Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Zapowiedź meczu - nr 1

Odsłony: 8173

Mecz z radzionkowskim Ruchem już za kilkanaście godzin. Pora zatem najwyższa na prezentację rywala. Nasza prezentacja będzie dziś

bez precedensu, gdyż przedstawimy... dwie meczowe zapowiedzi! Pierwszą przygotował Mateusz Magda, osoba, która jakiś czas temu wspierała portal StartNamyslow.pl. Drugą natomiast opracował Tomasz Drobik, twórca pierwszej witryny o naszym klubie. Nawet przez moment nie mieliśmy dylematu, co zrobić z kłopotem bogactwa. Obie zapowiedzi wymagały poświęcenia i czasu, dlatego też obie publikujemy. I obu autorom bardzo dziękujemy za pomoc i miejmy nadzieję, dalszą współpracę. Tu jednak informacja dla czytelników. Jak się domyślacie, w obu materiałach pojawiło się odniesienie do historii gier Startu z Ruchem. Nie chcieliśmy tej tematyki dublować i zamieścimy ją w osobnym artykule. No to zaczynamy. Na piewszy ogień dzieło MM.

W sobotę piłkarze Startu Namysłów rozegrali ostatni sparing przed rozpoczynającymi się 10 sierpnia rozgrywkami III ligi. Przypominamy, że w obecnym sezonie rywalizacja toczyć będzie się w dwóch grupach: północnej (do której przydzielono Czerwono-Czarnych) i południowej, a wiosną ekscytować będziemy się zmaganiami w grupie mistrzowskiej oraz grupie spadkowej.

W najbliższy weekend nasi zawodnicy udadzą się do Radzionkowa, śląskiego miasta w powiecie tarnogórskim, zamieszkanego przez nieco ponad 17 tysięcy osób. Tamtejszy Ruch to klub o bogatej, sięgającej roku 1919 historii, okraszonej trzema sezonami spędzonymi w najwyższej klasie rozgrywkowej. Za największy sukces należy uznać 6. miejsce zajęte w sezonie 1998/1999 – bezpośrednio po awansie do ekstraklasy! Początek XXI wieku to jednak czas stopniowego upadku zespołu, który w 2006 roku zameldował się w IV lidze. Lata 2008-10, to czas trzech kolejnych awansów Ruchu: do III, II i I ligi. Po zajęciu 9. miejsca w sezonie 2011/12 zadecydowano o wycofaniu radzionkowskiego zespołu z rozgrywek, z powodu złej kondycji finansowej klubu.

10 sierpnia 2013 r. Ruch Radzionków powróci po rocznej przerwie na ligowe boiska. W meczach sparingowych, rozegranych przed rozpoczęciem rundy jesiennej Ruch zanotował następujące rezultaty: 5:1 (AKS Mikołów), 4:1 (Piast Strzelce Opolskie), 1:0 (Górnik 09 Mysłowice), 0:1 (Sarmacja Będzin), 0:2 (Nadwiślan Góra), 2:2 (Szczakowianka Jaworzno), 2:0 (Gwarek Tarnowskie Góry), 0:1 (Wyzwolenie Chorzów), 0:2 (MKS Myszków). Jak widzimy, w ośmiu meczach Ruch prezentował nierówną formę – po trzech zwycięstwach nadeszły dwie porażki "do zera", następnie remis z III-ligowcem, wygrana z IV-ligowym zespołem w derbach powiatu i porażki z kolejnymi reprezentantami IV-ligi. Najlepszymi strzelcami Ruchu Radzionków w dotychczasowych meczach sparingowych byli Łukasz Witor, Damian Sadowski i Adam Toszek, którym dwukrotnie udało się trafić do bramki rywali. Po jednym trafieniu zanotowało kolejnych ośmiu piłkarzy.

Wśród zatwierdzonych przez Cidry transferów warto zwrócić uwagę na transakcje dokonane pomiędzy Ruchem, a innymi zespołami III ligi. Z Górnika Wesoła przyszedł Paweł Korzeniowski, a z Pniówka Pawłowice Śląskie Wojciech Popiel. O ile pierwszy to gracz anonimowy, o tyle Popiel był w zeszłym sezonie podstawowym graczem trzeciej drużyny poprzedniego sezonu. Za wzmocnienie należy uznać też pozyskanego z MKS Kluczbork Tomasza Sucheckiego, który co prawda w II-ligowcu z Kluczborka grał tylko "ogony", ale wcześniej był podstawowym pomocnikiem Victorii Chróścice. Ciekawe co pokażą na III-ligowych boiskach dwaj piłkarze wypożyczeni z I-ligowego GKS Katowice: Maciej Wierzbicki i wspomniany już Adam Toszek. Wierzbicki, to 22-letni bramkarz, który w czterech spotkaniach ubiegłego sezonu przyzwoicie zastępował doświadczonego Witolda Sabelę. Z kolei 18-letni Toszek pokazał się katowickim kibicom w krótkim, trzyminutowym fragmencie meczu 4. kolejki przeciwko Górnikowi Łęczna.

Na koniec warto wspomnieć o szkoleniowcu naszych najbliższych rywali. Jest nim bowiem Wojciech Osyra, były zawodnik namysłowskiej jedenastki. W 1998 roku należał on do podstawowych piłkarzy drużyny prowadzonej przez trenera Horsta Panica. 39-letni szkoleniowiec Ruchu zakończył piłkarską karierę jesienią 2003 roku w barwach Górnika Wesoła, a miał za sobą dwa mecze w ekstraklasie, zaliczając je jako gracz GKS Katowice. W karierze trenerskiej Osyra ma za sobą pracę we wspomnianej GieKSie, Kolejarzu Stróże, Górniku Mysłowice, a ostatnio w Polonii Poraj.

Mecz Startu Namysłów z Ruchem Radzionków zaplanowano na 10 sierpnia. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17 na stadionie przy ul. Narutowicza w Bytomiu, na którym swoje mecze rozgrywa ekipa Ruchu. [MM]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy