Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Oczekiwania sprecyzowane

Odsłony: 9328

W drugiej połowie grudnia poprosiliśmy Państwa o zajęcie stanowiska w kwestii dotyczącej naszego portalu. W stosownej sondzie poprosiliśmy, aby internauci wskazali nam tematykę

najbardziej ich zdaniem interesującą, której nie realizujemy. Nasza prośba nie wynikała jedynie z poznania słabych stron StartNamyslow.pl. Przede wszystkim po to chcieliśmy poznać opinię kibiców, aby móc odpowiednio zareagować i docelowo podnieść jakość portalu. Czy nam się to uda? Na obecną chwilę ograniczają nas jedynie sprawy sprzętowe. Niemniej dołożymy starań, aby wiosną satysfakcja odwiedzających naszą witrynę mimo wszystko wzrosła. O co chodzi? Już wyjaśniamy.

Pytaliśmy w sondzie „Czego brakuje Ci na stronie StartNamyslow.pl?”. Spośród 9-ciu odpowiedzi najwięcej wskazań przypadło na „skróty video z meczów”. Przy tej opcji pojawiło się aż 39% kliknięć. Uznaliście, że multimedialne relacje z gier NKS-u zdecydowanie wzbogaciłyby atrakcyjność portalu. Zgadzamy się z tym w pełni. Mamy bowiem świadomość, że w dobie coraz powszechniejszej wizualizacji (obraz zaczyna wypierać treść z Internetu), oglądanie goli w wykonaniu naszych ulubieńców (lub ich przeciwników) byłoby sporą atrakcją. Postaramy się nad tym intensywniej popracować, przy okazji prosząc o pomoc. Być może jest ktoś pośród Was, kto potrafi obsłużyć kamerę, a później przygotować odpowiedni skrót, który można zamieścić na naszym profilu YouTube? Takiego kogoś właśnie poszukujemy. Ideałem byłaby oczywiście sytuacja, w której znająca się na rzeczy osoba posiadałaby własną kamerę i byłaby dyspozycyjna w każdy dzień meczowy. Może się kogoś takiego doczekamy…

Dużo łatwiejszym zadaniem jest realizacja odpowiedzi cieszącej się równie dużym zainteresowaniem. Co trzeci internauta wskazał (33,3%), że na naszym portalu brakuje relacji z meczów młodzieżowych grup Startu. Zgadzamy się z tym w pełni i będziemy do tego dążyć. Jesienią jeszcze się nie udało. Ale wiosną, gdy kilku z nas ma możliwość bezpośredniej pracy przy klubie, być może uda się wreszcie zrealizować to zadanie. Podobnie jak Państwo, również i my wychodzimy z założenia, że informowanie o osiągnięciach naszych grup młodzieżowych jest bardzo ważne. To dodatkowa motywacja nie tylko dla grających w Starcie chłopców, ale przede wszystkim pełny dostęp w jednym miejscu do sprawdzenia takich wiadomości. Tu bez dwóch zdań musimy się podciągnąć.

Co dziesiąty sympatyk (dokładnie 9,8% odpowiedzi) sugeruje nam, abyśmy uruchomili na stronie typera. Niewtajemniczonym wyjaśniamy, że to forma zabawy, polegająca na typowaniu w określonym przedziale czasowym wyników meczów i podsumowanie jej po zakończeniu takiego okresu. Cóż, typer jest w naszych planach i nawet w ostatnich dniach rozmawialiśmy o nim z twórcą naszego nowego wydania witryny. Sprawa nie jest jednak na tyle prosta, aby wdrożyć taką funkcjonalność od zaraz. Chodzi bowiem o autorską wersję takiego rozwiązania, za które nie musielibyśmy ponosić dodatkowych kosztów. Jak to mówią, pożyjemy i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość.

Czwartą w kolejności odpowiedzią była sugestia o zwiększeniu z naszej strony liczby wywiadów (7,3%). Mowa o rozmowach pomeczowych, do których zapraszamy trenerów oraz po jednym zawodniku z każdej drużyny. Zastanowimy się nad zwiększeniem liczby naszych rozmówców maksymalnie do czterech piłkarzy. Tu jednak musimy zweryfikować nasze zapatrywanie się na sprawę z grudnia, gdyż doszło nam sporo dodatkowych obowiązków. Oczywiście i w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zaapelowanie do kibiców o pomoc w tej kwestii. Chodzi nie tyle o wsparcie w przeprowadzaniu wywiadów, co późniejszą ich obróbkę do wersji tekstowej. Sprawa niejako rozwiązałaby się sama, gdybyśmy mieli kamerę oraz operatora. Wówczas moglibyśmy spokojnie migrować do przygotowywania rozmów w formie materiału filmowego.

Pozostałe odpowiedzi uznać możemy za kwalifikujące się do roli błędu statystycznego. Raptem 4,1% wskazań przypadło na prośbę o zwiększenie liczby zdjęć. To oznacza, że z naszych jesiennych galerii internauci byli generalnie zadowoleni. Ledwie 2,4% Waszych odpowiedzi dotyczyło z kolei dwóch tematów: publikowania obszernych wywiadów (takich jak choćby ostatni z trenerem Bogdanem Kowalczykiem) oraz materiałów historycznych (tu akurat jesteśmy lekko zaskoczeni, spodziewaliśmy się bowiem większego zainteresowania wspomnieniami o najlepszych latach NKS-u). Z Państwa uznaniem nie spotkały się też analizy meczowe, przy których pojawiło się 0,8% kliknięć. To też dla nas jest nieco dziwne, że kibice unikają analiz taktycznych, które są nieodłącznym elementem dla pełniejszego odbioru i zrozumienia futbolu.

Ani jednej akceptacji nie uzyskała opcja znacznego skrócenia zapowiedzi meczowych. Wynika z tego, że kibice lubią zagłębiać się w przedmeczową lekturę dotyczącą przeciwnika. Z zerowym zainteresowaniem spotkała się też sugestia umieszczania na stronie grafik, tapet lub innych materiałów obrazu nieruchomego. W dzisiejszych czasach narzędzi do tworzenia grafiki jest coraz więcej i być może Ci którzy mają wolę posiadania (np. w komórce) tapety, zwyczajnie wykonują ją sobie we własnym zakresie. Niech i tak będzie.

Łącznie w naszej sondzie oddano 123 głosy, które niewątpliwie sprecyzowały nam płaszczyznę naszych niedociągnięć. Jak wspomnieliśmy w tekście, z dwoma wiodącymi wskazaniami zamierzamy się w najbliższym czasie zmierzyć. Sprawa na łatwą nie wygląda, niemniej starania na pewno podejmiemy.

Dziś zapraszamy do zabawy o zupełnie innym charakterze. Doszliśmy do wniosku, że skoro ostatnie półrocze kojarzy się raczej z pasmem udręk, to warto znaleźć w tym okresie jakikolwiek akcent pozytywny. Taki promyczek nadziei na lepsze jutro. Prosimy więc Państwa o głos, który jesienny mecz był w wykonaniu czerwono-czarnych najlepszy. Selekcja naszych typów nie była trudna, gdyż wybraliśmy raptem 3 zwycięskie mecze o punkty. Świadomie nie bierzemy tu pod uwagę dwóch wygranych gier pucharowych, które w komplecie odbyły się poza Namysłowem. Wspólnie zdecydujmy, kiedy nasi ulubieńcy dostarczyli nam najwięcej emocji sportowych oraz satysfakcji z końcowego rozstrzygnięcia. Informacyjnie dodajmy, że sonda potrwa do końca stycznia br. Zapraszamy do zabawy. [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy