OLJM: Atom Grądy-Goświnowice - Start Namysłów 4-1

Odsłony: 4933

Drugi mecz wiosny namysłowscy juniorzy zakończyli drugą porażką. I po raz drugi przegrali z beniaminkiem. Tym razem czerwono-czarni udali się do Grądów, gdzie ulegli miejscowemu Atomowi aż 1-4. Goście źle weszli w mecz, tracąc gola za sprawą Plekańca (7’) po indywidualnym błędzie i zamieszaniu pod bramką. Wprawdzie 10 minut później zdołaliśmy odrobić straty (autorem trafienia dla Startu był w 18’ Chrabański, który wykończył akcję Wierzbickiego), lecz okazało się, że był to tzw. nasz łabędzi śpiew. Chwilę wcześniej do siatki zdołał też trafić Burnecki, tyle że arbiter gola mu anulował. Miłosz przeżył więc swoiste deja vu z meczu nr 1, kiedy też sędzia nie uznał mu trafienia. Nasz zespół nie zdołał dotrwać do przerwy bez kolejnych strat i w 33’ było 1-2. Trzeci gol dla Atomu (po tym jak namysłowianie odpuścili krycie) postawił nasz zespół w arcytrudnej sytuacji. Wątpliwości rozwiał natomiast Przybysz, który w 71’ ustalił efektowny wynik dla miejscowych. Próby gry piłką po przerwie NKS-u były skutecznie torpedowane przez kontry Atomu. Czerwono-czarni mają spory dylemat w kontekście dalszych gier, bo start wiosny zaliczyli bardzo kiepski. Pewnym wytłumaczeniem dla postawy drużyny jest fakt, że rotacje w składzie spowodowały, iż trener Damian Zalwert zmuszony był do wystawienia w Grądach czterech nominalnych trampkarzy (Czuczwara, Wierzbicki, T.Maćków i R.Czech). Zespół zapowiada jednak, że nie zamierza złożyć broni i w kolejnych spotkaniach podejmie próbę rehabilitacji. [DZ]

Grądy, dn. 24.03.2016 r. (czwartek) – godz. 15:30
2. kolejka Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych

ATOM GRĄDY-GOŚWINOWICE – NKS START NAMYSŁÓW 4-1 (2-1)

1-0 Plekaniec 7’
1-1 Chrabański 18’
2-1 Puda 33’
3-1 Kasztelaniec 45’
4-1 Przybysz 71’

ATOM: Kaczmarczyk – Kasztelaniec (55.Przybysz), Kilian, Krakowski, Lis, Murański (75.Wojtas), Plekaniec [k2], Podgórny, Polański, Puda [k1] (75.Dżendżera), Zabłocki (75.Tlałka).
Rezerwowy: Gazdecki.
Trener: Jakub ZACZYK.

NKS START: Stan (72.Warowy) – Burnecki, Chrabański (71.Dyk), R.Czech (60.D.Konefał), Czuczwara, Golonka (41.Graf), D.Maćków, T.Maćków (41.Rojowski), Sikora (53.Wojciaczyk), Świerczyński [k], Wierzbicki.

Sędziowali: Radosław Nowak (jako główny) oraz Sławomir Szostek i Wojciech Zadrożny (wszyscy KS Opole).

Żółte kartki: Kilian (47.), Lis (59.) – R.Czech (55.), Burnecki (68., 80+1.).

Czerwona kartka: Burnecki (80+1., za dwie żółte).