Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Transfer Last Minute

Odsłony: 8314

Niespełna tydzień temu informowaliśmy o dwóch nowych zawodnikach, którzy zasili kadrę Startu. Dziś jednak otrzymaliśmy informację, że do III-ligowych rozgrywek zgłoszony został trzeci piłkarz, który

wcześniej nie był znany namysłowskiej publiczności. Jest nim 20-letni Dawid Płaza (na zdjęciu), ostatnio reprezentujący Polar Wrocław.

Młodzieżowiec z Wrocławia pierwsze piłkarskie kroki stawiał bardzo wcześnie, bo już w wieku 6 lat. Wtedy trafił do niewielkiego klubu o wdzięcznej nazwie Burza Szewce. Stamtąd trafił jednak do innego piłkarskiego świata, bo za taki uznać należy Śląsk Wrocław (mowa oczywiście o grupie młodzieżowej). To jednak nie był koniec zmian klubowych barw, gdyż kolejnym przystankiem nominalnego pomocnika okazała się ekipa Wiko Wrocław. Prawdę mówiąc to nazwa klubu niewiele w Namysłowie mówiąca, dlatego Dawid szybko wyjaśnił nam, że był on protoplastą dzisiejszego FC Academy Wrocław, skąd w ubiegłym roku trafili do nas Krzysztof Lizak i leczący kontuzję Kamil Janda (obaj wymienieni grali z Dawidem w jednym zespole). I dzięki m.in. ich namowie D.Płaza postanowił spróbować piłkarskiego chleba właśnie w naszym zespole.

Wracając do przygody z piłką, to z wrocławskim Wiko nasz najświeższy nabytek przeżył niezapomniane chwile, gdy w wieku 12 lat został halowym Mistrzem Polski. Następnym klubem Dawida ponownie okazał Śląsk Wrocław, z którego trafił do Polaru. Jak na 20-latka, zmian w przynależności klubowej było całkiem sporo. W dzisiejszych czasach nikogo to jednak niespecjalnie dziwi, tym bardziej, że mówimy o jednym konkretnym obszarze, w tym wypadku Wrocławiu. Dodajmy, że angaż Płazy spowodował nowy trend w naszym klubie. Do tej pory największą „kolonią” byli zawodnicy związani wcześniej z Brzegiem. Tymczasem z Dawidem „kolonia” rodem z Wrocławia rozrosła się do 5-ciu piłkarzy (Węglarski, Lizak, Janda, Łątka i właśnie Płaza). A to nie wszystko, bo z klubami wrocławskimi w przeszłości byli też związani Bartek Jordan (ex-Parasol) oraz Wojtek Wilczyński i Patryk Pabiniak (obaj nasi wychowankowie terminowali w Śląsku), co daje łącznie 8 nazwisk!

Wróćmy jednak do Dawida, który sam siebie określa mianem bocznego pomocnika. Ważne, że nie robi różnicy flanka, na której ma występować. Dodatkowo może też grać w pierwszej linii, co może się dla niego okazać dodatkowym handicapem. D.Płaza związał się z naszym klubem półroczną umową, podkreślając przy okazji, że w jego przekonaniu zdecydował się na dobry wybór. Co ciekawe, to kolejny piłkarz, który podkreśla świetną atmosferę w naszej drużynie. Z ust Dawida dowiedzieliśmy się, że podczas treningów piłkarze wzajemnie sobie pomagają, ale i mobilizują. Prowadzone treningi uważa za interesujące, podobnie jak potencjał może młodej drużyny, ale jednak chcącej coś wspólnie osiągnąć. Nasz nowy pomocnik liczy na to, że w Namysłowie zrobi kolejny krok w swoim piłkarskim rozwoju, a przy okazji pomoże Startowi w zachowaniu III-ligowego bytu. Wie, że to bardzo trudne zadanie, ale wie też, że… niemożliwe nie istnieje.

Występy w NKS-ie będą dla D.Płazy debiutem na poziomie III ligi. Niewiele jednak zabrakło, aby do jego gry na tym poziomie doszło. W czerwcu ub.r. zawodnik testowany był przez wrocławską Ślęzę. Do angażu jednak nie doszło, gdyż Dawid złapał paskudną kontuzję, jaką jest naderwanie pachwiny, przez co aż do stycznia tego roku zmuszony był do rehabilitacji. Jak sam jednak mówi, po urazie nie ma już śladu, jest natomiast wielka ochota do gry. Co cieszy, nasz wrocławski pomocnik chce jak najszybciej przekonać do swoich umiejętności szkoleniowca i tym samym wywalczyć miejsce w wyjściowej jedenastce. I tego Ci Dawid życzymy, jednocześnie ciepło witając na pokładzie „Legendarnych Czerwono-Czarnych”! [KK]

P.S. Zdjęcie Dawida wykorzystaliśmy z portalu http://www.polar.futbolowo.pl.

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy