LM: Smutny dzień młodzików

Odsłony: 4641

W obliczu jesiennych rozstrzygnięć w Lidze Młodzików, wiosenne występy obu czerwono-czarnych drużyn trudno uznać za szczególnie udane. Nasze zespoły w większości notują porażki i takie też rozstrzygnięcia miały miejsce w poniedziałek. W Oleśnie pierwszy zespół po zaciętej rywalizacji przegrał z rówieśnikami OKS-u, natomiast w Namysłowie drużyna rezerw wyraźnie poległa w starciu z LZS-em Rudniki. Szczegóły prezentujemy poniżej. [KK]

Z uczuciem sporego niedosytu wracali z Olesna młodzicy namysłowskiej „jedynki”. W pojedynku z tamtejszym OKS-em walka o zwycięstwo była do końca sprawą otwartą, ale na koniec powody do radości mieli tylko gospodarze. Mecz lepiej zaczął się dla czerwono-czarnych, którzy w 25’ objęli prowadzenie. Rywale zdołali jednak w ostatniej minucie pierwszej połowy wyrównać. Kilka minut po przerwie, to OKS wyszedł na prowadzenie, ale odpowiedź podopiecznych Kamila Błacha była równie szybka i w 35’ mieliśmy ponownie remis. W kolejnych minutach obie drużyny miały swoje okazje na przechylenie szali zwycięstwa, lecz w końcówce udało się to miejscowym. W 54’ Siemski zdobył – jak się później okazało – zwycięskiego gola i punkty zostały w Oleśnie.

3-2 Siemski 54’

OLESNO: Gruca – Ceglarek, Dębski, Janicki [k], Kalinowski, Parkitny, A.Prochota, Sąsała, Siemski.
Grali ponadto: Kazior, Adamus, Goł, Górski, Leśniak, M.Prochota, Psyk, Sobczyk, Struzik.
Trener: Zbigniew BIENIAS.

START I: Letki – Banaś, S.Gacek, M.Gacek [k], Huck, Kowalczyk, Raduchowski, Smagacz, Szczęśniewski.
Grali ponadto: Matuszek, N.Morga.
Trener: Kamil BŁACH.

Sędziował: Adam Szkopiński (KS Opole).

Widzów: ?.

Mecz trwał: 60 minut (30+30).

Niewiele do powiedzenia miał drugi zespół młodzików Startu Namysłów w konfrontacji z rudniczanami. Nasze pociechy wyraźnie przegrały z gośćmi, wśród których pierwsze skrzypce grała trójka zawodników. Najlepiej zaprezentował się autor hat-tricka Pawlaczyk, natomiast dzielnie sekundowali mu także Mostowy oraz Rosak, gdyż obaj zawodnicy zdobyli po 2 gole. Dobra skuteczność przeciwników przełożyła się na naszą wysoką porażkę 0-7.

Namysłów, dn. 09.05.2016 r. (poniedziałek) – godz. 18:00

START II NAMYSŁÓW – LZS RUDNIKI 0-7 (0-3)

0-7 Rosak 56’

START II: Fila – Bajgier, Biliński, Klimczak, Kobryń, Kot, Kraus, Kwiatkowski, I.Makarow [k].
Grali ponadto: Borys, Fiedeń, W.Makarow, Saganowski.
Trener: Krystian BŁACH.

RUDNIKI: Kubacki – Brama, Lewandowski, Mostowy, Namyślak, K.Pawlaczyk, Rosak, Ryng [k], Włóka.
Grali ponadto: Meryk, Górski, Kowalczyk, A.Pawlaczyk, Zwierzyński.
Trener: Tomasz JASIŃSKI.

Sędziował: Zbigniew Konwant (KS Opole).