Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Znacie czy nie znacie historii o naszym emblemacie?

Odsłony: 6295

Emblemat, logo, logotyp, a może herb? Fanatyczni kibice piłkarscy przeważnie w ostatni z wymienionych sposobów nazywają grafikę będącą nieodłącznym elementem futbolowego życia. Trudno wyobrazić sobie szalik bez klubowego herbu, podobnie jak pozostałe akcesoria kibicowskie. Każdy szanujący się klub charakterystyczną grafikę po prostu mieć musi. A w dobie coraz powszechniejszego dostępu do informacji, to dziś główny znak rozpoznawczy najpopularniejszej dyscypliny świata. Nikt nie będzie polemizował z faktami – Cristiano Ronaldo czy Leo Messi cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Ale w kontekście dłuższym niż kilkanaście lat, obaj i tak znajdą się kiedyś w cieniu (czy też nazywając rzecz w naszym slangu: na piłkarskim aucie). Natomiast kluby, w których obaj występują, wciąż cieszyć się będą wielkim powodzeniem. Bo choć piłkarze tworzą drużynę i jej sukcesy, to finalnie w mniejszości są kibice wizytujący stadiony czy oglądający mecze dla jednego zawodnika. Zdecydowana większość kibicuje tradycji, historii i unikalnemu klimatowi klubowemu. Tak było, jest i pewnie zawsze będzie.

Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ w ostatnich godzinach na temat namysłowskiego klubu i jego herbu pojawił się interesujący artykuł. Napisał go Pan Jakub Malicki, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w Polsce, zajmujących się sportową grafiką użytkową. Jeśli śledzicie portal 90minut.pl, to z pewnością natknęliście się kiedykolwiek na logo i emblematy stworzone lub poddane liftingowi przez Pana Jakuba (który na swoim portalu dokładnie rozgranicza ów nazewnictwo, nie zawsze przez nas używane w sposób poprawny). Mało tego, nasz główny bohater projektował nie tylko emblematy klubów polskich, ale również zagranicznych (w tym sporo włoskich). To również twórca linii graficznych dla polskiej reprezentacji, które z pewnością każdy z Was widział na reklamach i produktach sygnowanych przez PZPN. A jeśli niespecjalnie kojarzycie opisywaną grafikę, to na koniec dodamy, że Pan Malicki jest też twórcą obecnego trofeum Pucharu Polski (zainteresowanych szczegółami odsyłamy do witryny www.kubamalicki.pl)! Współpracował z PZPN-em, Ekstraklasą, PZPS-em, Speedway Ekstraligą, Lechem Poznań czy wreszcie Wisłą Kraków. To chyba dostateczne i nie wzbudzające żadnych wątpliwości portfolio, prawda?

Fot.: Historia emblematu Startu Namysłów właśnie ujrzała światło dzienne na portalu www.polskielogo.net.
[grafika: Jakub Malicki/www.polskielogo.net

 

I teraz sprawa najistotniejsza. Całkiem niedawno Pan Jakub skontaktował się z nami, prosząc o pomoc w przygotowaniu historii naszego emblematu klubowego NKS-u. Oczywiście domyślacie się, że był to dla nas spory zaszczyt, więc jak najbardziej przekazaliśmy wszystkie informacje na tytułowy temat. Finalny efekt pojawił się wczoraj w portalu www.polskielogo.net, do zapoznania z którym jak najbardziej zapraszamy. Mamy w końcu świadomość, że dzieje naszej „eSki” nie są namysłowskim kibicom powszechnie znane. No to teraz macie okazję poznać jej szczegóły! Zapyta ktoś, dlaczego światło dzienne historia ta ujrzała dopiero wczoraj i to nie w naszym portalu? Słowo „autopromocja” jest tu najbardziej odpowiednie, więc po zapoznaniu się z treścią (i grafiką) materiału, na to pytanie odpowiecie sobie sami.

Każdy materiał na temat namysłowskiego Startu, to dla naszego klubu promocja i wyróżnienie. Tym większą mamy więc przyjemność zaprosić w imieniu Pana Jakuba do świetnej lektury, popartej perfekcyjną grafiką. Znajdziecie ją TUTAJ. A propos. Na końcu materiału każdy może odnieść się do jakości naszej „eSki” poprzez udział w ankiecie. Ciekawi jesteśmy, jakie finalnie noty zbierze nasz emblemat… ;-) [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy