Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Zwycięski finisz roku

Odsłony: 5800

W sobotę 19 grudnia w hali sportowej w Dziadowej Kłodzie ostatni raz w tym roku rywalizowali nasi mali "dominatorzy" z rocznika 2007. Tym razem był to turniej

organizowany przez nasz klub pod dobrze już znaną nam nazwą "Start Cup". Sobotni turniej miał rangę wojewódzką, choć w tym gronie znalazł się też jeden "rodzynek" z Wielkopolski, a mianowicie ekipa Marcinki Kępno. Jest to uznana szkółka piłkarska, która wyszkoliła już kilku piłkarzy mających za sobą występy w Ekstraklasie. Po raz pierwszy turniej odbył się w hali, a w rywalizacji udział wzięło 8 zespołów, podzielonych na dwie grupy. System rozgrywek przewidywał, że po fazie grupowej po dwie najlepsze drużyny awansują do tzw. "Ligi Mistrzów", natomiast zespoły z miejsc 3 i 4 utworzą "Ligę Europy". Dzieciaki rywalizowały ze sobą w czasie 14 minut. Na boisku walczyło ze sobą 4 zawodników w polu oraz bramkarz. Młodzi namysłowianie i tym razem potwierdzili swoją wysoką klasę. Pierwszy mecz, to ciężka przeprawa z mocnym zespołem Czarnych Otmuchów. Spotkanie to  zakończyło się naszym zwycięstwem 2-1. Od tego momentu zaczęły się koncertowe gry czerwono-czarnych. Prawdziwą strzelaninę chłopcy urządzili sobie z drużyną z Łubnian, "nokautując" ją wynikiem 12-0! A i na zakończenie fazy grupowej Start także urządził sobie "trening strzelecki". Tym razem "ofiarą" naszego zespołu padł team Juniora Skarbimierz, a wynik końcowy to 7-1! Na początek rywalizacji w "Lidze Mistrzów" przyszło nam się zmierzyć z bardzo silnym zespołem Piasta Strzelce Opolskie, z którym to nasze dzieci często mają okazję rywalizować (i najczęściej mecze te są niezwykle wyrównane). Przykładem jest choćby ubiegłotygodniowy turniej "Piast Cup" (właśnie w Strzelcach Opolskich), gdzie we wzajemnym pojedynku padł remis 1-1, a i przy okazji walki o medal decydowała jedynie różnica bramek (na korzyść Startu). Tym razem nie było żadnych wątpliwości, która z drużyn jest lepsza. Czerwono-czarne nadzieje zaaplikowały ekipie Piasta 5 bramek, nie tracąc żadnej, prezentując przy tym efektowną oraz szybką grę na jeden kontakt. W 2. serii gier NKS znów musiał się mocno natrudzić, aby pokonać zespół z Otmuchowa, ale i tym razem  udało się "wyszarpać" zwycięstwo 1-0. W meczu kończącym turniej namysłowianie odprawili 4-0 ekipę GZ LZS Grodków (zespół ten jest najlepszą ekipą w powiecie brzeskim w rozgrywkach "Bawi Nas Piłka"). Nasi młodzi piłkarze nie mieli z rywalem najmniejszych problemów. Na zakończenie bardzo udanego dla siebie roku podopieczni Kamila Bilińskiego z rocznika 2007 odnieśli efektowne zwycięstwo w "Start Cup". Komplet zwycięstw, stosunek bramek 31-2, ale przede wszystkim co najbardziej cieszy, bardzo dobra i efektowna gra często na jeden kontakt, akcje budowane od własnej bramki, a przy tym wysoka skuteczność. To wszystko kibice w sobotnie popołudnie zobaczyli w wykonaniu młodego NKS-u, który zdecydowanie sięgnął po końcowy triumf. Na dodatek głosami trenerów nagrody indywidualne w komplecie powędrowały do czerwono-czarnych. I tak MVP, czyli najlepszym zawodnikiem turnieju, została Dominika Romaniuk. Najlepszym goalkeeperem wybrany został Tomasz Wąsik, który przepuścił tylko 2 bramki w całych zawodach. Najwięcej emocji wzbudziła nagroda dla króla strzelców, bo – c się rzadko zdarza – mieliśmy takowych dwóch. To nasz super-strzelec Kacper Sucharski oraz Jakub Wilman z Czarnych Otmuchów. Obaj ustrzelili 12 bramek i podzielili się nagrodą. W tym miejscu należy oczywiście podziękować wszystkim tym, którzy dorzucili swoją cegiełkę do organizacji "Start Cup" zarówno pod względem organizacyjnym jak i finansowym. Serdecznie Dziękujemy! [KB]

„START CUP 2015” – 19.12.2015 r. (rocznik 2007)
GRUPA A GRUPA B
Orzeł Źlinice Start Namysłów
Marcinki Kępno Czarni Otmuchów
Piast Strzelce Opolskie Soccer College Łubniany
LZS Grodków Junior Skarbimierz

 

LP MECZ WYNIK
1 Orzeł Źlinice - Marcinki Kępno 0-1
2 Start Namysłów - Czarni Otmuchów
(Sucharski 2)
2-1
3 Piast Strzelce Opolskie - LZS Grodków 1-0
4 Soccer College Łubniany - Junior Skarbimierz 0-4
5 Orzeł Źlinice - Piast Strzelce Opolskie 0-1
6 Start Namysłów - Soccer College Łubniany
(D.Romaniuk, Bryła, Sucharski 4, Biernat 2, Borczyk 2, Furmański 2)
12-0
7 Marcinki Kępno - LZS Grodków 0-2
8 Czarni Otmuchów - Junior Skarbimierz 3-1
9 Orzeł Źlinice - LZS Grodków 0-2
10 Start Namysłów - Junior Skarbimierz
(Sucharski 2, Biernat 3, D.Romaniuk, Bryła)
7-1
11 Marcinki Kępno - Piast Strzelce Opolskie 0-0
12 Czarni Otmuchów - Soccer College Łubniany 4-0

 

TABELA GRUPY A
L.P. Klub M Pkt. Bramki
1 Piast Strzelce Opolskie 3 7 2-0
2 LZS Grodków 3 6 4-1
3 Marcinki Kępno 3 4 1-2
4 Orzeł Źlinice 3 0 0-4

 

TABELA GRUPY B
L.P. Klub M Pkt. Bramki
1 Start Namysłów 3 9 21-2
2 Czarni Otmuchów 3 6 8-3
3 Junior Skarbimierz 3 3 6-10
4 Soccer College Łubniany 3 0 0-20

 

PODZIAŁ NA GRUPY FINAŁOWE
LIGA MISTRZÓW LIGA EUROPY
Start Namysłów Marcinki Kepno
Piast Strzelce Opolskie Junior Skarbimierz
Czarni Otmuchów Orzeł Zlinice
LZS Grodków Soccer College Łubniany

 

LP MECZ WYNIK
13 Start Namysłów - Piast Strzelce Opolskie
(Borczyk, Furmański 2, Biernat, Sucharski)
5-0
14 Marcinki Kepno - Junior Skarbimierz 1-2
15 Czarni Otmuchów - LZS Grodków 3-0
16 Orzeł Zlinice - Soccer College Łubniany 6-0
17 Start Namysłów - Czarni Otmuchów
(Sucharski)
1-0
18 Marcinki Kepno - Orzeł Zlinice 4-1
19 Piast Strzelce Opolskie - LZS Grodków 2-1
20 Junior Skarbimierz - Soccer College Łubniany 4-3
21 Start Namysłów - LZS Grodków
(Sucharski 2, D.Romaniuk, Furmański)
4-0
22 Marcinki Kępno -  Soccer College Łubniany 3-1
23 Piast Strzelce Opolskie - Czarni Otmuchów 3-3
24 Junior Skarbimierz - Orzeł Zlinice 2-1

 

TABELA „LIGI MISTRZÓW”
L.P. Klub M Pkt. Bramki
1 Start Namysłów 3 9 10-0
2 Czarni Otmuchów 3 4 6-4
3 Piast Strzelce Opolskie 3 4 5-9
4 LZS Grodków 3 0 1-9

 

TABELA „LIGI EUROPY”
L.P. Klub M Pkt. Bramki
1 Junior Skarbimierz 3 9 8-5
2 Marcinki Kępno 3 6 8-4
3 Orzeł Źlinice 3 3 8-6
4 Soccer College Łubniany 3 0 4-13

 

”START CUP” - OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ
LP KLUB
1 Start Namysłów
2 Czarni Otmuchów
3 Piast Strzelce Opolskie
4 LZS Grodków
5 Junior Skarbimierz
6 Marcinki Kępno
7 Orzeł Źlinice
8 Soccer College Łubniany

NAJ, NAJ, NAJ TURNIEJU

Najlepszy bramkarz: Tomasz Wąsik (Start Namysłów).

Najlepszy Zawodnik: Dominika Romaniuk (Start Namysłów).
Król Strzelców: Kacper Sucharski (Start Namysłów) i Jakub Wilman (Czarni Otmuchów) – obaj po 12 goli.

Kadra Startu Namysłów: Wąsik, Bryła (2 gole), Dominika Romaniuk (3 gole), Maciej Romaniuk, Klim, Furmański (5 goli), Borczyk (3 gole), Biernat (6 goli), Sucharski (12 goli). Trener: Kamil BILIŃSKI.

Podsumowując mijający 2015 rok, warto wspomnieć, że naszą drużynę na arenach krajowych (od stycznia do grudnia) reprezentowało w sumie 16 zawodników i zawodniczek. Oto nasi 8-letni czerwono-czarni bohaterowie: Tomasz Wąsik, Maksymilian Bryła, Dominika Romaniuk, Maciej Romaniuk, Maciej Klim, Antoni Spór, Kacper Furmański, Dominik Hodyra, Aron Boba, Antoni Borczyk, Kacper Sucharski, Mateusz Biernat, Jakub Leszczyński, Oliwia Wywiórska, Wiktor Wywiórski, Michał Mikuśkiewicz.

Warto też zapoznać się z kompletem końcowych rozstrzygnięć w turniejach z udziałem naszych dzieci z Akademii Czerwono-Czarnych (w kategorii Under 8). Oto ich piękny dorobek:

- Ogólnopolski turniej "Koziołek Poznań Cup" – 6. miejsce (styczeń),

- "Bawi Nas Piłka" – 2. miejsce (styczeń),

- "Bawi Nas Piłka" – 3. miejsce (luty),

- Ogólnopolski turniej "Sporting Wrocław Cup "– 2. miejsce (marzec),

- Turniej o Puchar Burmistrza Wołczyna – 1. miejsce (marzec),

- "Bawi Nas Piłka" – 3. miejsce (kwiecień),

- I edycja Ogólnopolskiego "Start Cup" – 3. miejsce (maj),

- Zakończenie cyklu turniejów "Bawi nas piłka" – 3. miejsce (czerwiec),

- "Betonlit Cup" Wołczyn – 1. miejsce (sierpień),

- II edycja Wojewódzka "Start Cup" – 3. miejsce (wrzesień),

- Bawi Nas Piłka – 1. miejsce (październik),

- I edycja Ogólnopolskiego "Start Cup" – 5. miejsce (październik),

- Nieoficjalne Mistrzostwa Polski rocznika 2007 Wrocław – 14. miejsce (październik),

- Międzynarodowy turniej "Tychy Cup" – 5. miejsce (listopad),

- Ogólnopolski turniej o "Puchar Prezesa Broni Radom" Głuchołazy – 1. miejsce (listopad),

- "Bawi Nas Piłka" – 1. miejsce (grudzień),

- Ogólnopolski turniej Częstochowa "Konopiska Cup" – 1. miejsce (grudzień),

- Ogólnopolski turniej "Piast Cup" Strzelce Opolskie – 3. miejsce (grudzień),

- Wojewódzki turniej "Start Cup" – 1. miejsce (grudzień).

P.S. Galerię zdjęć specjalnie dla naszego portalu przygotował Pan Piotr Borczyk. Za poświęcony czas i zgodę na publikację serdecznie dziękujemy.

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy