Start Namysłów - Stal Brzeg 0-3

Odsłony: 10368

Próba generalna przed czekającą nas za 10 dni inauguracją IV ligi opolskiej, nie wypadła zbyt okazale. W dzisiejszym sparingu czerwono-czarni przegrali z brzeską Stalą

aż 0-3, choć końcowy rezultat wydaje się być zbyt wysoki. Goście potwierdzili, że w zbliżających się rozgrywkach powinni walczyć o ścisły czub tabeli. Namysłowianie natomiast mają mało czasu do korekt, ale i sporo przemyśleń pod kątem walki o punkty z, mimo wszystko, wymagającą konkurencją.
Pierwsze 10 minut w praktyce ustawiło wynik, gdyż po fatalnych błędach w tyłach, najpierw Fabiszewski (2’), a chwilę później Synówka (7’) trafili do siatki. Nasz zespół sprawiał wrażenie wystraszonego, choć w kolejnych minutach zdołał opanować nerwy i podjął wyrównaną walkę z gośćmi. Start mógł przed przerwą odrobić straty, jednak z trzech stuprocentowych sytuacji (Włoszczyka, Smolarczyka i P.Pabiniaka), nie wykorzystał żadnej.
W drugich 45 minutach obaj trenerzy dokonali sporych roszad w składach, przez co gra straciła nieco na płynności. Tempo gry też było mniejsze, choć akurat to mógł być też efekt ubytku sił. Namysłowian dobił Zajączkowski, który w 61’ precyzyjną główką pokonał Rozmusa. Doszło więc do powtórki wyniku z test-meczu marcowego, w którym Stal w identycznym stosunku wygrała z NKS-em w Brzegu. Tak jak awizowaliśmy w przedmeczowej zapowiedzi, w zespole rywali wystąpiło czterech piłkarzy do niedawna grających w naszym klubie (Józefkiewicz, Szpak, Fabiszewski i Zajączkowski), z czego dwóch trafiło do siatki.
Obszerną relację z dzisiejszego sparingu zamieścimy w najbliższym czasie. [SK, KK]

Namysłów, dn. 30.07.2014 r. (środa) – godz. 18:00
mecz sparingowy nr 6

NKS START NAMYSŁÓW – STAL BRZEG 0-3 (0-2)

0-1 Fabiszewski 2’
0-2 Synówka 7’
0-3 Zajączkowski 61’ głową

NKS START: Stasiowski (46.Rozmus) – Krystian Błach (46.Kapłon), J.Gąska (46.Zalwert), Biliński (60.Tistek), Tistek (30.Zieliński, 75.Rembielak) – M.Gołębiowski (46.Kamil Błach) – Rembielak (46.Kostrzewa), P.Pabiniak (46.Sarnowski), Drapiewski (46.D.Raszewski), Włoszczyk (60.Drapiewski) – Smolarczyk (46.Samborski [k]).

STAL: Raczkowski – Domański, Józefkiewicz, Ptak, Strząbała, Kulczycki, Schwarz, Szpak, Poważny, Fabiszewski, Synówka.
Zmiany rotacyjne: Szymocha (bramkarz), Sikorski, Raczyński, Niemczycki, Michalak, Zajączkowski, Kowalik, Pączek, Rawski, Janeczek.
Trener: Sebastian SOBCZAK.

Sędziowali: Marcin Marcinów (KS Opole).

Żółte kartki: Kamil Błach  – Józefkiewicz.