Pomologia Prószków - Start Namysłów 2-0

Odsłony: 10431

Porażką zakończył się pierwszy mecz kontrolny Startu Namysłów w 2015 roku. W wieczornej grze czerwono-czarni 0-2 ulegli w Prószkowie juniorom tamtejszej Pomologii.

W pierwszych 20-tu minutach zawodów przewaga piłkarska należała do gospodarzy (nasz zespół nie potrafił złapać właściwego rytmu). Później jednak spotkanie się wyrównało, a gra toczyła się głównie w środku pola. W 20’ podopieczni Damiana Zalwerta stracili gola po skutecznie wykonanej jedenastce przez Karwowskiego. Nasi chłopcy mieli później świetną okazję do wyrównania, jednak strzał Drapiewskiego, po dośrodkowaniu z kornera, jeden z gospodarzy wybił z linii bramkowej. Problemem obu zespołów był padający śnieg, który od 35 minuty przybrał na intensywności i w efekcie drużyny „ślizgały się” na zaśnieżonej płycie. O płynnej grze nie mogło być w tym momencie mowy.
Mimo ciężkich warunków, po zmianie stron czerwono-czarni zdominowali juniorów Pomologii. Nasz zespół mocno napierał defensywę rywali i ta często znajdowała się w dużych opałach. Start stworzył sobie w tym okresie cztery znakomite okazje bramkowe (dwukrotnie Sarnowski i dwa razy Smolarczyk), lecz żadnej z nich nie wykorzystał. A że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, przekonaliśmy się w 87’, gdy po umiejętnie wyprowadzonym kontrataku Kuchta pewnie trafił do siatki, podwyższając na 2-0. I takim też ostatecznie wynikiem zakończyło się dzisiejsze spotkanie.
Relację z test-meczu Pomologia – Start zamieścimy w najbliższym czasie. [KK]

Prószków, dn. 30.01.2015 r. (piątek) – godz. 17:30
mecz sparingowy nr 1

POMOLOGIA PRÓSZKÓW (JS) – NKS START NAMYSŁÓW 2-0 (1-0)

1-0 Karwowski 20’ rzut karny
2-0 Kuchta 87’

POMOLOGIA: Żurawski (30.Budzyń, 46.Urbaś, 70.Żurawski) – Trinczek (46.Pindral), Karwowski, Kubicz (46.B.Kurzawa), Olszewski (46.Więcław) – Jakwert, Lewicki (60.Błoński), Czabanowski – Raś (60.Pruś), Kuchta – Wojtasik.
Trener: Adam BERBELICKI.

NKS START: Zając (61.Kostecki) – Krystian Błach (46.J.Gąska), Bieniawski (46.Zalwert), Żołnowski (46.Kamil Błach), Walczak (46.Tistek) – Sarnowski (68.Bieniawski), Zieliński (46.Ptak) – Włoszczyk (46.Rembielak), D.Raszewski (46.Dempniak), Kostrzewa (46.Krystian Błach, 68.Drapiewski) - Drapiewski (46.Smolarczyk).

Sędziowali: brak danych.