Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Pomóż współtworzyć nasz portal

Odsłony: 12742

Jak już niejednokrotnie pisaliśmy, zimowa przerwa to dobry czas do wszelkiego rodzaju podsumowań. W tym okresie większość klubów całkowicie wstrzymuje treningi,

powracając do nich dopiero w styczniu. Nie wspominając o meczach (tych o stawkę), na które zaczekać trzeba aż do marca. Mając na względzie czteromiesięczny okres piłkarskiej posuchy, wolno upływające dni staramy się naszym czytelnikom wypełniać wszelkiego rodzaju materiałami. Oczywiście w przeważającej większości to teksty podsumowujące i dzisiejszy nie będzie wyjątkiem. Podsumujemy jednak nie grę Startu (czy konkurencji), a sondę, do udziału w której zaprosiliśmy jeszcze w listopadzie.

W przedostatnim miesiącu roku zapytaliśmy Państwa, kto wygra obecne rozgrywki III ligi opolsko-śląskiej? Przy okazji przypominamy, że w tym sezonie mistrzostwo nie oznacza automatycznie awansu do II ligi. Aby tak się stało, mistrz będzie musiał dodatkowo przebrnąć przez dwustrefowe baraże. O szczegółach walki o promocję pisaliśmy już kilkukrotnie. Ostatnio 2 grudnia w materiale, do którego zainteresowanych odsyłamy TUTAJ. Wracając natomiast do głównego wątku sondy, to wskazania internautów niespecjalnie nas zaskoczyły.

Wybór klubów w sondzie ograniczyliśmy do 6-ciu pozycji. 5 z nich, to konkretne zespoły, natomiast w szóstym przypadku zaproponowaliśmy opcję „inny klub”.

Okazało się, że przygniatającą większość głosów otrzymała częstochowska Skra. Ekipa lidera grupy północnej i jednocześnie największego faworyta w walce o mistrzostwo III ligi zdobyła w naszej sondzie aż 71,5% głosów. Drugą lokatę w tym „wirtualnym wyścigu” przyznaliście Górnikowi Wesoła. Mysłowiczanie zgromadzili 13% „kliknięć”. Odpowiedź „inny klub” znalazła się na najniższym stopniu podium z bilansem 8,1% wskazań. Lider grupy południowej, czyli beniaminek Nadwiślan Góra, dostał zaledwie 4,1% głosów, co świadczy o tym, że kibice niespecjalnie wierzą w utrzymanie równej formy największej rewelacji wśród obecnych III-ligowców. Pozostałe dwa kluby – oba z Bielska-Białej – znalazły uznanie w tzw. granicy błędu statystycznego. W teorii silniejszy BKS Stal dostał 1,6% szans od kibiców, natomiast Rekord (kolejny beniaminek) nie przekroczył nawet poziomu jednego procenta (0,8%). Dodajmy, że łącznie oddano w sondzie 123 głosy.

Wnioski? Ameryki nie odkryjemy, pisząc, że oczekiwania wobec Skry są w tym sezonie ogromne. Wiedzą to też sami zainteresowani, którzy nie ukrywają, że brak awansu (a więc mistrzostwo, to niejako obowiązek) odebrany zostanie pod Jasną Górą w kategoriach ogromnego rozczarowania.

W tabeli grupy północnej, po pozytywnym rozpatrzeniu odwołania, Górnik traci do częstochowian zaledwie 3 „oczka”. I do końca powinien być traktowany jako bardzo poważny kandydat do mistrzostwa. Problem w tym, że mysłowiczanie nie są chyba przygotowani do walki o najwyższe cele. I nie mówimy o aspekcie sportowym, lecz organizacyjnym.

Inaczej wygląda sytuacja w Górze, gdzie miejscowa społeczność liczy na doścignięcie „Skrzaków” już po zakończeniu fazy zasadniczej i utworzeniu grupy finałowej. 5 punktów (stan na dziś) nie jest dystansem nie do odrobienia, tym bardziej, że obie ekipy (Skra i Nadwiślan) czeka dwumecz. Ale czy częstochowski „Dream Team” pozwoli sobie w decydującym momencie na chwile słabości? Z kibicowskiego punktu widzenia walka o mistrzostwo do ostatniej kolejki byłaby najlepszą promocją III ligi opolsko-śląskiej. Mamy jednak wrażenie, że kluczowe dla losów sezonu decyzje zapadną wcześniej.

Dziękując za udział w sondzie listopadowej, zapraszamy do sondy grudniowej. To sonda, na której szczególnie nam zależy, gdyż dotyczy samego portalu. Prosimy o odpowiedź na pytanie „Czego brakuje Ci na stronie StartNamyslow.pl?”. Tym razem możliwych odpowiedzi jest aż 9. Spora ich liczba ma jednak swoje praktyczne uzasadnienie, gdyż chcemy się przekonać, nad czym powinniśmy w największym stopniu popracować czy też co postarać się ulepszyć. Nigdy nie ukrywaliśmy, że nasz portal prowadzony jest przez kibiców i przede wszystkim dla kibiców. W końcu brak zainteresowania poczynaniami danego zespołu lokuje takowy team w worku „kluby bez perspektyw*, przyszłości*, ambicji*” (* - niepotrzebne skreślić). Jest nam oczywiście niezmiernie miło, że czytują nas też ludzie z branży (piłkarze, trenerzy, dziennikarze, działacze). I z ich zdaniem liczymy się w równie wielkim stopniu. Kilka lat temu przyjęliśmy pewne standardy, z których większość podtrzymujemy do dnia dzisiejszego. O tym, że był to dobry kierunek świadczy choćby fakt, że wiele klubów w naszym regionie przyjęło podobny – do naszego – model prowadzenia klubowego portalu. To niewątpliwie cieszy. Mamy jednak świadomość, że tylko ciągłe zmiany (w domyśle na lepsze) mogą pozwolić nam na nieustanny rozwój. Owszem, zdajemy sobie sprawę z ograniczeń, na które nie mamy wpływu (lub mamy w bardzo niewielkim stopniu). Ale jeśli sami nie będziemy chcieli wykonać kolejnego kroku, to nikt za nas go nie zrobi. Marzy nam się redakcyjne grono w liczbie 7-8 osób, które regularnie wspierałyby swoimi materiałami (i pomysłami) stronę. Mamy jednak świadomość, że już trzech (tak jest obecnie) piszących, to duży skarb dla Startu Namysłów. W końcu ani nie jesteśmy metropolią, ani tym bardziej klubem szczególnie medialnym. Znamy swoje miejsce w szeregu, jednak broni – w kontekście dalszego podnoszenia sobie poprzeczki – nie złożymy. Docierają do nas sygnały, że nasza robota jest w środowisku doceniania. Dlatego tym bardziej motywuje to nas do tego, aby wciąż starać się być lepszymi.

Apelujemy więc do kibiców o rzetelne podejście do sondy i wskazanie nam niedociągnięć, które Waszym zdaniem powinniśmy ulepszyć. W dobie przemykających setkami obrazów i dźwięków, mamy pewne przemyślenia w tym względzie. Chcemy jednak, abyście to Wy wypowiedzieli się (oddali głos) na ten temat.  Sonda widnieć będzie na stronie do końca roku. Przy okazji wszystkich zainteresowanych pomocą przy prowadzeniu portalu prosimy o kontakt. Jeśli macie pomysł na siebie, to dajcie nam o tym znać. Możecie to zrobić drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) , za pośrednictwem Gadu-Gadu (nr 1328450) lub wpisując się pod dzisiejszym artykułem. Zapraszamy do oddawania swoich głosów oraz... współpracy. [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy