Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Komunikat NKS "Start"

Odsłony: 8308

W związku z incydentem po meczu inaugurującym sezon IV ligi opolskiej pomiędzy Startem Namysłów i LZS-em Starowice Dolne, związanym z atakiem grupy

osób mieniących się kibicami Startu na grupę sympatyków ze Starowic,  Zarząd Namysłowskiego Klubu Sportowego ”Start” pragnie wyrazić ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji. Przede wszystkim pragniemy przeprosić wszystkie osoby związane z klubem gości, które poczuły się zagrożone po ostatnim gwizdku sędziego. Od sytuacji, która miała miejsce Zarząd Klubu odcina się całkowicie. Z naszej strony nie ma i nigdy nie będzie zgody na chamskie i agresywne zachowania w stosunku do osób reprezentujących środowisko sportowe naszych boiskowych rywali. Sport ma jednoczyć i wyzwalać pozytywne emocje, a nie dzielić i wywoływać nienawiść. Ze strony Klubu wszelkie aspekty związane z zachowaniem standardów bezpieczeństwa na poziomie IV ligi zostały zachowane. Nikt jednak nie spodziewał się, że grupa nieodpowiedzialnych osób podających się za kibiców Startu sprowokuje chuligańskie zajścia wobec osób, które spokojnie oglądały mecz. Tym bardziej, że w rundzie wiosennej sezonu 2014/15 grupa osób dopingujących Start Namysłów zachowywała się niemal wzorowo. Za całą sytuację mocno kibiców ze Starowic przepraszamy.

Nie zamierzamy wrzucać wszystkich kibiców Startu Namysłów do jednego worka, niemniej wobec zaistniałych faktów Zarząd Klubu informuje, że począwszy od najbliższego meczu domowego podjęte zostaną radykalne środki w kwestii zwiększenia bezpieczeństwa na stadionie. Ponadto ze strony przedstawicieli grupy podającej się za najaktywniejszych fanów Startu oczekujemy możliwie szybkich i wyczerpujących wyjaśnień, a także zajęcia stanowiska w stosunku do zaistniałej sytuacji. Ze strony piłkarskiego środowiska Namysłowa NIGDY nie będzie zgody na karygodne zachowanie, przez które budowany latami pozytywny wizerunek Klubu niszczony będzie nieodpowiedzialnymi i agresywnymi zachowaniami. Nie zgadzamy się na tolerowanie bandytów podających się za kibiców Startu i chcemy to wyraźnie podkreślić.

Nie zgadzamy się również na bezczelne obrażanie piłkarzy Startu Namysłów. Porażka, nawet ta najbardziej przykra i zasmucająca, wpisana jest w każdą rywalizację sportową. Porażka 0-4 z LZS-em Starowice zasmuciła nas wszystkich. Na pewno jednak nie zgodzimy się na obrażanie zespołu, w którym grupa młodych chłopców dopiero uczy się dorosłego futbolu. Rozumiemy frustrację i sportową złość związaną z końcowym rezultatem. Nie rozumiemy natomiast bezczelnych przyśpiewek pod adresem piłkarzy, którzy okazali się po prostu słabsi od przeciwnika. I nie zamierzamy tego tolerować.

Począwszy od spotkania z OKS-em Olesno oraz do czasu wyjaśnienia sobotniego zajścia, Zarząd Klubu w trybie natychmiastowym zawiesza grupie najaktywniejszych kibiców uczestnictwo w meczach domowych na preferencyjnych zasadach (darmowe wejścia na mecze). Jednocześnie informujemy, że zwiększenie środków bezpieczeństwa na stadionie może skutkować niedogodnościami przy wejściu na stadion oraz odbiorze zawodów przez zwykłych sympatyków futbolu.

Z powodu ewentualnych utrudnień prawdziwych kibiców prosimy o wyrozumiałość.

 

Zarząd NKS „Start” Namysłów

09.08.2015 r.

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
2 Komentarze | Dodaj własne
  • Jak najbardziej utożsamiam się z kierownictwem Zarzadu NKS Start i jego decyzja odnośnie ziatnialego chamskiego wydarzenia,prawdziwi kibice i sympatycy pilki nożnej nie przychodzą na mecze po to by wprost wstydzić się za takiego zachowania pseudo kibicow. Teraz wlasnie w najtrudniejszym momencie,kiedy naszym zawodnikom potrzeba wsparcia mentalnego od strony ich najwierniejszych kibicow,ktos inny chce to zepsuc. Chlopaki graja za darmo,zupelnie amatorsko,wiec trzeba także zrozumieć to,ze nawet za piękne zwycięstwa tez nie maja zadnych profitow,a porażki niestety wpisane sa w zycie każdego z nas.czy to się komus podoba czy tez nie.

    Lubię 0 Krótki URL:
  • Komunikat jak najbardziej na miejscu, nie można pozwolić by banda "kibiców" choć cisną się na język określenia wiele mocniejsze typu debil czy bezmózg, zakłócała porządek na stadionie niszcząc wizerunek klubu. Ponadto obrażanie zawodników Startu przez własnych "kibiców" to już brak jakiegokolwiek wychowania i etykiety. Kiedyś śpiewali "Start to my a nie wy" okazało się, że i bez nich Start istniał i istnieć będzie bo Start to piłkarze go reprezentujący grający za friko dla przyjemności, przykro im z powodu porażki a jeszcze bardziej gdy debile którzy zwą się "kibicami" ich obrażają.
    PS: Moj komentarz nie odnosi się do prawdziwych sympatyków startu którzy z tą sytuacją nie mają nic wspólnego tylko do bandy bo inaczej tego nie mozna nazwać ludzi którzy nie mają szacunku dla piłkarzy i sympatyków drużyn przeciwnych

    Lubię 0 Krótki URL: