Start Namysłów - Żubry Smarchowice Śl. 3-1

Odsłony: 10889

W ostatnim meczu kontrolnym zespół namysłowskiego Startu pewnie zwyciężył Żubry Smarchowice Śląskie. Spotkanie toczyło przy przewadze czerwono-czarnych, mających

zawody pod pełną kontrolą. Rywale atakowali sporadycznie, a jeśli już próbowali stwarzać zagrożenie, to głównie w osobie Kamila Hołuba, byłego zawodnika NKS-u. W pierwszej połowie nasz zespół nie stworzył sobie zbyt wielu klarownych okazji, niemniej w 44’ za sprawą Samborskiego objęliśmy prowadzenie (dobrą piłkę zagrał mu P.Pabiniak). Smarchowiczanie doprowadzili do remisu tuż po przerwie (48’), a autorem gola okazał się wspomniany Hołub. Namysłowianie preferowali grę z wieloma przerzutami ciężaru gry w boczne sektory boiska. Robili to jednak zbyt statycznie i wolno, przez co goście potrafili temu zapobiegać. Generalnie spotkanie toczyło się w spokojnym i jednostajnym tempie, co niespecjalnie mogło się kibicom podobać. Zryw w 64’ wystarczył jednak, aby padł kolejny gol dla czerwono-czarnych. Dobre podanie Wojciechowskiego trafiło do Samborskiego, który ponownie dał nam prowadzenie. Wynik ustalił z kolei Damian Raszewski, w ostatniej minucie finalizując głową dośrodkowanie Żołnowskiego. Goście nawet po utracie drugiej bramki nie zmienili taktyki, próbując gry do przodu tzw. długą piłką. Ich poczynania nie przyniosło jednak wymiernego efektu.
Koniecznie należy wspomnieć o minucie ciszy (mecz zaczynał się punktualnie o godz 17-tej, czyli tzw. godzinie „W”), którą piłkarze i kibice uczcili pamięć Powstańców Warszawskich.
Szczegółową relację z meczu kontrolnego Startu i Żubrów zamieścimy w najbliższym czasie. [MK, KK]

Namysłów, dn. 01.08.2015 r. (sobota) – godz. 17:00
mecz sparingowy nr 4

NKS START NAMYSŁÓW – ŻUBRY SMARCHOWICE ŚLĄSKIE 3-1 (1-0)

1-0 Samborski 44’ (asysta P.Pabiniak)
1-1 Hołub 48’
2-1 Samborski 64’ (asysta Wojciechowski)
3-1 D.Raszewski 90’ głową (asysta Żołnowski)

NKS START: Zając (46.Biegun) – Sarnowski (46.Wojciechowski), Zalwert (55.Żołnowski), Adrian (55.J.Gąska), Biliński (46.Kamil Błach) – Smolarczyk (55.Włoszczyk), Wilczyński (65.Zieliński), Ptak (50.Sarnowski, 70.Biliński), Drapiewski (46.D.Raszewski) – P.Pabiniak (65.Kostrzewa), Samborski [k] (70.W.Czech).

ŻUBRY: Kownacki – E.Janczak, Krawczyk, Stadniczuk, Tokarski [k], Doniec, Gołębiowski, Wandycz, Antosik, Kudła, Hołub.Na zmiany weszli: Palica, Głód, K.Janczak.
Trener: Piotr PRZYBYŁ.

Sędziował: Sławomir Bryś (KS Opole).