Szczakowianka J. - Start Namysłów 2-3

Odsłony: 17242

Istny horror, zakończony zwycięstwem namysłowskiego Startu (3-2) obejrzeli dziś kibice w Jaworznie. Nasz zespół wykazał się niesamowitym hartem ducha i walką,

które po ostatnim gwizdku przyniosły im upragnione i długo wyczekiwane zwycięstwo. W 12’ miejscowi otworzyli wynik meczu za sprawą Mrożka, ale w 22’ Żołnowski (bezapelacyjny bohater meczu) głową doprowadził do wyrównania. 10 minut później to czerwono-czarni objęli prowadzenie, po tym jak Krystian Błach skutecznie dobił strzał Bonara, sparowany do boku przez golkipera z Jaworzna. Nie był to jednak koniec emocji, gdyż rozpędzająca się po przerwie Szczakowianka w 54' wyrównała (gol Malickiego). W 81’ gospodarze w ciągu kilkudziesięciu sekund zmarnowali trzy setki (!) i w końcówce to się na nich zemściło. W 87’ Grzywa wyleciał z boiska po tym, jak nieprzepisowo zatrzymał Samborskiego, a sam poszkodowany "z wapna" wyprowadził naszą ekipą na prowadzenie 3-2. W przedłużonym czasie gry przeżyliśmy jednak wspomniany horror, po tym jak boisko opuścić musiał Szpak (drugie „żółtko” w 90+2’) i siły na murawie wyrównały się. Miejscowi zaatakowali, czując, że ostatnim zrywem mogą jeszcze postarać się o wyrównujące trafienie. Mało tego, w piątej minucie doliczonego czasu gry Kamoś faulował taktycznie wychodzącego na czystą pozycję P.Sermaka i także wyleciał z placu gry! Kilkadziesiąt ostatnich sekund spowodowało duże wrzenie na boisku i trybunach, jednak mimo prób Szczakowianki, wynik nie uległ już zmianie. Tym samym namysłowianie mogą cieszyć się z pierwszego zwycięstwa na wyjeździe w obecnym sezonie! Brawo!
Szczegółową relację zamieścimy niebawem. [KK]

Jaworzno, dn. 22.03.2014 r. (sobota) – godz. 15:00
17. kolejka III ligi opolsko-śląskiej (klasa rozgrywkowa nr 4)

SZCZAKOWIANKA JAWORZNO – NKS START NAMYSŁÓW 2-3 (1-2)

1-0 Mrożek 12’
1-1 Żołnowski 22’ głową (asysta Szpak)
1-2 Krystian Błach 32’ (bez asysty)
2-2 Malicki 54’ głową
2-3 Samborski 87’ karny

SZCZAKOWIANKA: Smok (46.Kojdecki) – Grzywa, Kiczyński, Kalka, Holewa, P.Sermak [k], Mrozek, Chrzanowski (58.Franiel), Fraś (84.Żurawik), Niewiedział (79.A.Molenda), Malicki.
Rezerwowi: B.Molenda, Wiśniewski.
Trener: Andrzej SERMAK.
Stroje: białe koszulki – czerwone spodenki – czerwone getry.

NKS START: Węglarski – Krystian Błach, Zalwert, Żołnowski [k3], Kamoś – Szpak [k2], Biliński (56.Zajączkowski) – Jordan (61.Urbański), Bonar, Kamil Błach (74.Łątka) – Samborski [k1] (89.Smolarczyk).
Rezerwowi: Kuleszka, J.Gąska, Lizak.
Trener: Bogdan KOWALCZYK.
Stroje: czarne (z czerwonymi wypustkami).

Sędziowali: Maciej Gaczyński (jako główny) oraz Przemysław Ślizak i Marcin Jakowenko (wszyscy KS Bielsko-Biała).

Żółte kartki: Niewiedział (73.) – Żołnowski (25.), Szpak (78., 90+2.).

Czerwone kartki: Grzywa (87.), Szpak (90+2., za drugą żółtą), Kamoś (90+4.)