Start Namysłów - Orzeł Źlinice 2-1

Odsłony: 10320

Ciężkie zawody były udziałem piłkarzy Startu i Orła Źlinice. W meczu walki o jednego gola lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 2-1. Pierwsze 45 minut w wykonaniu

czerwono-czarnych nie było najlepsze. Do 20 minuty lekko przeważali źliniczanie, a dopiero później spotkanie się wyrównało. W tej części gry żadna z drużyn niespecjalnie chciała się odkryć, oglądaliśmy więc sporo asekuracyjnego futbolu. Namysłowscy kibice poważniej zaniepokoili się właśnie w 20’, gdy po trafieniu Wernera goście objęli prowadzenie. Nasz zespół zdołał jednak odpowiedzieć jeszcze przed przerwą (31’), kiedy to po zagraniu Smolarczyka do siatki trafił Samborski.
Po zmianie stron zespół Startu zagrał zdecydowanie lepiej. W tej partii nasi ulubieńcy stworzyli więcej sytuacji od rywali, często atakując po akcjach oskrzydlających, kończonych dośrodkowaniami. Bohaterem zawodów został Rafał Samborski, który w 71’ strzelił gola decydującego o wyniku meczu. „Sambor” trafił do siatki z rzutu karnego, po faulu na nim samym. A warto wspomnieć, że znakomitych sytuacji ze strony miejscowych nie wykorzystali też Smolarczyk (w świetnej sytuacji uderzył nad bramką) oraz P.Pabiniak (po jednej z akcji trafł w słupek). Namysłowianie do końca ambitnie walczyli o każdy metr boiska, zostawiając sporo zdrowia na murawie. Ostatecznie sięgnęliśmy po 3 punkty, co nas bardzo cieszy. W przekroju całego spotkania czerwono-czarni byli o jedną bramkę lepsi, odnosząc zasłużone zwycięstwo.
Obszerną relację ze spotkania Start Namysłów – Orzeł Źlinice zamieścimy w najbliższym czasie. [KW]

Namysłów, dn. 11.10.2014 r. (sobota) – godz. 15:00
11. kolejka IV ligi opolskiej (klasa rozgrywkowa nr 5)

NKS START NAMYSŁÓW – ORZEŁ ŹLINICE 2-1 (1-1)

0-1 Werner 20’
1-1 Samborski 31’ (asysta Smolarczyk)
2-1 Samborski 71’ rzut karny

NKS START: Stasiowski – Kostrzewa (46.Drapiewski), Krystian Błach, Żołnowski, Tistek (63.Dempniak), Kamil Błach – Dziedzic (46.P.Pabiniak), Sarnowski (72.Zieliński), Biliński – Smolarczyk, Samborski [k].
Rezerwowi: Zalwert, Kapłon.
Trener: Damian ZALWERT.
Stroje: koszulki w pionowe czerwono-czarne pasy – czarne spodenki – czerwono-czarne getry.

ORZEŁ: Lokaj – Danieluk, Ciach (46.Piechaczek), Staniów, Mrocheń (75.Koc), Szpon, Malinowski, Churas, Syldorf [k], Steczek, Werner (72.Balewicz).
Rezerwowi: Suchan, Zgadzaj, Grabowski, Strzelczyk.
Trener: Krzysztof JOB.
Stroje: białe koszulki z zielonymi wypustkami wypustkami – białe spodenki – białe getry.

Sędziowali: Tomasz Okaj (jako główny) oraz Janusz Gruszka i Jarosław Przybył (wszyscy KS Opole).

Żółte kartki: Samborski (13.), Kostrzewa (34.), Tistek (43.), Sarnowski (60.), Stasiowski (90+2.).