Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Będzie nowy stadion!

Odsłony: 11437

Grudniowe wydanie gminnego periodyku „Gazeta Namysłowska” (nr 8/84) przynosi kibicom sportu nie lada wiadomość. Otóż nasz lokalny magazyn samorządowy,

piórem Pana Sławomira Stramskiego, informuje nas o planowanym projekcie budżetowym na 2016 rok, zorientowanym w sporej części na duże inwestycje, szczególnie te powiązane z funduszami unijnymi. Dla nas sensacją sporego kalibru jest akapit (na stronach 3 i 4), który dotyczy pomysłu budowy hali sportowo-widowiskowej, której lokalizację umiejscowiono na terenie obecnego Stadionu Sportowego, a z którego na co dzień korzystają piłkarze Startu Namysłów! W lokalizacji obecnego wejścia głównego powstać ma hala do uprawiania najpopularniejszych sportów zespołowych, a także indywidualnych (w sumie kilkanaście dyscyplin, w tym najbardziej nas interesująca halowa piłka nożna oraz siatkówka). Co istotne, stworzenie dokumentacji projektowej inwestycji – który zakłada m.in. liczbę od 800 do 1200 miejsc dla publiczności – przewidziano właśnie na 2016 rok. To oznacza, że jeśli projekt i jego realizacja nie napotka przeszkody natury formalno-prawnej, to szansa na rozpoczęcie budowy tegoż kompleksu pojawić się może już w 2017 roku!

Jak można się domyślić, jedną z kluczowym składowych kompleksu będzie całkowita modernizacja obecnego stadionu. Patrząc na grafikę opublikowaną w gazecie (patrz zdjęcie nr 1) widać, że hala i nasz obiekt będą wzajemnie do siebie przylegały. W praktyce będzie to jednak przebudowa stadionu, gdyż murawa zostanie o kilkanaście stopni odwrócona, tak, aby pomieścić tartanowy tor do organizowania zawodów lekkoatletycznych (tu biegowych) na każdym dystansie. Właściwe trybuny stadionu znajdą się po stronie zachodniej, obecnej czerwono-czarnej. Jak zapowiada burmistrz, w przypadku piłki nożnej, nasz nowy stadion ma spełniać wymagania do poziomu II ligi włącznie! To z kolei oznacza co najmniej 900 miejsc siedzących, w tym minimum 250 miejsc zadaszonych (analizując grafikę, miejsc pod dachem będzie zdecydowana większość). Oczywiście nie będzie mogło zabraknąć wydzielonego sektora dla kibiców gości (5% pojemności obiektu), a także... dla VIP-ów (co najmniej 20 krzesełek w strefie wydzielonej), osób niepełnosprawnych, stanowiska dowodzenia, pomieszczenia pierwszej pomocy i kontroli antydopingowej, systemu kamer monitoringu wizyjnego, a także stanowiska dla przedstawicieli mediów (minimum 10 stanowisk czy choćby sala do konferencji prasowych)! A to nie wszystko, bo uważni czytelnicy wychwycą pewnie, że płyta boiska ma być wyposażona w oświetlenie (wyobrażacie sobie wieczorne mecze NKS-u przy sztucznym świetle? Bo my tak!). Już te informacje budzą w nas spore emocje, choć dziś brzmi to jeszcze poniekąd abstrakcyjnie. Jeśli jednak nasze miasto ma m.in. sportowo doganiać świat (w jednym ze zdań burmistrz Juliusz Kruszyński słusznie zauważył, że jesteśmy jednym z ostatnich miast powiatowych w kraju nie posiadających kompleksu sportowego), to za realizację tego dużego wyzwania trzymamy kciuki! W końcu to my, jako klub, jego piłkarze, siatkarze i kibice, będziemy mogli w niedalekiej przyszłości z nowoczesnego obiektu sportowego korzystać.

Fot.: 1: Tak w projekcie wstępnym wizualnie prezentuje się kompleks widowiskowo-sportowy, który w najbliższych latach ma powstać w Namysłowie przy ul. Pułaskiego 5 (kliknij, aby powiększyć). [zdjęcie: Gazeta Namysłowska nr 8 (84)].

Po szczegóły odsyłamy do wspomnianego, grudniowego wydania „Gazety Namysłowskiej”. Jeśli nie znajdziecie Państwo wydania papierowego w swojej skrzynce pocztowej, to służymy ułatwieniem w postaci linku w wersji pdf, który znajdziecie TUTAJ. Swoją drogą odsyłamy nie tylko do lektury stron 3 i 4 (na których znajduje się artykuł o hali), ale również do strony 19, gdzie podsumowano Piłkarskie Mikołajki Startu Namysłów, które 6 grudnia odbyły się w sali sportowej namysłowskiego „ogólniaka”.

I co Wy, drodzy kibice, powiecie na takiego newsa? Dla nas to wiadomość kapitalna. Ba, to z pewnością jeden z sympatyczniejszych „prezentów” (choć pamiętajmy, że to na razie etap wstępnej fazy projektowej) na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Trzymajmy kciuki, aby cała inwestycja nie napotkała trudności, a wtedy – kto wie – może już w 2018 roku doczekamy meczów piłkarskiego i siatkarskiego Startu w nowym kompleksie sportowym? Oby!

Ciekawi jesteśmy Waszej opinii w tej kwestii przebudowy stadionu i jednoczesnej budowy hali sportowo-widowiskowej, dlatego już teraz zapraszamy do pisania komentarzy. Ze swej strony obiecujemy, że jeśli dowiemy się u źródła o kolejnych szczegółach inwestycji, to z pewnością o tym poinformujemy. [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
3 Komentarze | Dodaj własne
  • Odnosząc się do słów @start1952, myślę, że nie ma większego sensu analiza pozyskiwania środków do budowy obiektu sportowego pod kątem jej upolityczniania. Główne podmioty, które dotują budowę obiektów sportowych, to przede wszystkim Unia Europejska (jej fundusze), Ministerstwo Sportu, ale też Urząd Marszałkowski czy Totalizator Sportowy. To tam miasto prawdopodobnie szukać będzie pieniążków. Taka inwestycja, to pewnie rząd kilku ładnych milionów złotych (10, więcej?). Inna sprawa, to oszacowanie kosztów późniejszego utrzymania i eksploatacji obiektów. Żeby takowy obiekt możliwie optymalnie się amortyzował, trzeba w nim będzie dosyć często urządzać biletowane imprezy, od sportowych, przez estradowe (koncerty), a na religijnych skończywszy. Nie martwmy się jednak na zapas. Ja bynajmniej mocno trzymam kciuki na pozytywny rozwój wydarzeń :)

    Lubię 0 Krótki URL:
  • :) Oczywiście niesamowita wiadomość i niezły news pod katem Swiat i Nowego Roku. Plany sa bardzo ciekawe i wciagajace nie tylko kibicow sportowych w te lekturę. Umiejscowienie zas hali widowiskowo-sportowej tuz obok stadionu uważam za najbardziej trafny pomysl. O sytuacji finansowej miasta wszyscy wiemy najważniejsze aby udało się te plany zrealizować przy współpracy z Ministerstwem Sportu nie wciagajac w to polityki tylko racjonalnie omowic plan realizacji i zdobycia srodkow wlacznie. Trzymam mocno kciuki!!

    Lubię 0 Krótki URL:
  • Osobiście popieram budowę nowej hali sportowej i przy tym przebudowe stadionu za bardzo dobry pomysł,gdyż w naszym mieście nie mamy hali z prawdziwego zdarzenia co widać na przykładzie meczy naszych siatkarzy którzy grają na sali Orła wybudowanej za czasów PRL i na ich meczach trybuny pękają w szwach, na tej salce meczą się więc kibice,zawodnicy i sędziowie więc jest to mocny argument do budowy tej hali,oprócz w naszym mieście mamy także zapaśników znanych na całym Świecie i gdyby była taka hala można zorganizować Mistrzostwa Polski seniorów,gdyby udało się wybudować taką hale może by zachęciła osoby którzy interesują się np.koszykówką lub piłką ręczną do założenia sekcji z któryś z tych dyscyplin.Przebudowa naszego stadionu jest niezbedna gdyż na chwile obecną jest to skansen.Ale przed władzami naszego miasta bardzo trudne zadanie gdyż trzeba zebrać środki na tą inwestycje z tego co na tą chwile mamy obiecane z pieniądze z PZLA,mają być prowadzone rozmowy z PZPN resztę pieniędzy trzeba szukać w innych instytucjach, osobiście uważam że ciężko będzie o pieniądze z Ministerstwa Sportu bo raczej Kaczyński ich nie da bo u nas burmistrz jest z PO, więc należy nam kibicować władzom naszego miasta żeby te środki uda się pozyskać.

    Lubię 0 Krótki URL: