Polonia Kępno - Start Namysłów 2-3

Odsłony: 8528

Namysłowski Start rozegrał dziś drugi mecz kontrolny w ramach zimowych przygotowań do rundy rewanżowej w IV lidze opolskiej. Podopieczni Damiana Zalwerta pokonali

w Kępnie miejscową Polonię 3-2, mimo, że do przerwy przegrywali dwoma golami. Decydujące o końcowym rezultacie gole padły w końcówce spotkania, kiedy to w ciągu 6 minut czerwono-czarni za sprawą Samborskiego i P.Pabiniaka z nawiązką odrobili straty.
Oba zespoły przystąpiły do zawodów w zasadniczo innych zestawieniach, kępnianie w optymalnym, natomiast Start w rezerwowym. Taki układ sił przełożył się na rozstrzygnięcie do przerwy, gdy Polonia objęła dwubramkowe prowadzenie. Przez długie minuty po przerwie niewiele wskazywało, że rezultat odwróci się o 180 stopni. Tymczasem tak się właśnie stało, bowiem między 75’, a 81’ zawodnicy NKS-u zdobyli trzy bramki. Zadanie ułatwił im trener gospodarzy, po przerwie wpuszczając na murawę sporą grupę zmienników (z kolei w Starcie pojawili się gracze jesienią decydujący o obliczu zespołu). Końcowy rezultat nie jest oczywiście najważniejszy, niemniej nas cieszy, że chłopcy zdołali się zrehabilitować za ubiegłotygodniową porażkę z juniorami Pomologii Prószków.
Szczegółową relację z kępińskiego test-meczu zamieścimy w najbliższym czasie. [G, KK]

Kępno, dn. 07.02.2015 r. (sobota) – godz. 14:00
mecz sparingowy nr 2

POLONIA KĘPNO – NKS START NAMYSŁÓW 2-3 (2-0)

1-0 Gruszka 9’
2-0 M.Górecki 42’
2-1 Samborski 75’ (asysta Kamil Błach)
2-2 P.Pabiniak 79’ (bez asysty)
2-3 P.Pabiniak 81’ (asysta Kamil Błach)

POLONIA: Skupień (46.Godek) – H.Górecki (46.Mikołajek), D.Kurzawa (63.Betka), Jarema, Kamoś (72.H.Górecki), Ł.Walczak (64.Gola), Nawrot, Drygas, Słupianek (46.Cierlak), M.Górecki (55.Słupianek), Gruszka (76.Izydorski).
Trener: Mariusz STRZELAK.

NKS START: Zając (77.Smoleń) – M.Walczak (46.Krystian Błach), J.Gąska (46.Zalwert), Bieniawski (46.Zieliński), Kamil Błach (23.Tistek), Zieliński (22.Żołnowski), Ptak (58.Wolny), Dempniak (54.P.Pabiniak), Kostrzewa (46.Kamil Błach), Rembielak (69.Smolarczyk), Smolarczyk (46.Samborski).

Sędziowali: Dariusz Bęś (KS Kalisz).