Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Góra zjeżdża w dół

Odsłony: 5454

Od ponad dwóch tygodni w naszym województwie trwa letnia przerwa między sezonami. Jakiś czas temu piłkarze namysłowskiego Startu udali się oczywiście na odpoczynek, ale wciąż nie wiedzą, gdzie w sezonie 2016/17 przyjedzie im występować. Przypomnijmy, że czerwono-czarni w kampanii 2015/16 zajęli 14. pozycję w IV lidze opolskiej, oznaczającą sportową degradację do klasy okręgowej. W międzyczasie pojawiła się jednak nadzieja, że wspomniana lokata może dać nam utrzymanie, jeśli po spadku z II ligi Nadwiślan Góra nie przystąpi do gry w III lidze dolnośląsko-lubusko-opolsko-śląskiej. Na ostateczną decyzję czekają nie tylko mocno zaniepokojeni tym faktem kibice w Górze, ale również sympatycy Ruchu Zdzieszowice (który w przypadku wycofania Nadwiślana zachowa miejsce w III lidze) oraz fani czerwono-czarnych, nie wspominając o szczeblach kolejnych w naszym województwie. Terminologia „systemu naczyń połączonych” pasuje tu jak ulał. Z perspektywy Opolszczyzny smutek w Górze oznaczać może radość w kilku ośrodkach naszego regionu (wliczając w to także klasę okręgową i klasę A). I szczerze powiedziawszy, dla dobra futbolu w naszym województwie dobrze byłoby, aby solidna ekipa „Hutników” zachowała miejsce w zreformowanej III lidze. Podobnie zresztą jest ze Startem, który w przypadku opuszczenia szeregów IV ligi może wpaść w jeszcze większe kłopoty natury organizacyjno-sportowej.

Wracając do tematu, wiele miało się wyjaśnić w ostatni piątek. Bo wtedy właśnie – jak sugerowali przedstawiciele Zarządu Nadwiślana – miało dojść do spotkania i ewentualnego przedstawienia nowego sponsora klubu. Tajemnicą poliszynela jest, że zagraniczny sponsor… nie pojawił się jednak w Górze i nie zrobił tego zresztą do dnia dzisiejszego. Dziś na jednym z pszczyńskich portali pojawił się stosowny materiał na temat aktualnej (coraz trudniejszej) sytuacji w Nadwiślanie (dziękujemy @cfeter za monitorowanie sytuacji i podesłanie linka!), dlatego czujemy się zobligowani do przedstawienia najświeższych informacji w jakże interesującym nas temacie. Do lektury „gorącego” materiału zapraszamy TUTAJ. Dodajmy, że to lektura, która daje nam coraz… większe nadzieje na uratowanie IV ligi.

Fot.: Z każdym kolejnym dniem piłkarska Góra zjeżdża coraz poważniej w dół... [zdjęcie: www.katowickisport.pl]

 

Dziś, zgodnie z wykładnią regulaminową, kończy się w Polsce sezon 2015/16 i wszystko powinno być już jasne. Ale nie będzie, gdyż ostatnie słowo w sprawie Nadwiślana należeć będzie do Komisji Licencyjnej przy Śląskim Związku Piłki Nożnej (bo tam terytorialnie przynależy klub z Góry). Posiedzenie w tej sprawie ma odbyć się 6 lipca br. i właśnie wtedy zapadną ostateczne decyzje. Coraz więcej jednak wskazuje, że zatrzaśnięte przed naszym nosem IV-ligowe drzwi zaczynają się uchylać… Czekamy więc – mając nadzieję – aby w najbliższą środę otworzyły się całkowicie. [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy