Start Namysłów - Górnik Wesoła 0-5

Odsłony: 22711

Namysłowski Start zanotował dziś kolejny bolesny pogrom. Czerwono-czarni ulegli Górnikowi Wesoła aż 0-5, w bardzo smutny sposób żegnając się przed własnymi kibicami

z rundą jesienną III ligi. Wicelider wygrał jak najbardziej zasłużenie, choć końcowe rozstrzygnięcie było zdecydowanie za wysokie i zamazuje ogólny obraz gry.
W pierwszych 20 minutach wyraźnie lepiej prezentowali się Ślązacy, swoją przewagę dokumentując golem w 11’ (autorem Smarzyński). Po półgodzinie gry do głosu doszli jednak namysłowianie, kolejnymi akcjami dając nadzieję na odrobienie jednobramkowej straty. Niestety, w 44’ fatalny błąd Kuleszki wykorzystał Smarzyński i zrobiło się 0-2.
Po zmianie stron oglądaliśmy wyrównaną walkę, jednak bez większego zagrożenia pod obiema bramkami. W 70’ Zalwert sfaulował w polu karnym Pawła Lesika, a jego brat Adrian pewnie wykorzystał „jedenastkę”. W końcowych minutach morale w naszej drużynie już siadło, co goście wykorzystali bez żadnych skrupułów. W 85’ Siwek strzelił czwartego gola (najładniejsza bramka meczu po efektownym uderzeniu z 16-tu metrów pod poprzeczkę), natomiast w 89’ dzieła zniszczenia dopełnił Stokłosa.
Szczegółową relację zamieścimy w najbliższym czasie. [KK]

Namysłów, dn. 16.11.2013 r. (sobota) – godz. 13:15
16. kolejka III ligi opolsko-śląskiej (klasa rozgrywkowa nr 4)

NKS START NAMYSŁÓW – GÓRNIK WESOŁA 0-5 (0-2)

0-1 Smarzyński 11’
0-2 Smarzyński 44’
0-3 A.Lesik 70’ rzut karny
0-4 Siwek 85’
0-5 Stokłosa 89’

NKS START: Kuleszka – Zalwert, Żołnowski, Lizak, Łątka – Krystian Błach (58.P.Pabiniak), Szpak, Biliński (71.Wilczyńśki), Bonar [k] – Samborski, Zajączkowski (71.K.Smolarczyk).
Rezerwowi: J.Gąska, Drapiewski.
Trener: Bogdan KOWALCZYK.
Stroje: czerwone (z czarnymi wypustkami).

GÓRNIK: Tomaszewski – Tuleja (46.Siwek), Wujec [k], Buchcik, Nawrocki, P.Lesik (74.Pałka), A.Lesik, Sarzała, Czapla (71.Koniarek), Stokłosa, Smarzyński (80.Kocurek).
Rezerwowi: Matras, Haftkowski, Gambusz.
Trener: Sebastian GOLDA.
Stroje: czarne.

Sędziowali: Robert Kowalczyk (jako główny) oraz Krzysztof Świerczyński i Błażej Dróżdż (wszyscy KS Częstochowa).

Żółte kartki: Bonar (22.), Zalwert (29.).