Pogoń Trębaczów - Start Namysłów 2-5

Odsłony: 10707

Wyraźnym zwycięstwem zakończyli swój pierwszy letni sparing piłkarze Startu Namysłów. W meczu rozegranym w nieodległym Trębaczowie (z miejscową Pogonią) nasz zespół zaprezentował ciekawy futbol, mimo, iż znajduje się na etapie wczesnego „docierania”. W konfrontacji z czołową ekipą kaliskiej klasy okręgowej czerwono-czarni wykazali się dużą skutecznością, aplikując rywalowi aż 5 goli. Bohaterem testu został – a jakże – Patryk Pabiniak, który zapisał na swoje konto aż 4 gole! Piątego dołożył Ukrainiec Lavrinenko, ustalając wynik spotkania.

W pierwszym kwadransie nasz zespół osiągnął lekką przewagę, dokumentując ją trafieniem Patryka. Później gra się wyrównała, lecz mimo to Start po raz kolejny ukłuł przeciwnika (trafieniem numer 2 P.Pabiniaka). Podrażnieni gospodarze zwarli szyki i chwilę po golu na 2-0, zapisali na swoje konto bramkę kontaktową. Jej autorem okazał się Filip Latusek, który kilkanaście minut po przerwie doprowadził do wyrównania. Wydawało się, że rozpędzeni miejscowi są na fali, tymczasem grając praktycznie gołą jedenastką, z każdą kolejną minutą zaczęli oddawać pole namysłowianom. Mający pomysł na grę i grający dużo piłką czerwono-czarni w 67’ ponownie wyszli na prowadzenie i znów do siatki trafił nasz super-snajper. A 6 minut później było już 4-2 dla NKS-u i mocno uśmiechnięta twarz Patryka, gdyż ten zaliczył czwartego gola (!) w meczu! Dominację naszej legendy zdołał przerwać Olek Lavrinenko, w 78’ wykorzystując błąd golkipera i kierując piłkę do siatki.

Sukces namysłowian przypadł im w udziale zasłużenie, a nieliczna publika mogła zobaczyć, że czerwono-czarni ostro szykują się do otwarcia kolejnego rozdziału swojej bogatej historii. I jak deklarują najbardziej zainteresowani, założeniem ma być rozdział zapisywany w sposób sprawiający przyjemność kibicom, tak wizualnie, jak i punktowo.

Obszerną relację z testu Pogoń – Start zamieścimy niebawem. [MK, KK]

Trębaczów, dn. 21.07.2016 r. (czwartek) – godz. 18:30
mecz sparingowy nr 1

POGOŃ TRĘBACZÓW – NKS START NAMYSŁÓW 2-5 (1-2)

2-5 Lavrinenko 78' (bez asysty)

POGOŃ: M.Latusek – Kromka, P.Piekarski, S.Piekarski, Brodacki – Kowalik, Rybczyński, Gajewski, Ostry, Sibiński, F.Latusek.
Grał ponadto: Łydka.
Trener: Jarosław KARNASIEWICZ.

NKS START: Zacharski (30.Zając, 60.Kodliuk) – Ł.Pabiniak (46.Zieliński), Ciupa (46.Kozan), Żołnowski (77.Ciupa), Kamil Błach (78.Ł.Pabiniak) –– Lavrinenko (46.D.Raszewski), Ptak (46.Drapiewski), Paszkowski (77.Ptak), Wilczyński (46.Świerczyński), Smolarczyk – P.Pabiniak (76.Lavrinenko).
Trener: Grzegorz ROSIEK.