Kto zagra w ćwierćfinale?

Odsłony: 8937

W drugiej połowie stycznia zaproponowaliśmy kibicom udział w sondzie, gdzie każdy mógł wskazać swój typ na najlepszy ligowy mecz Startu Namysłów w rundzie jesiennej.

Wybór nie był zbyt wielki, gdyż ograniczyliśmy go do trzech odpowiedzi, wynikających z trzech zwycięstw naszego zespołu w meczach ligowych. Przez kolejny miesiąc mieliśmy dosyć zajęć i stąd podsumowanie wyników przesunęło się mocno w czasie. Pora nadrobić zaległości.

Zdecydowana większość spośród 104 głosujących wskazała, że najlepszym jesiennym spotkaniem czerwono-czarnych było to ze Szczakowianką. Mecz ten rzeczywiście miał swoją wielką dramaturgię, a wynik przez wiele minut był sprawą całkowicie otwartą. Wymianę ognia wygrał wówczas NKS, pokonując byłego ekstraklasowicza 4-2. Ten typ cieszył się powodzeniem wśród 75% głosujących (dokładnie 78 kliknięć). Daleko w tyle pozostał sukces z Szombierkami Bytom, a więc Mistrzem Polski z 1981 roku. Popularne „Szombry” ograliśmy w I rundzie dosyć szczęśliwie 2-1, jednak nikt tak naprawdę nie robił z tego tragedii. Najważniejszy było bowiem zgarnięcie 3 punktów, ale i przełamanie 16-letniej niemocy w Namysłowie w konfrontacji z przedstawicielem futbolu śląskiego. Przez tyle lat nie wygraliśmy u sienie meczu ze Ślązakami i co ciekawe, poprzednio na rozkładzie mieliśmy… właśnie Szombierki (sukces 2-0 w czerwcu 1997 roku, gdy obie ekipy występowały na zapleczu Ekstraklasy – przyp. aut.). Wspomnijmy, że na victorię z bytomianami głos oddało 15 internautów (14,4%).

Niewiele mniej, bo 9,6% wskazań (10 głosów) pojawiło się przy zwycięstwie czerwono-czarnych z Piastem Strzelce Op. (2-0). Mecz w środku tygodnia faktycznie można uznać za najmniej przekonujący, niemniej chodziło przecież o 3 punkty. I te nasi ulubieńcy ostatecznie zaksięgowali. Szkoda tylko, że jest to do dziś ostatni punktowy komplet w wykonaniu podopiecznych Bogdana Kowalczyka.

Dziś proponujemy kolejną, tym razem błyskawiczną zabawę. Pytanie jest krótkie, a odpowiedzi dwie. Skoro za 2 dni rozegramy mecz pucharowy, to prosimy o wskazanie, który zespół awansuje do wojewódzkiego ćwierćfinału? Czy będą to IV-ligowi gospodarze z Kędzierzyna-Koźla, czy jednak czerwono-czarni z Namysłowa? W odpowiedzi klikać możecie nawet w dniu meczu, ale do godz. 14:00, czyli pierwszego gwizdka arbitra. Ciekawi jesteśmy, jak rozkładać się będą Wasze wskazania i czy pokryją się z końcowym rozstrzygnięciem. My w każdym razie wierzymy, że Start podoła zadaniu i ostatecznie zamelduje się w 1/4 finału. A czy rozstrzygnięcie zapadnie po 90 minutach, dogrywce czy w konkursie jedenastek? Jeśli udałoby się nam odnieść sukces, to te okoliczności nie będą miały żadnego znaczenia. Zapraszamy do udziału w sondzie. [KK]