Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Nowe szaty "Legendarnych"!

Odsłony: 4006

W drugim tygodniu grudnia zapowiadaliśmy, że w związku planowanymi zmianami technicznymi, bezpieczeństwem, a także zwiększeniem funkcjonalności, w 2016 roku nasz klubowy portal pojawi się w nowej szacie graficznej. Czekaliśmy, czekaliśmy i w końcu się... doczekaliście! Oto jest! Funkiel nówka witryna, którą nasz administrator techniczny całkowicie przebudował! Oczywiście przebudowa wiązała się ze stworzeniem wszystkiego od podstaw. Najpierw był zarys projektowy, w oparciu o który mozolnie – krok po kroku – powstawały kolejne moduły. Aż dotarliśmy do momentu, w którym naszą nową witryną chwalimy się światu. Mamy nadzieję, że nowy układ będzie się Wam podobał. Nie zabraliśmy możliwości wpisywania komentarzy, więc liczymy, że wyrazicie w tej kwestii swoje zdanie. Uważni czytelnicy witryny StartNamyslow.pl zauważą zapewne, że pojawiły się wreszcie informacje na temat czerwono-czarnych siatkarzy. Do tej pory wiedzę o liderze III ligi opolskiej mogliście czerpać z facebookowego fanpage’a. Dziś to już mniej aktualne, choć sam fanpage nadal będzie funkcjonował. Mamy też dwie tablice wyników z licznikiem odmierzającym czas do najbliższego spotkania (piłkarzy i siatkarzy). Mamy również kalendarz – zupełnie nowy moduł, w którym znajdziecie wszystkie wydarzenia (mecze piłkarskie seniorów i grup młodzieżowych, mecze siatkarzy, turnieje dzieci, urodziny i inne), związane z namysłowskim Startem. Wystarczy najechać na pokolorowany dzień i po kliknięciu ujrzycie czekające nas w najbliższym (i dalszym) okresie wydarzenia. Przy okazji prosimy o chwilę cierpliwości, bo wydarzeń w czerwono-czarnej rodzinie jest na tyle dużo, że sukcesywnie je uzupełniamy. Jest też wreszcie bezpośredni dostęp wizualny do wszystkich portali społecznościowych, w których funkcjonujemy (Facebook, Twitter i Instagram, a także YouTube). Nowa witryna jest już w zasadzie ukończona, choć jeśli ktoś miałby jakiekolwiek uwagi dotyczące spraw technicznych czy samej funkcjonalności, to jesteśmy otwarci na propozycje i ewentualne wprowadzenie zmian.

nowa strona
Fot.: Tak prezentuje się nowe wydanie portalu StartNamyslow.pl.

 

Kto stoi za nowymi szatami „Legendarnych”? Ta sama firma, która w lecie 2013 roku przebudowała nam poprzednią witrynę. To namysłowska firma „NamIT” w osobie jej właściciela, Pana Jakuba Popeckiego. Co tu dużo pisać, Pan Jakub ponownie wykonał mistrzowską robotę, dostosowując nawet najdrobniejsze detale, które zgłaszaliśmy. Możemy jedynie żałować, że NIKT z kibiców – o co prosiliśmy w grudniu – nie odpowiedział na nasz apel o podsyłanie propozycji zmian. Nie wymagaliśmy cudów, liczyliśmy, że podeślecie na wzór strony WWW innych klubów, które uważalibyście za godne polecenia. No cóż, tak się nie stało, dlatego projekt w całości przygotowaliśmy w skromnym redakcyjnym gronie. Mimo wszystko liczymy, że spotka się on z Waszą akceptacją, bo chyba wyszło nieźle, prawda?
Kluczową dla budowy strony okazała się responsywność, na którą szczególną uwagę zwracał nam Pan Jakub. Co to takiego? W dużym skrócie, to po prostu strona internetowa, która dostosowuje się automatycznie do wielkości ekranu, na którym jest wyświetlana (czcionki dostosowują do urządzenia, w którym portal oglądamy, tak, aby łatwo się tekst czytało, stąd m.in. moduły zmieniają swoje miejsce). Możecie nas oglądać na ekranach panoramicznych (to do nich witryna jest najbardziej dostosowana), ale także na laptopach, tabletach, notebookach i (oczywiście) smartfonach! Strona jest w pełni responsywna, spełniając najnowsze światowe standardy w tym względzie. Mamy się więc czym chwalić. A jako ciekawostkę możemy też wspomnieć, iż stopień zaawansowania był na tyle duży, że przez 2 dni pracy przy stronie, zajmowali się nią także programiści z... Wietnamu! Jak widzicie, dla Startu Namysłów nie ma żadnych granic. Nie od dziś zresztą wiemy (a możemy to podglądać), że regularnie zaglądają do nas kibice (ściślej namysłowska emigracja) z Niemiec, Anglii, Irlandii oraz Stanów Zjednoczonych. A nieco rzadziej pojawiają się odwiedzający z każdego kontynentu naszego globu.
Przypominamy na koniec, że jako StartNamyslow.PL zaczęliśmy funkcjonować w sierpniu 2007 r., jeszcze w oldschoolowym systemie kodowania HTML. Po nawiązaniu współpracy z firmą „NamIT”, latem 2013 r. doszło do przebudowy layout’u i strona została zbudowana w oparciu o system CMS, z którym stykaliście się jeszcze w pierwszym tygodniu lutego bieżącego roku. No, a teraz przed Wami premiera nr 3! Panie i Panowie, kibicki i kibice – przeglądajcie, komentujcie, informujcie o tym, co jest według Was dobre, a co należałoby jeszcze poprawić. Na Wasze opinie czekamy w komentarzach lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
3 Komentarze | Dodaj własne