Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Bardzo przyjemne zaskoczenie

Odsłony: 10845

W niedzielę informowaliśmy o nowym projekcie działaczy NKS „Start”, mającym na celu popularyzację oraz naukę gry w piłkę nożną wśród najmłodszych

pociech. Kluczowym elementem projektu jest powołana w ostatnim czasie „Akademia Czerwono-Czarnych”, czyli szkółka młodzieżowa, w której dzieci w wieku 5-12 lat doskonalić będą nie tylko umiejętności czysto sportowe, ale poprzez zabawę i wszelkie formy integracji, uczyć się będą zdrowego stylu życia oraz współpracy w grupie.

W poniedziałkowe popołudnie na Stadionie Sportowym przy Pułaskiego 5 zorganizowano nabór dzieci do Akademii, do którego przez kilka dni zachęcały stosownie przygotowane na tę okazję plakaty informacyjne, a także spiker podczas domowych meczów z LZS-em Piotrówka i Swornicą Czarnowąsy. Wcześniej klub nie podejmował inicjatyw z podobnym rozmachem, więc trudno było się nastawiać na skonkretyzowany oddźwięk ze strony dzieci oraz ich rodziców. Tymczasem o godz. 16:00 na naszym obiekcie pojawiło się niemal 200 osób (!), wśród których najbardziej zainteresowani, czyli dzieciaki, stanowiły grupę blisko 80-osobową! Tak duża liczba dzieci bardzo przyjemnie wszystkich zaskoczyła, tzn. zarówno opiekunów i trenerów, jak i potencjalnych adeptów futbolu.

Fot.: W przerwie sobotniego meczu Startu Namysłów ze Swornicą Czarnowąsy (0-2), kibicom gospodarzy zaprezentowały się nasze najmłodsze nadzieje. Nas cieszy, że niebawem w przyklubowej "Akademii Czerwono-Czarnych" pojawią się kolejni milusińscy, chcący posmakować gry i zabawy w piłkę nożną. Tak trzymać! [zdjęcie: archiwum własne].

Na początek głos podczas spotkania zabrał prezes klubu, Pan Tomasz Kozan, w sposób ogólny przedstawiając rodzicom ideę oraz cel powołania „Akademii Czerwono-Czarnych”. Po nim głos przejął Pan Mirosław Wójciak, który od blisko dekady związany jest ze szkoleniem w naszym klubie najmłodszych grup młodzieżowych. Stosowne informacje wszystkim mamom i tatom przekazał również trener Bogdan Kowalczyk, na co dzień szkoleniowiec pierwszego zespołu, w Akademii natomiast pełniący funkcję trenera koordynatora. Obaj Panowie omówili sprawy organizacyjne oraz zasady dotyczące pracy z dziećmi. Rodzice dodatkowo otrzymali deklaracje przystąpienia dzieci do Akademii, a także pismo intencyjne szkółki. Przy okazji dowiedzieli się też, że miesięczny koszt uczestnictwa dzieci w treningach ustalono na poziomie 40 PLN.

Z informacji wartych powtórzenia, wspomnijmy, że trenerzy i opiekunowie ustalili z rodzicami kolejne spotkanie, na którym Ci dowiedzą się szczegółów związanych z podziałem dzieci na grupy treningowe, lokalizacji, terminów i godzin treningów ich pociech oraz częstotliwości treningów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Oczywiście dzieci dowiedzą się również, jacy trenerzy będą ich prowadzić. Termin ten ustalono na środę, 23 kwietnia br. o godz. 17:00 (również na stadionie przy Pułaskiego).

Przy okazji wszystkich niezdecydowanych zachęcamy do zgłaszania swoich pociech do Akademii. Lista naborowa jest cały czas otwarta, więc jeśli ktoś o naborze nie wiedział lub nie miał w poniedziałek możliwości pojawienia się na stadionie, może wciąż swoje dziecko (chłopca lub dziewczynkę) zgłosić. Można to zrobić bezpośrednio w klubie albo po przesłaniu maila z podstawowymi informacjami o dziecku (adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Wszystkie dzieci gorąco do zapisów zachęcamy. Stwórzmy wspólnie wielką czerwono-czarną rodzinę, w której nasi najmłodsi będą mieć wiele powodów do radości. [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy