OLJM: Start Namysłów - Piast Strzelce Op. 1-2

Odsłony: 6035

Dwunastą porażką – na 13 meczów ogółem – rozpoczęli ligowy finisz sezonu juniorzy młodsi namysłowskiego Startu. W przedostatnim spotkaniu rozgrywek czerwono-czarni musieli uznać wyższość przeciętnego Piasta, któremu ulegli 1-2. Do przerwy garstka najwierniejszych fanów miała nadzieje, że namysłowska młodzież zdoła zakończyć serię przegranych, gdyż utrzymywał się wynik bezbramkowy. Ale po zmianie stron goście przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wynik z rzutu karnego otworzył w 66’ Kapela, natomiast jego wyczyn 11 minut później skopiował – także z wapna – Dada. Podopiecznych Damiana Zalwerta stać było jedynie na honorowe trafienie, o które minutę przed zakończeniem regulaminowego czasu gry postarał się rezerwowy Środoń.

Juniorzy młodsi Startu Namysłów zajmują ostatnie miejsce w rozgrywkach (nr 8), notując katastrofalny bilans meczów. To ledwie 1 remis i aż 12 porażek. Chłopcy popisują się wiosną wyjątkową indolencją strzelecką (raptem 5 zdobytych goli), natomiast sami dopuścili do utraty już 47 bramek (średnio traciliśmy 3,36 gola na spotkanie). Nie można się więc dziwić, że od początku dzierżymy rolę „czerwonej latarni” i nasz spadek niedawno stał się faktem. Oby za rok nastąpiła rehabilitacja i zespół wrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej województwa (tzw. OLJM-ki). Póki co, najbliższy sezon spędzimy w I lidze. [KK]

Namysłów, dn. 05.06.2016 r. (niedziela) – godz. 17:00
13. kolejka Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych

NKS START NAMYSŁÓW – PIAST STRZELCE OPOLSKIE 1-2 (0-0)

0-1 Kapela 66’ rzut karny
0-2 Dada 77’ rzut karny
1-2 Środoń 79’

NKS START: Warowy (41.Zacharski) – Burnecki, Chrabański, R.Czech (41.Środoń), Czuczwara (62.Kilan), Fiedeń, Golonka, D.Maćków (53.Gibulski), K.Matłosz, Świerczyński [k], Wierzbicki (68.T.Maćków).

PIAST: Olechnowicz [k] – Dada, Doros, Dudek, Kapela, Krupa, Lerch, Stępień, Stolarski, Trytko (30.Grycz), Waloszek.
Rezerwowi: Mraz, Dec, Izbicki, Ochwat, Staszyński.
Trener: Adam JAREMKO.

Sędziowali: Szymon Łężny (jako główny) oraz Szymon Włoszczyk i Janusz Gruszka (wszyscy KS Opole).