Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Pudło w Świdnicy!

Odsłony: 4902

6 marca reprezentacja Startu Namysłów z rocznika 2007 wybrała się do Świdnicy na międzynarodowy turniej "Gryf Cup 2016". W świdnickiej imprezie wzięło udział 7 drużyn, które zagrały ze sobą w systemie każdy z każdym w czasie 12 minut. Turniej stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie, stąd też zanotowano wiele wyników remisowych. Same zawody były również bardzo ciekawie i profesjonalnie zorganizowane. Zresztą była to już kolejna edycja, która przyciągnęła do Świdnicy drużyny z Polski, Czech i Słowacji. Nasza ekipa pierwszy mecz rozegrała z czeską drużyną SK Vysoke Myto i mimo dużej przewagi, mecz ten zakończył się wynikiem 0-0. Kolejny mecz i notujemy kolejną ciężką przeprawę. Tym razem przyszło nam się zmierzyć ze świeżo upieczonym wicemistrzem Dolnego Śląska, zespołem Chojnika Jelenia Góra. Po wyrównanej rywalizacji zanotowaliśmy kolejny remis 0-0. Czwarta seria gier, to wreszcie pierwsze zwycięstwo i pierwsza bramka. Tym razem pokonaliśmy 1-0 ekipę Gryfa I Świdnica, a gola zdobył Kacper Furmański. W kolejnym spotkaniu zanotowaliśmy kolejny remis. Tym bardziej szkoda, bo w meczu z Bielawianką Bielawa byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, raz po raz atakując bramkę przeciwnika. Brak skuteczności spowodował jednak, że jedyny celny strzał przeciwników na naszą bramkę dał im remis 1-1. W przedostatniej grze czerwono-czarni zmierzyli się z niepokonanym - i jak się później okazało zwycięskim - zespołem Lechii Dzierżoniów. Tym razem musieliśmy uznać wyższość rywali. Lechia pokonała nas minimalnie 1-0. Ostatnie spotkanie turnieju miało zadecydować czy ostatecznie zajmiemy 3. miejsce w turnieju. Naszym rywalem był zespół Gryfa II Świdnica II. Młodziutki NKS od początku meczu wiedział, że tylko wysokie zwycięstwo (minimum 3-bramkowe) pozwoli wyprzedzić Chojnika Jelenia Góra i wywalczyć brązowe medale. Dlatego od początku meczu zespół ruszył z impetem na rywali i już w pierwszej akcji meczu Dominika Romaniuk wyprowadziła Start na prowadzenie. Po kilku minutach było już 2-0. Tym razem do bramki świdniczan trafił Kacper Furmański i do upragnionego celu brakowało już tylko jednego trafienia. To padło chwilę później, a autorem okazał się Antek Spór. Ostatecznie pokonaliśmy Gryf 4-0, bo ostatni gol należał znów do Dominiki Romaniuk. Tuż po końcowym gwizdku młodzi namysłowianie i namysłowianka (!) mogli się cieszyć z wywalczenia świetnego 3. miejsca.

W turnieju w Świdnicy piłkarze z rocznika 2007 zaprezentowali się bardzo dobrze. Ciekawa gra, sporo walki i bardzo wyrównany poziom zespołów dał nam ostatecznie najniższy stopień podium. Gdyby czerwono-czarni wykazali się lepszą skutecznością, to mogli się pokusić o jeszcze lepszą lokatę, jednak brązowy medal w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju daje kolejny w tym roku powód do radości namysłowskim kibicom. Gratulujemy naszym dzieciakom! [KB]

"GRY CUP 2016” - ŚWIDNICA
niedziela, 06.03.2016
MECZE STARTU NAMYSŁÓW
Start Namysłów – SK Vysoke Myto
(-)
0-0
Start Namysłów – Chojnik Jelenia Góra
(-)
0-0
Start Namysłów – Gryf I Świdnica
(Furmański)
1-0
Start Namysłów – Bielawianka Bielawa
(D.Romaniuk)
1-1
Start Namysłów – Lechia Dzierżoniów
(-)
0-1
Start Namysłów – Gryf II Świdnica
(D.Romaniuk 2, Spór, Furmański)
4-0
 
„GRYF CUP 2016” – KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ
L.P KLUB PKT.
1. Lechia Dzierżoniów 15
2. SK Vysoke Myto 12
3. Start Namysłów 9
4. Chojnik Jelenia Góra 9
5. Bielawianka Bielawa 7
6. Gryf I Świdnica 2
7. Gryf II Świdnica 2

Kadra Startu Namysłów: Wąsik – Bryła, Maciej Romaniuk, Klim, Spór (1 gol), Borczyk, Czuczwara, Leszczyński, Furmański (2 gole), Dominika Romaniuk (3 gole). Trener: Kamil BILIŃSKI.

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
1 Komentarze | Dodaj własne