Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Nasze pociechy grały w Kluczborku

Odsłony: 15785

W miniony weekend odbył się w Kluczborku młodzieżowy turniej „HYDROKOM CUP 2013”, organizowany przez działaczy miejscowego MKS-u oraz prezesa

firmy HYDROKOM, Pana Artura Witka. W dwudniowych zawodach wzięły udział dwie drużyny namysłowskiego Startu. W sobotę do gry przystąpili piłkarze z rocznika 2001, natomiast dzień później rywalizowały pociechy z rocznika 2003.

Jeśli chodzi o starszych chłopców, to zacząć należy od tego, że na turniej pojechało 11 zawodników. Pierwotnie pojechać mieli wszyscy zawodnicy biorący udział w treningach, jednak ich liczbę ograniczał regulamin narzucony przez organizatorów turnieju. Ostatecznie więc o wyjeździe zadecydowała frekwencja na treningach. Nasz zespół zaczął od występów w grupie B, gdzie zaprezentował się z bardzo dobrej strony. W premierowej grze osiągnął bezbramkowy remis z gospodarzami, czyli MKS-em Kluczbork. Kolejne, równie zacięte spotkanie, także zakończyło się wynikiem 0-0, a rywalem Startu była Calisia Kalisz. Co ciekawe, także trzeci mecz zakończył się wynikiem 0-0! Tym razem czerwono-czarni zremisowali z późniejszym triumfatorem, ekipą AP Ostrzeszów. Niestety, trzy remisy nie pozwoliły namysłowianom awansować do grupy finałowej i ostatecznie zagrali oni o miejsca 5-8. Tam uzyskali kolejny remis, tym razem 1-1 z AP Niemodlin (przez większość spotkania Start prowadził po golu Miłosza Krupińskiego – asystował Klaudiusz Bociański – jednak w końcówce stracił bramkę). Na zakończenie przypadło nam w udziale zwycięstwo 5-0 z Marcinkami Kępno. Sukces ten odniesiony został jednak przy „zielonym stoliku”, bowiem kępnianie nie dotarli do Kluczborka.

Ostatecznie młodzi namysłowianie zajęli 6. lokatę w stawce ośmiu zgłoszonych do turnieju zespołów, mimo, że nie przegrali żadnego meczu! Warto tu wspomnieć, że utrata tylko jednego gola w turnieju, to w dużym stopniu zasługa Franka Okularczyka, który fantastycznymi interwencjami zasłużył na miano najlepszego bramkarza turnieju.

Podsumowując występ rocznika 2001, najważniejsza była dobra zabawa zawodników z Namysłowa, a dla trenerów i rodziców radość z gry swoich pociech. Warto wspomnieć, że organizacja turnieju stała na bardzo wysokim poziomie. Organizator zapewnił wyżywienie, poza tym były też dyplomy, medale i puchar dla każdej drużyny. Dodatkowo też chłopcy obdarowani zostali słodyczami przez Św. Mikołaja... [KB]

Statystyka turnieju HYDROKOM CUP 2013 (chłopcy z rocznika 2001 i młodsi)

Wyniki Grupa A:
Marcinki – MKS II 0-5 v.o., AP Niemodlin – UKS Brzeg 0-1, Marcinki – AP Niemodlin 0-5 v.o., MKS II – UKS Brzeg 2-0, Marcinki – UKS Brzeg 0-5 v.o., MKS II – AP Niemodlin 1-1.

TABELA GR. A
L.P. Drużyna Mecze Pkt. Bramki
1. MKS II Kluczbork 3 7 8-1
2. UKS Brzeg 3 6 6-2
3. AP Niemodlin 3 4 6-2
4. Marcinki Kępno 3 0 0-15

Wyniki Grupa B:
Start – MKS I 0-0, Calisia – AP Ostrzeszów 0-1, Start – Calisia 0-0, MKS I – AP Ostrzeszów 0-1, Start – AP Ostrzeszów 0-0, MKS I – Calisia 0-1.

TABELA GR. B
L.P. Drużyna Mecze Pkt. Bramki
1. AP Ostrzeszów 3 7 2-0
2. Calisia Kalisz 3 4 1-1
3. Start Namysłów 3 3 0-0
4. MKS I Kluczbork 3 1 0-2

Mecze o miejsca 1-4:
MKS II – UKS Brzeg 2-0, AP Ostrzeszów – Calisia Kalisz 1-0, MKS II – AP Ostrzeszów 0-1, UKS Brzeg – Calisia 3-0, MKS II – Calisia 2-1, UKS Brzeg – AP Ostrzeszów 0-0.

TABELA – GR. LOKAT 1-4
L.P. Drużyna Mecze Pkt. Bramki
1. AP Ostrzeszów 3 7 2-0
2. MKS II Kluczbork 3 6 4-2
3. UKS Brzeg 3 4 3-2
4. Calisia Kalisz 3 0 1-6

Mecze o miejsca 5-8:
AP Niemodlin – Marcinki 5-0 v.o. (wynik zaliczony z fazy eliminacyjnej), Start – MKS I 0-0 (wynik zaliczony z fazy eliminacyjnej), AP Niemodlin – Start 1-1, Marcinki – MKS I 0-5 v.o., AP Niemodlin – MKS I 1-1, Marcinki – Start 0-5 v.o.

TABELA – GR. LOKAT 5-8
L.P. Drużyna Mecze Pkt. Bramki
1. AP Niemodlin 3 5 7-2
2. MKS I Kluczbork 3 5 6-1
- Start Namysłów 3 5 6-1
4. Marcinki Kępno 3 0 0-15

 

KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ
L.P. Drużyna
1. AP Ostrzeszów
2. MKS II Kluczbork
3. UKS Brzeg
4. Calisia Kalisz
5. AP Niemodlin
6. MKS I Kluczbork
- Start Namysłów
8. Marcinki Kępno

NKS START: Franciszek Okularczyk – Mikołaj Kilan, Tobiasz Morga, Bartosz Trzeciak, Szymon Stachurski, Filip Nawrocki, Nikodem Bednarek, Kacper Barański, Kacper Drzazga, Miłosz Krupiński, Klaudiusz Bociański
Trenerzy: Kamil BŁACH, Krystian BŁACH, Ivan KODLIUK.

W niedzielę do występów w Kluczborku przystąpiła młodsza grupa namysłowskiego Startu z rocznika 2003. Do turnieju przystąpiło ostatecznie 6 ekip, choć początkowo awizowano udział 8 drużyn. W czerwono-czarnych barwach wystąpiło 12 chłopców, którzy rozgrywali mecze 2 x 10 minut. Nasi 10-latkowie (pośród których było też kilku 9-latków) zaprezentowali się z dobrej strony, bo choć przegrali 4 mecze, to w trzech z nich rywale byli w ich zasięgu. Wyjątkiem okazała się ekipa MKS-u I Kluczbork, zdecydowanie najlepszy team turnieju. Wynik nie był jednak sprawą najważniejszą. Wiadomo bowiem doskonale, że na tym etapie szkolenia najważniejsza jest przede wszystkim dobra zabawa i radość z gry w piłkę. I młodzi namysłowianie wyglądali podczas turnieju na wyraźnie zadowolonych. Młode pociechy Startu zajęły ostatecznie 5. lokatę. Dodajmy, że w tym roku był to dopiero ich pierwszy występ w hali. Wcześniej nie mieli zbyt wielu okazji, aby pograć w halową odmianę futbolu.

Podobnie jak w sobotę, również w niedzielę chwalono świetną organizację turnieju. Po zakończeniu zawodów chłopcom wręczono pamiątkowe medale oraz zafundowano słodki poczęstunek. Nie dziwi więc, że do Namysłowa wracały same uśmiechnięte twarze. [KB, BK]

Statystyka turnieju HYDROKOM CUP 2013 (chłopcy z rocznika 2003 i młodsi)

Wyniki spotkań: MKS I Kluczbork – MKS II Kluczbork 3-1, Start Namysłów – UKS Brzeg 0-1, MKS Wołczyn – OKS Olesno 0-3, MKS II – UKS Brzeg 1-2, MKS I – Wołczyn 5-0, Start – OKS 1-2, UKS Brzeg – Wołczyn 2-0, MKS I – OKS 0-0, Start – Wołczyn 3-0, MKS II - OKS 0-4, MKS I – UKS Brzeg 3-0, MKS II – Wołczyn 3-0 , MKS I – Start 4-0, UKS Brzeg – OKS 3-2, Start – MKS II 0-1.

TABELA KOŃCOWA
L.P. Drużyna Mecze Pkt. Bramki
1. MKS I Kluczbork 5 13 15-1
2. UKS Brzeg 5 12 8-6
3. OKS Olesno 5 10 11-4
4. MKS II Kluczbork 5 6 6-9
5. Start Namysłów 5 3 4-8
6. MKS Wołczyn 5 0 0-16

NKS START: Paweł Kowalik, Norbert Morga, Patryk Legieda – Bartosz Smagacz, Adam Kowalczyk (2 gole), Antoni Płucienniczak, Krystian Krakowiak (2 gole), Krystian Krupiński, Kamil Niezgoda, Błażej Huck, Filip Widłowski, Michał Kaliszewski.
Opiekun: Mirosław WÓJCIAK (w Kluczborku zastępował go Bogdan KOWALCZYK).

P.S.1.: W materiale publikujemy zdjęcia z obu turniejowych dni, które wykorzystaliśmy z portalu http://mkskluczbork.pl. Wspomnijmy, że zdjęciaautorstwa Pana Marcina Szecela. W galerii grupy starszej znajdują się  również fotografie wykonane przez jednego z rodziców chłopców rocznika 2001.

P.S.2.: Wyniki meczów obu turniejów podajemy za portalem http://www.mkskluczbork.pl.

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy