Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Koniec? Nie, to nowy początek!

Odsłony: 11770

Poniedziałkowa informacja, o zakończeniu przez nas działalności portalu StartNamyslow.pl, w środowisku piłkarskim Namysłowa

wywołała małą burzę. Nie tylko zresztą w naszym mieście, ale i innych ośrodkach, gdzie jesteśmy czytywani. W międzyczasie docierały do nas różne opinie i komentarze. Większość, to raczej prośby o kontynuowanie prowadzenia witryny. Cóż, ze zrozumieniem podchodziliśmy do każdej opinii, bo rzeczywiście szkoda byłoby kończyć coś, co posiada już określoną renomę. Słowem się jednak nie zająknęliśmy się, że ogłoszony przez nas koniec portalu w rzeczywistości dotyczył końca… w dotychczasowej formule! Nie zawieszamy działalności, ani tym bardziej jej nie kończymy! Nie poddajemy się, jak wydawało się niektórym. Po prostu w poniedziałek nie wyłożyliśmy całej prawdy na stół. A prawda jest taka, że od kilku tygodni ciężko pracowaliśmy nad stworzeniem NOWEJ WERSJI jednego z najstarszych piłkarskich portali na Opolszczyźnie. I oto wreszcie możemy się nią przed Wami pochwalić! To jest właśnie nasz prawdziwy powód, o którym pisaliśmy na początku tygodnia. Pewnie nie wszyscy lubią tego typu niespodzianki. No cóż, takie życie. Jeśli jednak dokładnie wczytacie się w poniedziałkowego newsa, to nie znajdziecie w nim informacji, że to definitywne GAME OVER. Owszem, napisaliśmy, że to koniec działalności strony, ale świadomie nie dodaliśmy – koniec w dotychczasowej wersji! Zresztą zwróćcie tam uwagę na dwa ostatnie zdania…

Niespodzianka, niespodzianką. Ale zastanówcie się, któż nie lubi być całkowicie czymś (w pozytywnym sensie) zaskoczony? Co istotne, w ciągu tych kilku dni mogliśmy się dowiedzieć, że StartNamyslow.pl dla wielu osób jest czymś więcej niż tylko stroną jakich w sieci wiele. Dlatego już po opadnięciu emocji chcemy Wam wszystkim podziękować. Tym którzy dzwonili (sms-owali, mailowali) z pytaniami o powód naszej zaskakującej decyzji, jak i tym (kibicom i piłkarzom), którzy swoje odczucia zawarli choćby w komentarzach na Facebooku. Troską o naszą wspólną witrynę potwierdziliście tylko to, czego się domyślaliśmy. Że nasza praca jest przez wielu szanowana i doceniana. W tym miejscu możemy się jedynie podeprzeć słowami legendarnej grupy Queen „The Show Must Go On”. My w czerwono-czarnym „show” chcemy dalej uczestniczyć. Wciąż oglądać naszych ulubieńców w akcji i pisać (na ile potrafimy), jak im w walce o III-ligowe punkty idzie.

Stara wersja witryny od dłuższego czasu mocno uwierała nasze skromne, redakcyjne grono. Największy problem dotyczył jej funkcjonalności, bowiem nie byliśmy w stanie dokonywać sprawnego konfigurowania jej zawartości. Nie wdając się w niuanse techniczne, stary poczciwy HTML nie przystawał już do czasów obecnych. Stąd zmiany. Zmiany, na które długo czekaliśmy. Ale też zmiany, które przez długi czas pozostawały w sferze marzeń. Jasne, nad przebudową witryny zastanawialiśmy się od dłuższego czasu. Jednak StartNamyslow.pl jest inicjatywą całkowicie społeczną – od A do Z realizowaną za darmo. No może niezupełnie za darmo, bo… sami do niej dokładamy. Tymczasem budowa nowego portalu, to przy naszych potrzebach wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. I kółko przez długi czas się zamykało. Aż 14 maja… spadła nam gwiazdka z nieba! I to dosłownie. Wówczas w naszej skrzynce mailowej pojawiła się wiadomość z propozycją budowy nowej www! Początkowo nie mogliśmy uwierzyć w to, co przeczytaliśmy. Ale momentalnie odpowiedzieliśmy na propozycję. I tak od maila do maila, od spotkania do spotkania, możecie dziś oglądać efekt kilkutygodniowej, żmudnej i niełatwej pracy.

Postacią, która stoi za nowym designem portalu StartNamyslow.pl, jest Pan Jakub Popecki, właściciel namysłowskiej firmy „NamIT”. To firma realizująca szeroko pojęte projekty w branży IT. Pan Jakub wykazał się niesamowitym profesjonalizmem i cierpliwością w stosunku do naszych wskazówek oraz uwag. Dlatego nie zawahamy się nazwać go jednym z czerwono-czarnych bohaterów 2013 roku. Za jego poświęcenie i pracę serdecznie mu w tym miejscu dziękujemy! A że stronę wykonał bez kosztów, więc i reklama jego firmy ze zrozumiałych względów pojawiła się w centralnym miejscu naszej www.

Koniecznie jednak musimy też wspomnieć o innych cichych bohaterach wirtualnego świata Startu Namysłów. Jak choćby o Panu Rafale Trojanowskim – właścicielu firmy „Hadak”, który przez 6 sezonów całkowicie bezpłatnie użyczał nam swoich serwerowych zasobów. Ważną postacią jest też Pan Tomasz Drobik, inicjator oraz administrator (w latach 2004-07) pierwszego portalu naszego klubu (trudno powiedzieć, jak dziś wyglądałaby wirtualna rzeczywistość czerwono-czarnych, gdyby nie jego pionierskie przecieranie szlaków). Wreszcie sympatycy, którzy w różnych okresach okazyjnie pomagali nam przy tworzeniu www. To Panowie: Krzysztof Szymoniak, Krzysztof Kolbuch, Mateusz Magda oraz grono fotografików z Panami Arturem Musiałem i Wojciechem Ohlaszenym (firma „Foto-Video Studio Ohlaszeny”) na czele.

Co ciekawe, prace nad nowym projektem realizowaliśmy w największej tajemnicy. Od początku bowiem nie chcieliśmy zapeszać, przygotowując dla internautów mega-niespodziankę. Mamy świadomość, że nasi czytelnicy przede wszystkim oceniać będą nowy wygląd witryny. Takie ich prawo. Pamiętajcie jednak, że nasze dobre notowania, to przede wszystkim zawartość merytoryczna portalu. Dodajmy więc, że o wyglądzie zadecydowaliśmy my sami, a nasz Webmaster spełnił wszystkie prośby i wskazówki. Naszym głównym założeniem był prosty, czytelny i funkcjonalny layout. Nie chcieliśmy żadnych błysków i wodotrysków. Dlatego też większość treści ze starej witryny znajdziecie też i w nowym wydaniu. Postawiliśmy na ewolucję, a nie rewolucję. Dla nas najistotniejsze jest, że dziś obsługa portalu zajmuje nam mniej czasu niż przez ostatnie 6 lat. Bo przez taki właśnie okres (od 9 sierpnia 2007 r. do 31 lipca br.) zdobywaliście dotychczasową wiedzę o Starcie w wersji oldskulowej. Dziś dla Was nic się nie zmienia, ale dla nas bardzo wiele. Cały czas uczymy się obsługi nowej strony i jak możecie zauważyć, w praktyce przez cały lipiec równolegle prowadziliśmy dwie witryny. Baza lipcowa jest więc już w nowym formacie, natomiast dane zgromadzone przez 6 ostatnich lat w następnym tygodniu będziecie mogli przeszukiwać wchodząc w dział SERWIS i wybierając link Stara Wersja WWW.

Zmiana zasadnicza? Wielokrotnie prosiliście nas o możliwość komentowania artykułów na stronie. Kilka lat temu próbowaliśmy wejść z Wami w interakcję przez Księgę Gości, a później FORUM. Obie formy nie znalazły jednak w Waszych oczach dostatecznego uznania. Teraz jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyście mogli wyrażać swoje zdanie pod każdym materiałem. Pamiętajcie jednak, że mimo braku cenzury, będziemy je na bieżąco moderować. I jeśli pojawią się spamerzy lub hejterzy, zdecydowanie zareagujemy. Chcemy bowiem, aby StartNamyslow.pl kojarzył się wszystkim z kulturą wymiany poglądów, a nie rynsztokiem. Po szczegóły, w jaki sposób nie narażać się na kasowanie napisanych przez Was treści, odsyłamy do Zasad Pisania Komentarzy (znajdziecie je w dolnej części strony).

Co bardzo ważne i już dziś warto o tym napisać. Obecny wygląd strony wcale nie musi okazać się ostatecznym! Nam się nowy design podoba (trudno, żeby było inaczej, skoro sami go zaprojektowaliśmy…). Modułowa budowa witryny powoduje jednak, że można ją modyfikować w dowolnym momencie. Dlatego jeśli macie w tej kwestii uwagi lub pomysły, to napiszcie nam o nich (mail, komentarz, GG). Z każdą opinią chętnie się zapoznamy i kto wie, czy właśnie Wasze sugestie nie zostaną przekute w wirtualną rzeczywistość? Przy okazji przypominamy, że w interakcję możecie też z nami wchodzić przez portale społecznościowe, tj. Facebooka i Twittera. Oba te nośniki mamy zresztą w ciekawy sposób „podpięte” do naszego nowego layoutu (FB jako zakładka po prawej stronie portalu, natomiast TT wbudowany jest w jego prawą kolumnę).

Pewnie zwróciliście też uwagę, że w rozwijalnym menu znalazło się miejsce dla WSZYSTKICH grup młodzieżowych. Nastoletnie grupy, trenujące i reprezentujące czerwono-czarne barwy, zawsze skupiały naszą uwagę. Problem w tym, że rzadko o nich pisaliśmy. Po prostu mamy zbyt wąskie grono redakcyjne, aby nad wszystkim trzymać pieczę. Dziś po raz kolejny podejmujemy próbę zwrócenia uwagi na młodzież, czyli bardzo ważny aspekt funkcjonowania każdego klubu sportowego. Ale nie oznacza to, że nagle ruszymy na mecze i turnieje naszych młodszych nadziei. Jest nas zwyczajnie za mało. Tu liczymy nas Was: kibiców, piłkarzy i… rodziców. Liczymy, że znajdą się chętni, aby takie informacje dla nas pozyskiwać. Ale przede wszystkim składamy propozycję klubowym działaczom i trenerom, którzy tematyką młodzieżową zajmują się na bieżąco. I wierzymy, że nie pozostanie bez odzewu. Opracowanie materiału nie zajmuje wiele czasu, a satysfakcja dla młodych chłopców może okazać się spora (nie wspominając o informacji, cennej samej w sobie). A to z kolei kapitał mogący przynieść klubowi dalsze profity…

Nowa-stara witryna jest już prawie gotowa. Piszemy „prawie”, gdyż brakuje nam dziś kilku detali (choćby zdjęć stadionu i kadry zespołu, które tuż przed inauguracją III ligi uzupełnimy). Na bieżąco wprowadzane są też drobne korekty, które dla ogólnego funkcjonowania strony nie mają większego znaczenia.

Nowe otwarcie, to również nowe wyzwania. Tak dla nas, jak i kibiców internautów. Dawno o tym nie wspominaliśmy, ale dziś nie moglibyśmy o tym zapomnieć. Otóż – niejako przy okazji – po raz kolejny zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy prowadzeniu witryny. Każda chętna para rąk do pracy będzie przez nas bardzo mile widziana. Zapraszamy osoby chcące sprawdzić się tak w roli sprawozdawców, jak i publicystów. Poszukujemy też osób chętnych do pomocy w rozwoju naszej witryny pod względem multimedialnym. Fotografików i operatorów kamer przywitamy z otwartymi rękami. Marzy nam się sytuacja, aby galerię zdjęć publikować po każdym domowym (choć nie tylko) meczu NKS-u. Ale marzymy też o standardzie, aby po każdym spotkaniu przy Pułaskiego zamieszczać skróty video. Pewnie zauważyliście, że specjalnie po to uruchomiliśmy klubowy kanał YouTube (na razie ze skrótem pucharowej gry z legnicką Miedzią, ale ofertę na pewno będziemy poszerzać). I wcale nie uważamy, że to zbyt ambitny cel. Po prostu wychodzimy z założenia, że świat nie może nam uciekać. A skoro w dzisiejszych czasach najbardziej do ludzi przemawiają obrazy ruchome i nieruchome, to i my chcemy Wam takie materiały dostarczać. Na pewno jednak nie zaprzestaniemy wytwarzania treści analitycznych i podsumowujących. Na tym w końcu wyrobiliśmy sobie niezłą renomę (a miłe w tej materii słowa dziennikarzy sportowych poczytujemy sobie za zaszczyt). Do tego potrzebna jest jednak Wasza pomoc. Pomóżcie nam w stworzeniu portalu, na który zazdrością spoglądać będą nawet fani z klubów topowych. Jeśli Start Namysłów też jest dla Was pasją życia, to wykorzystajcie swój talent oraz potencjał, i pochwalcie się nim przed światem. Dołączcie do redakcyjnego gremium jednego z najlepszych piłkarskich portali na Opolszczyźnie.

Wspomnieliśmy na wstępie, iż mamy świadomość, że naszą pracę szanują kibice i piłkarze. Wielokrotnie słyszeliśmy pod naszym adresem pochwały, zresztą nie tylko w Namysłowie. Ba, często spotykamy się z uznaniem i gratulacjami od osób związanych z konkurencją, tak z Opolszczyzny, jak i spoza niej.  I wszystkim tym, którzy nasze starania doceniają, serdecznie za miłe słowa dziękujemy. Uwierzcie, że nic tak nie motywuje do dalszej pracy, jak właśnie pochlebne recenzje na temat naszej pracy. Pracy, z której nie mamy nic poza satysfakcją. Pamiętajcie – nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze. Jasne, mamy też stałe grono dyżurnych krytyków. Ale paradoksalnie i oni swoimi (przeważnie negatywnymi) spostrzeżeniami dopingują nas do rzetelności i dalszego podnoszenia sobie poprzeczki. Tak naprawdę dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzają i mają na temat portalu wyrobione zdanie. Bo Wasze (nawet krytyczne) opinie są naszym paliwem do pracy.

Portal StartNamyslow.pl, to już projekt z tradycjami, realizowany przez kibiców dla kibiców. A skoro wchodzimy od dziś w pełną interakcję, prosimy również o podzielenie się z nami Waszymi spostrzeżeniami. Co Wam się na stronie podoba, a co według Was wymaga zmiany. Mamy świadomość, że nasz punkt widzenia nie zawsze będzie zgodny z tym reprezentowanym przez czytelnika. Stąd jesteśmy otwarci na nowe propozycje. Swoją opinię możecie wyrazić też w tematycznej sondzie, zamieszczonej po prawej stronie witryny.

Kończąc „nowe otwarcie” raz jeszcze chcieliśmy Was przeprosić za ostre wpuszczenie w maliny. Na co dzień posiadamy jednak nieco angielski humor, więc zaserwowany w poniedziałek news był swego rodzaju żartem. Angielskim żartem. A już zupełnie poważnie – poddawać się nie zamierzamy. Tak, jak choćby nie poddawali się nasi piłkarze w dwóch ostatnich sezonach gry na III-ligowym froncie. I tak, jak nie poddali się nasi działacze w walce o przystąpienie do kolejnych rozgrywek w tejże lidze. Skoro nasi pupile walczą w każdym meczu jak lwy, to my mielibyśmy odpuścić? Nic podobnego! Walka i determinacja. Te cechy wyróżniają piłkarzy Startu Namysłów w III lidze i dokładnie to samo wyróżnia nasz portal. Właściwie historia naszej strony przypomina nieco ostatnie lata piłkarskiej historii NKS-u. My też przechodziliśmy trudne okresy, zastanawiając się, czy to wszystko ma sens. Też czasami wydawało się nam, że doszliśmy już do ściany. Chcieliśmy ruszyć do przodu, ale nie bardzo mieliśmy z czym. I w końcu spadła nam wspomniana gwiazdka z nieba, która – taką mamy nadzieję – nie tylko nam da impuls do dalszego rozwoju. Namysłowski Start o tę gwiazdkę ciągle walczy. Ale wierzymy, że skoro do nas uśmiechnęło się szczęście, to i do klubu, o którym na co dzień piszemy, to szczęście też się uśmiechnie. Z tą subtelną różnicą, że w klubie o (finansowe) szczęście zadbają przede wszystkim działacze. Nam gwiazdka spadła, a działacze muszą po nią sięgnąć.

Prawdę o naszym poniedziałkowym „do zobaczenia” właśnie poznaliście. A zatem ponownie witamy, zapraszając do dyskusji i podzielenia się Waszymi wrażeniami o stronie i NKS-ie, czyli… Najlepszym Klubie Sportowym! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
6 Komentarze | Dodaj własne
 • W imieniu kolegów współtworzących witrynę, serdecznie dziękuję za wszystkie ciepłe słowa na temat nowego wyglądu strony. Dziękuję również za słowa uświadamiające nam, że portal StartNamyslow.pl jest potrzebny. No i szczególne słowa podziękowania dla portalu Namyslowianie.pl za znakomitą reklamę (Nowa wersja strony StartNamyslow.pl) i... w praktyce zachętę do dalszej, starannej i dokładnej pracy ;) My już jednak usuwamy się w cień. Pora skoncentrować się na piłkarzach, bo to m.in. o ich grze (i miejmy nadzieję dalszych sukcesach) jest ta strona.
  Przy okazji raz jeszcze zachęcamy kibiców do publikowania własnych przemyśleń i komentarzy.

  Komentarz ostatnio edytowany około 9 lat(a) temu przez Admin
  Lubię 0 Krótki URL:
 • Ufff.... kamień spadł mi z serca, że faktycznie byl to żart :D. Aż ciarki mnie przeszły po przeczytaniu tekstu. Tyle zawiedzionych głosów się słyszało przez ostatnie kilka dni, że stronka ma przestać istnieć. Super niespodzianka, gratki dla całej redakcji. POWODZENIA !!

  Lubię 0 Krótki URL:
 • Gratulujemy zmian! Strona wygląda znacząco lepiej!
  Nowe funkcjonalności na pewno znajdą uznanie kibiców.
  Trzymamy kciuki za nowy sezon!

  Lubię 0 Krótki URL:
 • Wielkie słowa uznania dla całej ekipy tworzącej strone i za całe poświęcenie dla naszego klubu. Oby tak dalej:):) Nowa odsłona jest naprawdę świetna.Pozdrowienia

  Lubię 0 Krótki URL:
 • Informacja techniczna. Jeśli Wam wyświetla się nowa wersja strony, a waszym znajomym jeszcze nie, to przekażcie im, że ta sytuacja powinna dziś definitywnie zniknąć. Po prostu system potrzebuje około doby, aby wszystkie komponenty "przegryzły się" ze sobą i portal wyświetlał się poprawnie.

  Lubię 0 Krótki URL:
 • Obiecaliśmy Wam, że 1 sierpnia poznacie kulisy naszej poniedziałkowej decyzji o zakończeniu działalności portalu StartNamyslow.pl. Jak widzicie, to prawda częściowa, bowiem rzeczywiście zakończyliśmy działalność... w starym wydaniu ;). Mamy nadzieję, że nowy wygląd strony przypadnie Wam do gustu. Jak widać, naszą decyzję można już komentować.

  Lubię 0 Krótki URL: