OLJM: Pomologia Prószków - NKS Start 4-0

Odsłony: 8443

W niedzielę namysłowianie pojawili się na boisku lidera Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych, gdzie zamierzali się przeciwstawić najlepszej drużynie regionu w tej kategorii

wiekowej. Sensacji nie było, gdyż Pomologia pewnie sięgnęła po zwycięstwo, wygrywając 4-0. Od początku miejscowi osiągnęli sporą przewagę i ani przez moment ich sukces nie był zagrożony. Posiadanie piłki było po stronie pruszkowian przygniatające, niemniej przez długi czas nie udawało się faworytowi przerwać zasieków obronnych Startu. Z wielu sytuacji bramkowych gospodarze wykorzystali cztery, niemniej jeszcze przy stanie 0-0 stuprocentową okazję zmarnował dla czerwono-czarnych Środoń, któremu podawał Fiedeń. Do przerwy udało się Pomologii objąć jednobramkowe prowadzenie, które zaraz po przerwie mogli utracić. Ponownie jednak Środoń w wyśmienitej okazji (sam na sam) nie zdołał pokonać bramkarza lidera. Gospodarze między 56’, a 65’ włączyli wyższy bieg i strzelili wtedy 3 gole. Prawdę mówiąc końcowy rezultat powinien być dla prószkowian zdecydowanie bardziej okazały, jednak namysłowskim juniorom w kilku sytuacjach dopisało szczęście i ostatecznie mecz zakończył się naszą porażką 0-4. [DZ, KK]

Prószków, dn. 06.09.2015 r. (niedziela) – godz. 16:00
4. kolejka Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych

POMOLOGIA PRÓSZKÓW – NKS START NAMYSŁÓW 4-0 (1-0)

1-0 Rudnik 26’
2-0 Gaździak 56’
3-0 Rudnik 58’
4-0 Gaździak 65’

NKS START: Zacharski – D.Adrian (65.R.Czech), Burnecki, Chrabański (72.Dyk), Czuczwara (71.Jasiński), Fiedeń (71.Sikora), Graf (55.Gibulski), Maćków, K.Matłosz, Środoń (77.M.Konefał), Świerczyński [k].

Sędziowali: Łukasz Kulesa (jako główny) oraz Jan Węgrzyn i Kamil Złotek (wszyscy KS Opole).