Start Namysłów - LZS Starowice Dolne 0-4

Odsłony: 8523

Premiera IV ligi w Namysłowie wypadła fatalnie. Dziś nasi piłkarze ulegli beniaminkowi ze Starowic aż 0-4. Po solidnym początku w wykonaniu gości, później do głosu

doszli namysłowianie, częściej operując piłką na połowie rywali. Niewiele jednak z tego wynikało (najlepszej okazji w 4’ głową nie wykorzystał Samborski). Kilka minut przed przerwą błąd dwóch namysłowian wykorzystał Szpala, który z 6 metrów trafił do siatki. Niestety, krótko po przerwie starowiczanie podwyższyli prowadzenie, po tym jak z rzutu wolnego dośrodkował Dembiński, a Szpala, wyprzedzając namysłowskich defensorów, z bliska trafił do siatki. Od tego momentu z podopiecznych Damiana Zalwerta uszło powietrze. Czerwono-czarni próbowali poderwać się do walki, ale nie mieli zbyt wielu autów i determinacji, aby zaskoczyć czujny i dobrze zorganizowany zespół LZS-u. Starowiczanie zagęścili środek pola, czekając na to, co zrobią miejscowi. Chłopcy nie potrafili jednak zagrozić Wołkanowskiemu, sami natomiast w końcówce stracili kolejne bramki. W 81’ kilkudziesięciometrowy rajd lewą stroną przeprowadził Stencel, dojechał przed bramkę, gdzie wystawił „patelnię” Szpale, który strzałem z 9 metrów skompletował hat-tricka. To nie był jednak koniec popisów snajpera beniaminka, gdyż minutę później Szpala (otrzymując podanie z głębi pola od Stencela) zdołał wyprzedzić stopera i strzałem w długi róg z kilkunastu metrów ustalił wynik na 0-4. Warto wspomnieć, że w dzisiejszym spotkaniu debiut w seniorskim zespole czerwono-czarnych zaliczyli Jakub Adrian oraz Szymon Szczygieł.
Szczegóły namysłowskiej premiery zamieścimy w najbliższym czasie. [KK]

Namysłów, dn. 08.08.2015 r. (sobota) – godz. 17:00
1. kolejka IV ligi opolskiej (klasa rozgrywkowa nr 5)

NKS START NAMYSŁÓW – LZS STAROWICE DOLNE 0-4 (0-1)

0-1 Szpala 37’
0-2 Szpala 52’ głową
0-3 Szpala 81’
0-4 Szpala 82’

NKS START: Zając – Sarnowski, Zalwert, Adrian, Kamil Błach (64.Ptak) – Drapiewski (57.Smolarczyk), Wilczyński, Biliński, D.Raszewski (55.Włoszczyk) – Samborski [k], P.Pabiniak (81.Szczygieł).
Rezerwowi: Kostecki, Kostrzewa, Wojciechowski.
Stroje: koszulki w czerwono-czarne pionowe pasy – czarne spodenki – czarne getry.

STAROWICE: Wołkanowski – Kurc, Semik (46.Kruk), Szpala, Sacha [k], Bernacki, Kuźniecow, Mokrzycki, Bajor, Dembiński (89.Bebas), Łoziński (73.Stencel).
Rezerwowi: Rupental, Mykita, Kin, Olenkiewicz.
Trener: Waldemar SIERAKOWSKI.
Stroje: koszulki w biało-niebieskie pionowe pasy – białe spodenki – białe getry.

Sędziowali: Karolina Radzik (jako główna) oraz Adrian Czpak i Marek Majowski (wszyscy KS Opole).

Żółte kartki: Drapiewski (45+1.), Kamil Błach (52.), Sarnowski (87.).