Start Namysłów - Szczakowianka 4-2

Odsłony: 24640

Trzecie zwycięstwo w sezonie odniósł dziś zespół namysłowskiego Startu. Przy Pułaskiego 5 było wszystko, emocje, nerwowość, aż sześć goli i dwie czerwone kartki.

Lepiej w mecz weszli jaworznianie, którzy już w 2’ wyszli na prowadzenie. Czerwono-czarni mieli natomiast piorunującą końcówkę pierwszej połowy, gdy zdobyli dwa gole (Bonar i Samborski z jedenastki). Sprawę ułatwił nam Franiel, którego w 45’ arbiter odesłał pod prysznic. W drugiej części gry grający w 10-ciu goście zdołali wyrównać po rzucie karnym Mużyłowskiego. Ale w 75’ zostali na murawie w 9-ciu, po tym jak po drugiej żółtej kartce boisko opuścił doświadczony Berliński. W tym momencie (zawody w II połowie były bardzo nerwowe) namysłowianie poczuli krew i ku radości kibiców, w końcówce strzelili dwa gole. Ostatecznie Start Namysłów pokonał jaworznian 4-2, przerywając w ten sposób swoisty „Syndrom Szczakowianki” (wcześniej przegraliśmy 3 mecze bez choćby jednej strzelonej bramki).
Obszerną relację z meczu zamieścimy w najbliższym czasie. [KK]

Namysłów, dn. 07.09.2013 r. (sobota) – godz. 17:00
6. kolejka III ligi opolsko-śląskiej, gr. północna (klasa rozgrywkowa nr 4)

NKS START NAMYSŁÓW – SZCZAKOWIANKA JAWORZNO 4-2 (2-1)

0-1 Przebindowski 2’ głową
1-1 Bonar 43’ (asysta P.Pabiniak)
2-1 Samborski 45+2’ rzut karny
2-2 Mużyłowski 52’ rzut karny
3-2 Żołnowski 81’ głową (asysta Szpak)
4-2 K.Smolarczyk 83’ (asysta Samborski)

NKS START: Rozmus – Janda (81.Zajączkowski), Lizak, Żołnowski, Łątka – Zalwert, Szpak, Bonar (90+3.Biliński), Kamil Błach (73.K.Smolarczyk) – P.Pabiniak [k1] (90+1.Krystian Błach), Samborski [k2].
Rezerwowi: Kuleszka, J.Gąska, Drapiewski.
Trener: Marek GĄSKA (w zastępstwie ukaranego dyskwalifikacją Bogdana KOWALCZYKA).
Stroje: czarne (z czerwonymi wypustkami).

SZCZAKOWIANKA: Kojdecki – Franiel, Grzywa, Berliński [k1], Domurat (90+1.Dworak), Biskup, Mużyłowski [k2], Żuraw, Chrzanowski (88.Łukowicz), Przebindowski (68.Molenda), Kędroń (59.Fraś).
Rezerwowi: Smok, Bernaś, Sieniawski.
Trener: Rafał BERLIŃSKI (w zastępstwie ukaranego dyskwalifikacją Andrzeja SERMAKA).
Stroje: białe koszulki – czerwone spodenki – czerwone getry.

Sędziowali: Mariusz Zientek (jako główny) oraz Dariusz Wardak i Bartosz Owsiany (wszyscy KS Opole).

Żółte kartki: P.Pabiniak (34.), Lizak (51.), Żołnowski (67.) – Berliński (45.,75.), Żuraw (67.), Fraś (78.).

Czerwone kartki: Franiel (45.), Berliński (75., za dwie żółte).