Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Goleadorzy

Odsłony: 10325

Przed tygodniem podsumowaliśmy dotychczasowe występy wszystkich piłkarzy Startu Namysłów w rozgrywkach III ligi opolsko-śląskiej (lata 2009-13). Trafiliśmy chyba

w gust naszych internautów, gdyż dotarły do nas prośby, aby rozszerzyć temat o dorobek bramkowy w wyżej wymienionym okresie. To akurat najmniejszy problem, bo w końcu naszą ideą jest dostarczanie ciekawych materiałów internautom odwiedzających portal. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z aktualną statystyką bramkową czerwono-czarnych właśnie w III lidze (jako klasie nr 4).

Zacznijmy od informacji, że w dotychczasowych 104 meczach czerwono-czarni zdobyli łącznie 94 gole. Średnia na jedno spotkanie (0,9) nie może nikogo zachwycić, bo za ogólne minimum przyzwoitości uznaje się w futbolu jedną bramkę. Pozostaje mieć nadzieję, że wiosną zespół zdoła choć częściowo tą statystykę podwyższyć.

Najlepszym pod względem strzeleckim był poprzedni sezon (2012/13). Wówczas nasi piłkarze pokonali bramkarzy rywali 32-krotnie. Tu jednak koniecznie należy wspomnieć, że 3 z tych goli Start uzyskał z tytułu walkowera za mecz z Victorią Chróścice (3-0 v.o.). Pozostałe dwa sezony (2009/10 oraz 2011/12) kończyliśmy z identycznym dorobkiem 25 trafień. W obecnej kampanii (2013/14) czerwono-czarni 12-krotnie kierowali piłkę między słupki bramek przeciwników, a dokonali tego w 16-tu grach. Z prostej kalkulacji wynika, że oby osiągnąć co najmniej 25 trafień (to nasze klubowe minimum), wiosną chłopcy musieliby zdobyć 13 goli w 14 meczach. Zadanie do niewykonalnych nie należy i mamy nadzieję, że nasi ulubieńcy będą o tym pamiętać.

Fot.: Patryk Pabiniak (fotografia z lewej) oraz Rafał Samborski (zdjęcie prawe), to dwaj najskuteczniejsi zawodnicy Startu na poziomie III ligi opolsko-śląskiej (lata 2009-13). Pierwszy z nich strzelił 31 goli, natomiast drugi ma w dorobku 23 bramki. Po raz ostatni obaj wspólnie wpisali się na listę strzelców w sierpniowym meczu z Szombierkami Bytom (2-1). Patryk otworzył wówczas wynik (w 13'), natomiast Rafał go ustalił (w 59' z rzutu karnego). Obie fotografie pochodzą właśnie z tego spotkania
[zdjęcie: htttp://www.szombierkibytom.com]

Sympatycy interesujący się losami czerwono-czarnych nie będą zaskoczeni, jeśli napiszemy, że wśród najlepszych strzelców pojawiają się dwa nazwiska, a później mamy przepaść. To Patryk Pabiniak i Rafał Samborski, którzy łącznie zdobyli 54 bramki! Pierwszy z wymienionych lideruje z dorobkiem 31 trafień. Z kolei „Sambor” od dwóch sezonów próbuje gonić swojego kolegę z ataku, mając w tej chwili 23 gole na koncie. Obu moglibyśmy wyznaczyć kolejną granicę, do której powinny zmierzać. Wydaje się jednak, że i Patrykowi i Rafałowi trudno będzie jeszcze w tych rozgrywkach osiągnąć pułap odpowiednio 40 i 30 skalpów w III lidze. Z drugiej strony mówimy o futbolu, a w nim wszystko jest możliwe.

Trzecia lokata przypada na razie Łukaszowi Bonarowi. Podobnie jak czołowa dwójka, także „Boni” strzelał bramki w każdym z dotychczasowych sezonów. Ale z racji boiskowych zadań (występuje w pomocy) Łukasz może pochwalić się „tylko” 6 golami. W jego przypadku bramkowa statystyka jest jednak kwestią drugorzędną. Kluczowa jest robota, jaką wykonuje w środku pola. Małym zaskoczeniem może być pozycja nr 4. Na niej znalazł się Zbigniew Pabiniak, ojciec Patryka. Pan Zbyszek zasłużył sobie na tak wysoką pozycję występami w jednym tylko sezonie (‘09/10), kiedy uzyskał 5 trafień. Czołową piątkę zamyka Damian Zalwert. Nasz wychowanek, to piłkarz uniwersalny, który w swojej karierze występował już w każdej (z wyjątkiem bramkarza) formacji. Wszystkie III-ligowe gole (w sumie 3) zdobył, występując już w defensywie. Jest więc dziś najskuteczniejszym defensorem czerwono-czarnych w zestawieniu obejmującym właśnie tę klasę rozgrywkową.

W ciągu 3,5 sezonów gry w rozgrywkach obejmujących rywalizację drużyn ze Śląska i Opolszczyzny, na listę strzelców wpisało się w naszym klubie 23 piłkarzy. Jako pierwszy dokonał tej sztuki Z. Pabiniak w przegranym aż 1-8 meczu ze Startem Bogdanowice (06.09.2009 r.). Natomiast ostatnim jak na razie zawodnikiem, który zdobył III-ligowego gola, jest Marcin Zajączkowski. Popularny „Zając” dokonał tej sztuki 10 listopada ub.r. w także wysoko przegranym meczu z Szombierkami Bytom (1-6). Tu jednak możemy być pewni, że na Marcinie dorobek bramkowy NKS-u na pewno się nie skończy.

W oczekiwaniu na sobotni mecz sparingowy z Orłem Źlinice, proponujemy zapoznać się z kompletnym zestawieniem indywidualnych osiągnięć brakowych zawodników Startu w III lidze. [KK]

WYKAZ ZAWODNIKÓW, KTÓRZY W BARWACH STARTU NAMYSŁÓW
STRZELILI CO NAJMNIEJ 1 GOLA W III LIDZE (lata 2009-13)
Nazwisko i imię 09/10 11/12 12/13 J '13 SUMA
Pabiniak Patryk 13 11 6 1 31
Samborski Rafał 2 7 11 3 23
Bonar Łukasz 1 2 2 1 6
Pabiniak Zbigniew 5 - - - 5
Zalwert Damian - - 1 2 3
gole walkowerem - - 3 - 3
Gołębiowski Piotr 2 - - - 2
Szpak Łukasz 1 - - 1 2
Józefkiewicz Piotr - 2 - - 2
Wilczyński Wojciech - - 2 - 2
Kluzek Piotr 1 - - - 1
Błach Kamil - 1 - - 1
Ciąglewicz Przemysław - 1 - - 1
gole samobójcze - 1 - - 1
Błach Krystian - - 1 - 1
Zubrzycki Mateusz - - 1 - 1
Biliński Kamil - - 1 - 1
Jordan Bartosz - - 1 - 1
Mehlich Dawid - - 1 - 1
Raszewski Mariusz - - 1 - 1
Tchouague Billy [CMR] - - 1 - 1
Lizak Krzysztof - - - 1 1
Smolarczyk Kamil - - - 1 1
Zajączkowski Marcin - - - 1 1
Żołnowski Rafał - - - 1 1
SUMA 25 25 32 12 94
Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy