OLT: Start Namysłów - MKS Kluczbork 2-1

Odsłony: 8931

Na inaugurację sezonu 2015/16 Opolskiej Ligi Trampkarzy naszym zawodnikom przyszło zmierzyć się w domowym meczu z wicemistrzem poprzedniego sezonu,

drużyną MKS-u Kluczbork.  Spotkanie od początku było wyrównane, ale pierwsi groźną sytuację wypracowali sobie gospodarze, gdy w sytuacji sam na sam znalazł się Golonka. Mateusz mógł i powinien dać prowadzenie gospodarzom, jednak dobre zachowanie bramkarza gości sprawiło, że trafił w słupek, a żaden z kolegów nie zdołał dobić piłki. Goście odpowiedzieli po chwili długim podaniem za linię namysłowskiej defensywy, gdzie dobrze ustawiony Dawid Gacek w stylu Neuera wzorowo zaasekurował kolegów z obrony, wybijając piłkę do przodu. W pierwszej połowie widoczną przewagę osiągnęła młodzież z Namysłowa, jednak próby strzałów m.in. Wierzbickiego i Golonki nie znalazły drogi do siatki gości. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 0-0.

Wskazówki przekazane w przerwie przez trenera dodatkowo zmotywowany chłopców i po gwizdku na drugą połowę Ci od razu ruszyli na rywala. Trampkarze NKS-u szybko i składnie wymieniali piłkę na dwa-trzy kontakty, co sprzyjało stwarzaniu groźnych sytuacji podbramkowych. W świetnej formie był jednak bramkarz gości, wielokrotnie ratując swoją drużynę przed utratą gola. Bochenek skapitulował dopiero w 50’, gdy po dokładnej wrzutce Golonki z rzutu rożnego, nasz kapitan Czuczwara dołożył głowę i dał nam prowadzenie. Chłopcy po strzelonej bramce nie myśleli nawet przez chwilę żeby odpuścić i po wznowieniu gry od razu ruszyli by odebrać piłkę zespołowi z Kluczborka. Pressing przyniósł efekt po 6  kolejnych minutach. Po akcji w lewym sektorze pięknym uderzeniem w okienko popisał się Krupiński. Bramkarz gości choć w dobrej formie, przy obu bramkach nie miał wiele do powiedzenia. Rywale po stracie drugiej bramki zaczęli grać agresywniej i przyniosło im to zdobycz bramkową na kilka minut przed końcem meczu, gdy do siatki trafił Rychlik. Z kolei w końcówce świetną interwencją w sytuacji sam na sam błysnął Okularczyk, ratując tym samym 3 punkty dla namysłowian.

Po pierwszym meczu trener i zawodnicy mają ogromną motywację do kolejnych treningów i meczów, aby zakończyć rundę z jak najlepszym dorobkiem. A oglądając trampkarzy w takiej formie, jak w meczu otwarcia, kibice mogą być nastawieni z optymizmem. [KaB]

Namysłów, dn. 04.09.2015 r. (piątek) – godz. 16:00
1. kolejka Opolskiej Ligi Trampkarzy

NKS START NAMYSŁÓW – MKS KLUCZBORK 2-1 (0-0)

1-0 Czuczwara 50’ głową (asysta Golonka)
2-0 Krupiński 56’ (asysta Wierzbicki)
2-1 Rychlik 66’

NKS START: D.Gacek [k] (36.Okularczyk) – Bednarczuk, R.Czech, Fiedeń (50.Czuczwara), M.Gacek, Golonka, Gradzik (50.Krupiński), Kilan, Kowalczyk, Morga, Stachurski.
Rezerwowi: Maryniak, Wierzbicki.
Trener: Kamil BŁACH.