Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Powrót na kibicowski szlak...

Odsłony: 9088

Dzisiejsza niedziela nie była dla kibiców piłki nożnej jedną z wielu. Dziś właśnie (22 lutego) odbyło się losowanie grup eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2016,

których finały odbędą się we Francji. Uroczystość wyłonienia grup przeprowadzono w urokliwej Nicei, leżącej na Lazurowym Wybrzeżu.

W samo południe sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino, rozpoczął emocjonującą dla kibiców ceremonię. W niespełna godzinę rozlosowano 9 grup, w których znalazły się 53 federacje. Najbardziej interesująca nas reprezentacja biało-czerwonych znalazła się w grupie D, a kulę z nazwą naszego kraju wyciągnął słynny przed laty golkiper holenderski Hans van Breukelen.

Patrząc na zestawienie „polskiej grupy” kibice nad Wisłą mogą mieć powody do umiarkowanego optymizmu. Przede wszystkim trafiliśmy na Niemców, a wiadomo, że bez względu na obecną klasę Polaków, rywalizacja z naszymi zachodnimi sąsiadami bić będzie rekordy popularności, i to po obu stronach Odry. Bardzo ciekawie zapowiadają się też konfrontacje z Irlandią oraz Szkocją. Możemy być pewni, że zarówno w Dublinie, jak i Glasgow kibice biało-czerwonych pojawią się w dużej liczbie. Na wskroś egzotyczne eskapady czekają nas natomiast w dwóch pozostałych przypadkach. Wypad do Gruzji ze sportowego punktu widzenia nie będzie dla naszych piłkarzy spacerkiem. Tym bardziej dla kibiców, którzy aby dostać się do Tbilisi, będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni. Podobnie będzie w konfrontacji z Gibraltarem, leżącego na południowo-zachodnim krańcu Europy. Fani Polaków samego Gibraltaru jednak nie odwiedzą, gdyż piłkarze z tego malutkiego państewka podejmować będą rywali w Faro, niewielkim mieście (ale będącym areną trzech meczów podczas EURO 2004!) leżącym w portugalskim regionie Algarve (jedyny obiekt piłkarski w Gibraltarze nie spełnia wymogów licencyjnych UEFA – przyp. aut.).

GRUPA D - ELIMINACJE DO ME 2016
Niemcy
Irlandia
POLSKA
Szkocja
Gruzja
Gibraltar

Ze sportowego punktu widzenia wydaje się, że Lewandowski i spółka powinni realnie powalczyć o drugą lokatę. W tym miejscu należy koniecznie wspomnieć, że do finałów zakwalifikują się łącznie 24 drużyny. To oznacza, że bezpośredni awans uzyskają po dwie pierwsze reprezentacje z każdej grupy eliminacyjnej oraz jedna z trzeciego miejsca z najlepszym bilansem. Pozostałe ekipy z trzecich miejsc utworzą pary barażowe, a ich zwycięzcy też znajdą się w finałach. O ile Niemcy są poza naszym zasięgiem, to już rywalizacja z Wyspiarzami zapowiada się niezwykle intrygująco. Uważamy, że wcale nie stoimy na straconej pozycji. Naszym zdaniem istnieją całkiem realne przesłanki ku temu, aby walczyć właśnie o drugą pozycję. Na pewno swoje trzy grosze w grupie D będą chcieli wtrącić Gruzini. Natomiast najmłodsza federacja piłkarska Europy (mowa o Gibraltarze), to dziś wielka niewiadoma. Gibraltarczyków nie należy jednak lekceważyć, gdyż Ci całkiem niedawno w swoim pierwszym oficjalnym meczu zremisowali bezbramkowo ze Słowacją.

Co ciekawe, w najbliższym czasie z dwoma reprezentacjami, które wylosowaliśmy, zmierzymy się w meczach towarzyskich. Ze Szkotami w Warszawie sparujemy już za kilka dni, 5 marca. Z kolei przeciw 3-krotnym Mistrzom Świata i Europy zagramy 13 maja w Hamburgu (dla Niemców będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów przed wylotem na finały brazylijskiego Mundialu – przyp. aut.).

Fot.:  W ostatnich latach flaga "Namysłów On Tour" bywała na wielu stadionach Europy. Zakładamy więc, że w związku z powrotem Polaków do gry o punkty, znów będziemy ją oglądać podczas relacji (nie tylko) z zagranicznych meczów. Powyższe zdjęcie pochodzi z finału Mistrzostw Europy 2012, który odbył się w ukraińskim Kijowie. Jak widać, również i tam fanów NKS-u nie zabrakło.

Dla kibiców namysłowskiego Startu domowe mecze Polaków z pewnością zostaną zapisane w kalendarzu jako obowiązkowe do obejrzenia na żywo. Natomiast już dziś w kilku(nastu) namysłowskich domach rozpoczęły się pierwsze przymiarki pod kątem logistycznym, związane z europejskimi wojażami za kadrą... Mamy nadzieję, że wzorem lat poprzednich, również i w najbliższych eliminacjach oglądać będziemy w telewizji charakterystyczną flagę „Namysłów On Tour”. A przy okazji postaramy się zamieszczać na naszym portalu relację z wyjazdów czerwono-czarnych fanów za „polskimi Orłami”. [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy