Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Zamknięty stadion

Odsłony: 8340

W miniony czwartek Wydział Dyscypliny Opolskiego Związku Piłki podjął decyzję o nałożeniu kary na nasz klub, związanej z chuligańskim zachowaniem

grupy pseudokibiców podczas meczu Start Namysłów – LZS Starowice (0-4). Przypomnijmy, że mecz ten inaugurował IV-ligowy sezon 2015/16. Po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego, a także biorąc pod uwagę wyjaśnienia złożone przez oba kluby, Wydział Dyscypliny postanowił o ukaraniu naszego klubu karą zakazu rozegrania jednego meczu na własnym stadionie z udziałem publiczności, wyznaczając termin tych zawodów na dzień 26.09.br., czyli domowe (najbliższe) spotkanie Startu Namysłów z TOR-em Dobrzeń Wielki.

W uzasadnieniu orzeczenia czerwono-czarnym wytknięto brak należytego zabezpieczenia porządku po zakończeniu zawodów piłkarskich, w wyniku czego doszło do chuligańskich wybryków kibiców drużyny gospodarzy wobec kilkuosobowej grupy kibiców drużyny gości. Dodajmy, że agresywne zachowanie miało miejsce z udziałem kilkunastoosobowej grupy kibiców gospodarzy z kominiarkami na twarzach, co na obiektach sportowych jest surowo zabronione i wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla organizatora zawodów.

Fot.: Nie dość, że frekwencja na namysłowskim stadionie (zdjęcie) sukcesywnie spada (efektem słabe wyniki Startu Namysłów), to mamy jeszcze kolejny kłopot. Nałożenie kary na nasz klub w postaci rozegrania jednego meczu bez udziału publiczności po chuligańskich wybrykach pseudokibiców.

To przykre. Bo nie dość, że Start Namysłów znajduje się obecnie w głębokim kryzysie, to dodatkowo grupka nieodpowiedzialnych osób naraziła klub na dodatkowe reperkusje. W efekcie kibice nie będą mieli możliwości obejrzenia (i wspierania) drużyny w ostatnim wrześniowym pojedynku o punkty. [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
1 Komentarze | Dodaj własne
  • Ci tak zwani "pseudokibice" sa mocni tylko w grupie i bedac pod wpływem " srodkow", pokazali już na co ich stać,nie przyznali się indywidualnie do swojego agresywnego zachowania wiec myśleli i mysla nadal,ze nic się nie stało,tylko,ze tak naprawdę zabrakło im odwagi i pokazania twarzy bo tacy sa bohaterowie. Widac nauka po zdarzeniach w meczu z Olimpia Lewin Brzeski przed paroma laty poszla w las niestety.

    Lubię 0 Krótki URL: