Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Powtórny debiut

Odsłony: 7531

Na początku lipca informowaliśmy namysłowskich kibiców o ważnym dla naszego środowiska transferze. Przypominamy więc, że pisaliśmy o Michale Markowskim, wychowanku Startu, który trafił do Ekstraklasy. Jego nowym klubem

jest Termalica Bruk-Bet Nieciecza, absolutny beniaminek w najwyższej klasie rozgrywkowej naszego kraju i jednocześnie klub z najmniejszej miejscowości w całej historii najwyższej ligi w Polsce (raptem 750 mieszkańców)! Dodajmy, że to trzeci powrót Michała do klubu na tym szczeblu i mamy nadzieję, że spełni się w jego przypadku powiedzenie „Do trzech razy sztuka”. Tym bardziej, że w miniony poniedziałek popularny w namysłowskim środowisku piłkarskim „Majkel” rozegrał pełne 90 minut w inauguracyjnej potyczce Termaliki w Ekstraklasie, jaką ta stoczyła z Piastem w Gliwicach. Debiut niecieczan nie był udany, gdyż Ci polegli 0-1. Ale mimo porażki, pogratulować możemy czerwono-czarnemu wychowankowi, który na boisku spędził 90 minut i grał naprawdę przyzwoicie. To dopiero drugi występ Michała na boiskach Ekstraklasy, ale pierwszy pełny mecz. Można go więc śmiało nazwać powtórnym debiutem. Ten faktyczny „pierwszy raz” miał miejsce w 19 października 2013 roku w meczu Zawisza Bydgoszcz – Wisła Kraków (3-1), gdy nasz bohater wszedł na ostatnie kilkadziesiąt sekund, aby wspomóc bydgoszczan w dowiezieniu zaskakującego sukcesu do końcowego gwizdka, co się zresztą udało.

Fot.: Choć w ekstraklasowym debiucie zespół Michała Markowskiego (na zdjęciu w pomarańczowym kostiumie) zanotował porażkę, to sam Michał może być ze swojego występu umiarkowanie zadowolony.
[zdjęcie: Arkadiusz Ławrywianic/www.dziennikzachodni.pl]

Do tej pory kariera M.Markowskiego nie rozwijała się tak, jak on sam pewnie by tego chciał. To ambitny człowiek, więc trudno się dziwić, że mógłby być zadowolony z faktu, że w wieku 25 lat ma dopiero 2 występy w Ekstraklasie na koncie. Ale jeszcze nic straconego. W dzisiejszych czasach obrońcy grają nawet do 35. roku życia (i dłużej), więc jeśli Michał w końcu „odpali”, to jego przygoda z poważną piłką może potrwać co najmniej dekadę i niekoniecznie musi się zakończyć na Ekstraklasie… Ale nie zapeszajmy. Dziś czerwono-czarnemu wychowankowi należy życzyć ugruntowania swojej pozycji w defensywnych szeregach beniaminka, co oznaczać będzie wykonanie dużego piłkarskiego kroku do przodu, na jaki sam zainteresowany długo czekał. Pamiętajmy bowiem, że „Majkel” już w barwach lubińskiego Zagłębia znajdował się w szerokiej kadrze ówczesnego (jak i obecnego Ekstraklasowicza), tyle, że w barwach „Miedziowych” nie miał okazji wśród najlepszych wystąpić. Grał tam natomiast w juniorach starszych (gdzie wywalczył Mistrzostwo Polski w 2009 r.) oraz rezerwach i zespole Młodej Ekstraklasy (Mistrzostwo Polski ESA w 2010 i 2011 r.). Wydawało się, że krok do tyłu w postaci zaczepienia się w gorzowskim Stilonie pozwoli Michałowi na regularną grę w I lidze. Tam jednak po rozegraniu przez niego 3 spotkań zespół… został z rozgrywek wycofany. Markowski trafił więc do Zawiszy, gdzie jednak też większej kariery nie zrobił. Na szczęście ten ambitny chłopak nie poddał się. Wręcz przeciwnie, zagryzł zęby i w Chojnicach (II liga) pokazał, że jest solidnym defensorem. Wrócił więc do Bydgoszczy, gdzie – o czym pisaliśmy wyżej – wreszcie zadebiutował w Ekstraklasie. Ale z pewnością nie tak wyobrażał sobie pobyt w drużynie z województwa kujawsko-pomorskiego. Dlatego zdecydował się przejść do II-ligowego Radomiaka, skąd po pół roku ponownie trafił do Chojniczanki, tym razem grającej już na zapleczu Ekstraklasy. Tam wypatrzył go prowadzący Termalikę Piotr Mandrysz i – co szczególnie nas cieszy – od pierwszego meczu zdecydowanie postawił.

NOTKA BIOGRAFICZNA

Michał MARKOWSKI
ur. 14 marca 1990 r. w Namysłowie
185 cm/80 kg
obrońca/defensywny pomocnik
wychowanek Startu Namysłów
obecny klub: Termalica

STATYSTYKA W BARWACH STARTU NAMYSŁÓW:
ROZGRYWKI SEZON MECZE BRAMKI MINUTY ŻK CZK
IV LIGA 2005/06 14 1 1029 1 -
IV LIGA 2006/07 26 1 2310 5 1
PP 2006/07 1 - 120 - -
RAZEM - 41 2 3459 6 1

Michałowi pozostaje życzyć udanych występów na poziomie Ekstraklasy i sukcesywnego „nabijania” licznika z liczbą występów. I oczywiście ugruntowania swojej pozycji w beniaminku oraz większej rozpoznawalności na arenie krajowej.

Specjalnie dla namysłowskich kibiców prezentujemy statystykę wszystkich występów Michała Markowskiego w seniorach Startu Namysłów oraz kompletny wykaz gier w kolejnych klubach, już po jego wyjeździe z naszego miasta. Takich statystyk nie znajdziecie nigdzie! [KK]

MICHAŁ MARKOWSKI - PRZEBIEG KARIERY PO WYJEŹDZIE Z NAMYSŁOWA
Sezon Klub Mecze Bramki Rozgrywki
2007/08 Zagłębie Lubin 17 0 Młoda Ekstraklasa
2007/08 Zagłębie Lubin 2 0 Puchar Ekstraklasy
2008/09 Zagłębie II Lubin 22 0 III liga
2009/10 Zagłębie Lubin 27 0 Młoda Ekstraklasa
2010/11j Zagłębie Lubin 16 1 Młoda Ekstraklasa
2010/11w Stilon Gorzów Wlkp. 3 0 I liga
2011/12 Zawisza Bydgoszcz 1 0 I liga
2012/13 Chojniczanka Chojnice 31+2 4+0 II liga + PP
2013/14j Zawisza Bydgoszcz 1 0 Ekstraklasa
2013/14w Radomiak Radom 10 0 II liga
2014/15 Chojniczanka Chojnice 25 0 I liga
2015/16 Termalica B.-B. Nieciecza 1* 0* Ekstraklasa
* stan na 22 lipca 2015 r.

P.S. Zdjęcia w materiale wykorzystaliśmy z portalu http://www.termalica.brukbet.com oraz Pana Arkadiusza Ławrywianica/www.dziennikzachodni.pl.

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
11 Komentarze | Dodaj własne