początkiem naszej przygody z Internetem z pewnością tak. Bo w kolejnych latach staraliśmy się (i robimy to nadal) utrzymać określony poziom. Trudno jest obiektywnie ocenić własną pracę, bo każda tego typu nota z założenia będzie subiektywna. Zdecydowanie bardziej wolimy oceny kibiców i internautów. Cieszy nas (i w pewnym sensie również mobilizuje), gdy usłyszymy słowa o dobrze wykonywanej przez nas robocie. A jak pojawiają się głosy krytyczne, to i z nich staramy się wyciągać konstruktywne wnioski. Na pewno nie jest tak, że witryna StartNamyslow.pl jest nijaka. To wiemy nie tylko my (obecnie tworzący portal), ale i czytelnicy. Mamy świadomość, że na tle opolskiej konkurencji generalnie zbieramy niezłe notowania. Tym bardziej więc jest nam miło, że tak bliskiemu naszemu sercu klubowi jesteśmy w stanie dorównywać na płaszczyźnie informacyjnej. Chichotem historii jest fakt, że najwięcej dobrych opinii słyszymy od konkurencji. W IV lidze może w mniejszym stopniu, ale gdy graliśmy w III lidze, to ilekroć pojawialiśmy się na meczach wyjazdowych, hasło „przedstawiciel strony StartNamyslow.pl” właściwie wszędzie otwierało nam drzwi. To naprawdę miłe i krzepiące.

O tym, że wymienia się nas w wąskim gronie najlepszych klubowych portali piłkarskich w województwie wiemy nie od dziś. Największe wyróżnienie przypadło nam w udziale w lutym 2010 r., gdy podczas II Piłkarskiej Gali Opolszczyzny (organizowanej wspólnie przez Opolski Związek Piłki Nożnej oraz dział sportowy „Nowej Trybuny Opolskiej”) nasz/Wasz portal uhonorowany został (wraz z witryną ruchzdzieszowice.pl) nagrodą „Za promocję Piłki Nożnej w województwie opolskim”, jako Najlepsza Piłkarska Strona Internetowa Opolszczyzny za 2009 r. Było to dla nas tym bardziej cenne wyróżnienie, że poddani zostaliśmy ocenie przez fachowców, czyli działaczy i dziennikarzy. No to wspomnijmy, że pod obecnym adresem funkcjonujemy w sieci od 2007 r., jako kontynuatorzy tradycji poprzednich witryn NKS-u, sięgających 2003 r.!

Od kilku ładnych lat kluby piłkarskie coraz intensywniej udzielają się w sieci i może dlatego takich konkursów już się nie organizuje. Dlatego z dużym zainteresowaniem zapoznaliśmy się z rankingiem, jaki w drugim tygodniu lipca przygotował portal www.liga.net.pl. Kilka lat temu większość kibiców piłkarskich zaczynała przeglądać Internet właśnie od sprawdzenia tego, co napisano na tejże stronie. Była to pierwsza witryna, w której kibice z województwa mogli na bieżąco komentować wydarzenia w każdej z lig, w której występowały kluby z naszego regionu. Dziś portal prowadzony przez Pana Ireneusza Ludwiga z Zawadzkiego nie jest już może tak popularny, niemniej z jego opinią zawsze warto się zapoznać. Autorzy witryny hołdują starej nomenklaturze ligowej, zgodnie z którą nadają nazwy ligom na podstawie faktycznej klasy rozgrywkowej (IV liga opolska jest więc V ligą). To jednak dla większości odwiedzających witrynę najmniejszy problem. Jest tam przede wszystkim sporo treści, która nie zawsze idzie w parze z oficjalnym trendem kolportowanym w mediach. I być może dlatego jest to portal intrygujący.

Wracając do tematu, naszą uwagę przykuł właśnie Ranking stron internetowych klubów piłkarskich z województwa opolskiego. Autorzy opracowania zadali sobie trudu, aby przeanalizować witryny wszystkich klubów występujących w IV lidze i ligach wyższych. W grze o umowny prymat pojawili się więc rywale z kategorii ciężkiej: MKS Kluczbork, Odra Opole czy zdzieszowicki Ruch. Co istotne, osoby klasyfikujące opolskie WWW zrobiły to bardzo rzetelnie, przyznając punkty w siedmiu kategoriach (z odpowiednią „wagą”, jako dodatkowym mnożnikiem punktów możliwych do uzyskania w każdej kategorii). Praca włożona w taki ranking, to iście benedyktyńska robota. Owszem, efekt końcowy, to zawsze subiektywne odczucie autorów, niemniej analizując ostateczne rozstrzygnięcia poparte rzetelną argumentacją, do zestawienia naprawdę trudno się przyczepić. Czy to oznacza, że mamy powody do „czepialstwa”? Absolutnie nie! Wręcz przeciwnie, mamy powody do dużej satysfakcji, gdyż w rankingu (było nie było kibiców) okazaliśmy się zwycięzcami! To normalne, że każda pochwała nas cieszy. Dlatego tym bardziej jest nam miło, że portal z tradycjami uznał naszą pracę za najlepszą. Szczegóły znaleźć można TUTAJ, a my uprzedzając fakty, prezentujemy czołową 10-tkę:

RANKING PIŁKARSKICH PORTALI KLUBOWYCH NA OPOLSZCZYŹNIE WEDŁUG WWW.LIGA.NET.PL
L.P. Klub Strona WWW Punkty
1 Start Namysłów www.StartNamyslow.pl 193
2 Odra Opole www.oksodraopole.pl 190
3 Stal Brzeg www.stalbrzeg.futbolowo.pl 168
4 MKS Kluczbork www.mkskluczbork.pl 157
5 Ruch Zdzieszowice www.ruchzdzieszowice.pl 145
6 Małapanew Ozimek www.malapanewozimek.futbolowo.pl 143
- LZS Kup www.lzskup.futbolowo.pl 143
8 Chemik K.-Koźle www.chemikk-k.pl 142
9 OKS Olesno www.oksolesno.pl 138
10 KS Krasiejów www.rajfelkrasiejow.pl 137

Jak z powyższego zestawienia widać, niejako rzutem na taśmę okazaliśmy się lepsi od oficjalnego serwisu Odry Opole. Natomiast dosyć wyraźną przewagę wypracowaliśmy nad www brzeskiej Stali oraz najlepszego klubu regionu, MKS-u Kluczbork. A i dalsze pozycje są warte uważnej analizy.

Każdy sukces cieszy. Ten duży i ten najmniejszy. Dlatego nie potrafiliśmy sobie odmówić przyjemności, aby poinformować namysłowskich kibiców o wygranej… internetowego Startu Namysłów. W latach 90-tych czerwono-czarni nie mieli konkurencji na boisku. Dziś najlepsi wyraźnie nam uciekli, ale na płaszczyźnie informacyjnej już nie odstajemy. Życząc naszym piłkarzom nawiązania do najlepszych czasów piłki nożnej w Namysłowie, możemy obiecać, że i my podążymy równym krokiem za ich osiągnięciami. Równym, czyli co najmniej tak dobrym (tak twierdzi portal www.liga.net.pl) , jak w ostatnim okresie. A skoro jesteśmy już przy wyróżnieniach, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy z najlepszym portalem piłkarskim województwa! Każda chętna głowa mile w naszych szeregach widziana!

Swoją drogą ciekawi jesteśmy, jakie zdanie w poruszanej dziś kwestii mają czerwono-czarni kibice. Też uważacie, że sukces przypadł nam zasłużenie, czy jednak macie wątpliwości? Czekamy na Wasze opinie, również te krytyczne. [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
2 Komentarze | Dodaj własne