Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Rogowianie wycofują się z III ligi

Odsłony: 7651

Ledwie rozpoczął się nowy rok kalendarzowy, a już mamy pierwszą ofiarę III-ligowych rozgrywek na Śląsku i Opolszczyźnie. Jest nią ekipa Przyszłości Rogów, która rundę

jesienną zakończyła na 12. pozycji w grupie południowej. Rogowanie zgromadzili 11 punktów w 16-tu meczach, legitymując się bilansem bramkowym 14-28.

O problemach klubu spod czeskiej granicy mówiło się już wiosną ubiegłego roku. Wówczas nad Przyszłością pojawiły się czarne chmury po niespodziewanej śmierci jej prezesa, Pana Ryszarda Skatuły. Ostatecznie działaczom udało się przetrzymać kryzys w klubie, który do ostatnich kolejek walczył o... promocję do II ligi.

Miniona jesień w wykonaniu rogowian była daleka od oczekiwań, więc ponownie pojawiły się głosy o zasadności utrzymywania III ligi w miejscowości liczącej nieco ponad 3000 mieszkańców, do tego oddalonej o kilka kilometrów od ośrodka piłkarskiego z dużymi tradycjami, jakim jest Wodzisław Śląski. Jak widać, tym razem osoby walczące o III-ligowy zespół musiały dać za wygraną.

Jak informuje oficjalny portal Przyszłości, decyzja o wycofaniu się z rozgrywek podjęta została podczas wczorajszego, Walnego Nadzwyczajnego Zebrania członków klubu. Głównym powodem rezygnacji z udziału w wiosennej części III-ligowego sezonu są spore zaległości finansowe (prawdopodobnie wobec piłkarzy). Działacze schodzą w ten sposób z kosztów, zachowują jednak szkolenie grup młodzieżowych oraz drużynę seniorskich rezerw występującą w klasie B.

Regulamin rozgrywek przewiduje, że jeśli dany zespół rozegrał minimum 50% spotkań w sezonie, to pozostałe gry zostaną zweryfikowane jako walkowery 0-3 na korzyść drużyn przeciwnych. Tak będzie właśnie w przypadku Przyszłości, która ma za sobą 16 meczów, a do zakończenia sezonu pozostałoby jej 14 (6 w fazie zasadniczej oraz 8 w fazie finałowej, w tym przypadku w jednej z dwóch grup spadkowych – przyp. aut.).

Rogowska Przyszłość wpisała się w niechlubną tradycję nowej formuły III ligi opolsko-śląskiej (jako klasy rozgrywkowej nr 4). Jest nią rezygnacja co najmniej jednego zespołu w każdym z poprzednich sezonów, od momentu jej utworzenia w 2007 roku. Postronnym obserwatorom mogło się wydawać, że obecny sezon będzie pod tym względem stabilny. Tymczasem tak się nie stało.

Z żalem żegnamy III-ligowca z Rogowa, który w ostatnich sezonach dawał sporo radości lokalnej społeczności. Przyszłość okazała się jednak kolejnym klubem, który przegrał nie na boisku, lecz z ekonomią. Działaczom Przyszłości życzymy szybkiej odbudowy piłki seniorskiej w klubie, który zgodnie z regulaminem, nowy sezon mogą zacząć od gry w klasie okręgowej. [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy