Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Namysłowskie Żaki Mistrzami Opolszczyzny!!!

Odsłony: 6139

17 kwietnia na namysłowskim stadionie odbyły się pierwsze w historii oficjalne Klubowe Mistrzostwa Opolszczyzny Żaków, czyli dla dzieci urodzonych w tym przypadku w latach 2007-2008 (Under-9 i Under-8). To po tzw. skrzacie najmłodsza grupa wiekowa w etapach piłkarskiego rzemiosła. Ideą organizacji mistrzostw była przede wszystkim rywalizacja najlepszych klubów oraz akademii piłkarskich naszego województwa oraz wyłonienie drużyny, która w czerwcu reprezentować będzie Opolszczyznę w Mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej. W turnieju finałowym wzięło udział 12 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Drużyny rywalizowały ze sobą po 5 zawodników wraz z bramkarzem na dwóch boiskach jednocześnie. W fazie grupowej zespoły grały ze sobą w czasie 14 minut zaś w rundzie finałowej skrócono czas do 10 minut ze względu na zmęczenie dużą liczb ą meczów. Punktualnie o godzinie 9:00, zaraz po oficjalnym otwarciu zaczęto turniej. Wyczuwalne było napięcie i stres wśród dzieci faktem, że za chwilę będą rywalizować o tytuł najlepszej drużyny Opolszczyzny. Młodzi czerwono-czarni rozpoczęli finały w fazie grupowej od zdecydowanej wygranej 5-0 nad MKS Kluczbork, prezentując przy tym świetną grę i pokazując jednocześnie rywalom, że będą się liczyć w walce o medale. Kolejny przeciwnikiem był Chemik Kędzierzyn-Koźle. Tym razem młodzi namysłowianie odprawili rywali z bagażem 4 bramek, tracąc tylko jedną. 3. kolejka okazała się dla Startu niespodziewanie ciężka, musieliśmy bowiem uznać wyższość MGOKIS Praszka przegrywając 0-1 po wyrównanym meczu, w którym nie wykorzystaliśmy wielu okazji do zdobycia bramki. W meczu nr 4 nasi zawodnicy chyba zaskoczeni faktem niespodziewanej porażki z poprzedniego meczu nie potrafili tym razem znaleźć sposobu na zespół Odry Opole i kolejny raz mimo lepszej gry i większej liczby okazji bramkowych ulegli Odrze 0-2, mocno komplikując swoją sytuację w grupie. Przed ostatnim meczem sytuacja wyglądała następująco: Start z 6 pkt. na koncie mierzył się z drugim w tabeli MKS-em Gogolin i aby awansować do najlepszej „6” mistrzostw, musiał wygrać. Początek meczu to ogromna determinacja i wola walki ze strony NKS-u ,która dała w końcu prowadzenie po golu Dominiki Romaniuk. Niestety, dobrze dysponowani piłkarze z Gogolina chwilę później wyrównali, co zapowiadało ogromne emocje w końcówce. I tak rzeczywiście było. Namysłowianie osiągnęli przewagę aż w końcu na dwie minuty przed końcem decydującą bramkę ponownie zdobyła niezawodna Dominika Romaniuk, co dało nam awans do finałów. Awans po ciężkich bojach, co tylko świadczyło jak wyrównany i stojący na wysokim poziomie turniej oglądaliśmy. Po krótkiej przerwie na posiłek i chwile dla trenerów przystąpiliśmy do walki o medale. Zespoły z miejsc 1-3 w swoich grupach utworzyły Ligę Mistrzów zaś zespoły z miejsc 4-6 rywalizowały o miejsca 7-12. Czerwono-czarni pierwszy mecz w walce o medale zagrali z Czarnymi Otmuchów i po bardzo wyrównanym meczu odnieśli zwycięstwo 2-0. W kolejnym meczu mieliśmy okazję do rewanżu z fazy grupowej, ponownie mierząc się z MGOKIS Praszka. Ale i tym razem ku zaskoczeniu wszystkich zespół z Praszki sprawił niespodziankę i jak się później okazało, został czarnym koniem mistrzostw. Porażka 1-2 w tamtym momencie zdawała się przekreślać nasze szanse na medal. Jednak na najważniejsze mecze w młodych piłkarzy i piłkarki Startu wstąpiły nowe siły. Pierwsi o tym przekonali się piłkarze Odry Opole ,którzy musieli odpierać kolejne ataki oraz zdecydowaną i ofiarną grę naszego zespołu, która pozwoliła im wygrać 2-0. 4. kolejka Ligi Mistrzów to mecz z bardzo mocnym teamem OKIS Prószków, który w tym momencie był liderem rozgrywek. Mecz ten był bardzo zacięty i wyrównany, a okazje pod obiema bramkami były co akcję. Na szczęście jedną z nich na bramkę strzałem z dystansu zamienił Maciek Romaniuk, po czym utonął w objęciach kompanów z drużyny. Nasi bezpośredni rywale do najwyższej lokaty czyli Rodło Opole, MGOKIS Praszka, OKIS Prószków i Odra Opole potraciły punkty w bezpośrednich meczach, co przy naszych zwycięstwach z bezpośrednimi rywalami spowodowało, że przed ostatnią gra, to my zajmowaliśmy 1. miejsce, a na drugim z punktem straty był zespół Rodła Opole, z którym mieliśmy się zmierzyć w ostatniej kolejce. Do historycznego tytułu potrzebny był nam zaledwie punkt. Tak więc mecz z Rodłem Opole był w praktyce meczem o Mistrzostwo Opolszczyzny Żaków. A że był to też ostatni mecz turnieju, to wszyscy licznie zgromadzeni tego dnia widzowie zebrali się przy boisku nr 1. Sam mecz był po raz kolejny bardzo wyrównany i zacięty, stał na bardzo wysokim poziomie a obie drużyny raz po raz zagrażały sobie pod bramką. Obaj bramkarze pokazali jednak, że znają się dobrze na swojej robocie. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 0-0, co oznaczało, że Start Namysłów został KLUBOWYM MISTRZEM OPOLSZCZYZNY ŻAKÓW i wraz z końcowym gwizdkiem sędziego w obozie namysłowian zapanowała euforia, tańce oraz okrzyki radości, które wraz z rodzicami i kibicami nie miały końca. Około godziny 18:00 nastąpiła uroczystość wręczenia medali oraz pucharów dla najlepszych drużyn w województwie. Brązowe krążki odebrali piłkarze Rodła Opole. Sensacyjnym wicemistrzem została drużyna MGOKIS Praszka, a złote medale przy wielkim aplauzie odebrała „złota” drużyna Startu Namysłów wraz z trenerem Kamilem Bilińskim. Dodatkowe wyróżnienie spotkało Dominikę Romaniuk, głosami trenerów wybraną MVP mistrzostw. Królem strzelców został Tomasz Chornatkiewicz z MKS-u Gogolin z liczbą 13 bramek, zaś najlepszym bramkarzem został wybrany Franciszek Deberny z Rodła Opole. Data 17 kwietnia 2016 roku stała się dla naszego klubu za sprawą młodych piłkarzy z rocznika 2007 historyczna, ponieważ pierwszy raz w historii naszego klubu jego młodzieżowy zespół został Mistrzem Województwa. Świetny turniej w wykonaniu piłkarzy Startu dał im ostatecznie zwycięstwo mimo ciężkich chwil jakie przeżywali w fazie grupowej. Blisko 3-letnia praca jaką zespół wykonał wraz z trenerem, wiele wygranych turniejów, sparingów oraz cennych doświadczeń zaprocentowało w turnieju, do którego przygotowywaliśmy rok. Sam turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a organizatorom udało się wyłonić najlepsze drużyny naszego województwa, co spowodowało, że mecze były bardzo wyrównane. Nas cieszy szczególnie, że czerwono-czarni pokazali bardzo dobrą i momentami efektowną grę. Ale raduje też fakt, że praca jaka jest wykonywana na co dzień w naszej akademii powoli przynosi wymierne efekty w postaci tak pięknych zwycięstw. W tym miejscu należy pogratulować wszystkim, którzy mieli wkład w historyczny tytuł czyli zawodnikom, trenerowi oraz rodzicom wszystkich „Mistrzów Opolszczyzny”. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy!!! [KB]

L.P. KLUBOWE MISTRZOSTWA OPOLSZCZYZNY ŻAKÓW – MECZE STARTU NAMYSŁÓW WYNIK
FAZA ZASADNICZA
1 Start Namysłów – MKS Kluczbork 5-0
2 Start Namysłów – Chemik Kędzierzyn-Koźle 4-1
3 Start Namysłów – Odra Opole 0-2
4 Start Namysłów – MGOKiS Praszka 0-1
5 Start Namysłów – MKS Gogolin 2-0
FAZA FINAŁOWA
6 Start Namysłów – Czarni Otmuchów 2-0
7 Start Namysłów – MGOKiS Praszka 1-2
8 Start Namysłów – Odra Opole 2-1
9 Start Namysłów – OKiS Prószków 1-0
10 Start Namysłów – Rodło Opole 0-0

 

KLUBOWE MISTRZOSTWA OPOLSZCZYZNY ŻAKÓW – KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1 Start Namysłów
2 MGOKiS Praszka
3 Rodło Opole
4 OKiS Prószków
5 Odra Opole
6 Czarni Otmuchów
7 Orlik Prudnik
8 Football Academy Opole
9 MKS Gogolin
10 MKS Kluczbork
11 Eurotalent Brzeg
12 Chemik Kędzierzyn-Koźle


Kadra Startu Namysłów:
Wąsik – Ostolski, Bryła, Klim, Maciej Romaniuk, Czuczwara, Spór, Furmański, Borczyk, Leszczyński, Dominika Romaniuk. Trener: Kamil BILIŃSKI.

Najlepszy zawodnik: Dominika Romaniuk (Start Namysłów).
Najlepszy bramkarz: Franciszek Deberny (Rodło Opole).
Król Strzelców: Tomek Chornatkiewicz (MKS Gogolin) - 13 bramek.

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
1 Komentarze | Dodaj własne
  • Wielkie gratulacje dla naszej "Złotej" drużyny z rocznika 2007. Faktycznie jeszcze chyba nie było w historii naszego klubu takiej drużyny ,która wygrała by tyle turniejów w kraju ,reprezentowała nas z bardzo dobrej strony za granicą i dawała tytuł najlepszej drużyny na Opolszczyznie. Co chwilę pojawiają się nowe informacje o kolejnym sukcesie dzieci z rocznika 2007. Wielkie słowa uznania należą się szczególnie trenerowi Bilińskiemu ,który stworzył i wyszkolił tak świetny zespół , z którego dumny jest cały Namysłów.Mam nadzieję jako stary kibic ,że kilku z tych chłopaków za jakiś czas będzie mogli oglądac na boiskach Ekstraklasy a naszą najlepszą piłkarkę kto wie może w PSG albo Arsenalu oczywiście kobiecym. Gratulacje i życzę dalszych sukcesów :)

    Lubię 0 Krótki URL: