Skra Częstochowa - Start Namysłów 4-0

Odsłony: 14814

W sobotni wieczór niespodzianki w Częstochowie nie było. Faworyzowana Skra wysoko, bo aż 4-0, pokonała namysłowian, którzy niezłe wrażenie

pozostawili po sobie zwłaszcza w I połowie. Wówczas to podopieczni Bogdana Kowalczyka rozsądnie grali w destrukcji, rzadko dopuszczając „Skrzaków” do sytuacji podbramkowych. Kryzys naszego zespołu nastąpił w ostatnich dwudziestu kilku minutach. Ofiarna walka kosztowała drużynę Startu sporo zdrowia i w efekcie w końcówce doszło do egzekucji. M.in. arbiter podyktował trzy rzuty karne, z których gospodarze dwa wykorzystali.
Szczegóły spotkania zamieścimy niebawem. [KK]

Częstochowa, dn. 17.08.2013 r. (sobota) – godz. 18:00
3. kolejka III ligi opolsko-śląskiej, grupa północna (klasa rozgrywkowa nr 4)

SKRA CZĘSTOCHOWA – NKS START NAMYSŁÓW 4-0 (1-0)

1-0 Sobala 24’ głową
2-0 Woldan 68’ rzut karny
3-0 Sobala 80’
4-0 Woldan 90+4’ rzut karny

W 73’ P.Kowalczyk (Skra) nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w słupek).

SKRA: Woszczyna – Gerega (71.Steuer), Mastalerz, Drzymont, P.Kowalczyk, Sobala, Musiał [k], Piwiński, Niedbała (46.Bednarek), Zawadzki (66.Woldan), Świtała (46.Polak).
Rezerwowi: Stanek, Konieczny, Ścisłowski.
Trener: Jan WOŚ.
Stroje:
koszulki w biało-niebieskie pionowe pasy – białe spodenki – białe getry.

NKS START: Rozmus – Janda (81.Drapiewski), Lizak, Żołnowski, Łątka (71.K.Smolarczyk) – Samborski [k2], Bonar, Szpak, Kamil Błach – Zajączkowski (60.Biliński) – P.Pabiniak [k1] (26.Krystian Błach).
Rezerwowy: J.Gąska.
Trener: Bogdan KOWALCZYK.
Stroje: czerwone koszulki – czarne spodenki – czarne getry.

Sędziowali: Szymon Grabara (jako główny) oraz Marcin Kwiecień i Mateusz Teodorczuk (wszyscy KS Sosnowiec).

Żółte kartki: Sobala (40.), P.Kowalczyk (71.) – Krystian Błach (37.), Łątka (48.), Żołnowski (53.), Lizak (90+1.), Biliński (90+4.), Samborski (po zakończeniu meczu).

Widzów: 230 (w tym 8 z Namysłowa).

Mecz trwał: 99 minut (50+49).